Turris 1.x - odkoupení routeru

Některým z nás se začíná pomalu chýlit ke konci 3-letá doba smluveného nájmu routeru a rád bych se zeptal, zda-li již byl někde určen či stanoven postup, jakým lze dle bodu 7.7 nájemní smlouvy požádat o odkoupení zařízení. Já jsem doposud na žádný takový postup nikde nenarazil. Dle smlouvy se to má udělat minimálně 30 dnů před uplynutím doby nájmu, což myslím, že u některých z nás již musí nastávat (první routery se začínaly distribuovat v únoru či březnu 2014).

Dále by mne zajímalo, jak bude technicky zajištěno, že na některých routerech Turris 1.x bude možno vypnout odesílání statistik do centrály + povinné přijímání updatů (to u těch, kterým skončí doba nájmu) a u ostatních toto možné nebude (routery ostatní dosud v nájmu).

Řešil jste to již někdo, nebo je to spíš dotaz na CZ.NIC? Akorát mi přijde takové divné to posílat na "tech.support@turris.cz", spíš bych to viděl jako první velký úkol pro nového šéfa projektu Turris Patricka Zandla (@Tangero) nebo na našeho komunitního manažera (@Vaclav) :slight_smile:

Na to samé se ptal někdo na Twitteru a 5. ledna mu odepsali, že to budou řešit hromadně.

Aha … tak to jsem přehlédl, díky. Ale od 5.1. tam nikdo žádné info nenapsal, tak se to asi stále pořád řeší.

17 posts were merged into an existing topic: Turris - ath9k TL-WN722N nelze detekovat - vyřešeno

Zdravím,
na technickém řešení pracujeme a uživatele budeme postupně oslovovat před koncem jejich smluv (první jsou březen/duben 2014) a veškeré informace jim sdělíme.

Pokud někdo o router již nemá zájem, může nám jej poslat na naši kontaktní adresu společně s výpovědí.

1 Like

Pro úplnost ještě dodám, že o odkup nemusíte žádat.

30-dní před koncem smlouvy se Vám administraci na webu objeví tlačítko, které umožní si router přivlastnit. Žádné podepisování, není ani potřeba kontaktovat podporu či něco platit.

Všichni dotčení vlastníci routerů budou uvědoměni e-mailem na jejich registrovanou adresu.

7 Likes

Děkuji @Vaclav za vyjádření. V tom případě nikde neplaším a vyčkávám na e-mail. Ještě jednou díky!

1 Like

Zdravím. Postup, který uvádí @Václav je sice pěkný, ale není tak úplně zcela v souladu se zněním nájemní smlouvy. Nerad bych se dočkal situace, že bych byl vyzván k navrácení zařízení pro nedodržení podmínek stanovených v nájemní smlouvě. Pokud by se mělo postupovat jak Václav uvádí, bylo by vhodné to uvést někde veřejně (pro případ nutnosti prokazování, že jsem v dobré víře nekonal v důsledku změny okolností na straně pronajímatele) a ne jen zde na fóru, anebo by měl vzniknout dodatek k nájemní smlouvě…

Jeste me napadlo jak to bude s EET? Na tu jednu kacku bych mel dostat EET uctenku. Tohle neni prudeni ale realny problem jelikoz nevim zdali CZNIC ma vubec EET registraci.

EET účet s FIK atd dostanete jen v případě, že někomu zaplatíte hotově či kartou. Platba převodem není v režimu EET.

Hezký den,
jak jsem již psal v předchozím příspěvku, dostanete e-mail s potřebnými informacemi k procesu odkupu, můžete si jej pro klid duše archivovat. Nebude však třeba nic dokazovat, jakmile si router přivlastníte popsanou metodou, je váš a nebudeme požadovat jeho vrácení.

OK. Díky za info, budu Vám muset věřit :smiley:

Trochu nechápu proč to řešíte, tu jednu korunu už dávno zaplatil p. Ondřej Filip, alespoň tak to vysvětloval na setkání Turristů a že vám router zůstane je dávno jasné, za prvé to bylo přislíbeno a za druhé si nedovedu představit jak nás někdo objíždí a bere nám je.
Dodržujete pravidla smlouvy? Pokud ano, nemáte se čeho bát.

A vítám pana Zandla mezi námi…

Nepletes si najemne (bod 2.1) a odkoupeni (bod 7.7)? :wink:

Vidím, že Vám zřejmě slovo smluvní vztah mnoho neříká… Já jsem s cz.nic uzavřel nájemní smlouvu, v níž se obě strany zavázali k plnění určitých závazků a povinností a mimo to je ve smlouvě stanoveno, jakým způsobem proběhne odkup zařízení. Vzhledem ke svým zkušenostem (pracovním - nechápejte to tak, že bych měl negativní zkušenosti s cz.nic, to v žádném případě) bych se ale nerad dočkal situace, že bych byl následně osočen, že jsem si zařízení ponechal v rozporu s ujednáním dle smlouvy. Ostatně sám píšete, že pokud jsem dodržel pravidla smlouvy, tak se nemám čeho bát… Ano, chci dodržet pravidla smlouvy a ty jsou daná. A s tím objížděním… vezte, že existují metody, při kterých Vás rozhodně nikdo objíždět nebude a zařízení velmi rychle a rád vrátíte sám… to aby jste se vyhnul hodně velkým nepříjemnostem… třeba exekuci.

A co presne resis, ve smlouve je bod 7.7, kde je to popsano presne:

Nájemce má právo v případě zániku nájmu uplynutím doby nájmu požádat pronajímatele o odkoupení Zařízení; tato žádost musí být pronajímateli doručena nejpozději 30 dní před dnem, na který připadá uplynutí doby nájmu. Včas podané žádosti o odkoupení Zařízení pronajímatel bez dalšího vyhoví. Kupní cena se sjednává ve výši 1,-- Kč bez DPH a je splatná do 14 dnů ode dne, kdy nájemce o odkoupení Zařízení požádal. K přechodu vlastnického práva dochází zaplacením kupní ceny pronajímateli. Nájemce může i poté umožnit pronajímateli pokračovat ve sběru a monitorování dat procházejících Zařízením za předpokladu, že pronajímatel bude při takové činnosti dodržovat povinnosti stanovené touto smlouvou. O této skutečnosti je nájemce povinen informovat i nového vlastníka Zařízení v případě, že dojde ke změně vlastníka Zařízení.

Ted ti tady bylo receno, ze tam budes mit v rozhrani tlacitko, coz zrejme bude suplovat tu “zadost o odkoupeni”. Pokud ani tomuto neveris, tak proste pres datovou schranku (abys mel jistotu doruceni!) posles do NIC textovou zadost. Jeste neco nejasneho?

No tak exekuce je to poslední čeho se bojím…
Vidím že se řídíte heslem: nejsem paranoidní, to ale neznamená že mě nesledujou… :slight_smile::slight_smile::slight_smile:
Smluvní vztah mi říká hodně, ale asi jsem měl doposud štěstí na lidi. A vzhledem k tomu že na mě CZ.NiC v čele s p. Filipem působí seriózně, nevidím důvod jim nevěřit a bát se nebo je podezřívat z nedodržení něčeho…

ano, nejasné je to, kam poukázat tu onu 1,- Kč, nemluvě o tom, že si protiřečí to, že nárok vzniká uplynutím doby nájmu, přičemž musím zaplatit korunu do 14 dnů od podání žádosti, kterou musím podat 30 dní před uplynutím doby nájmu. K přechodu vlastnictví dochází zaplacením kupní ceny, ale toto vše proběhne před uplynutím doby nájmu… Už to v tom vidíte?

Router jsem si převzal osobně v sídle CZ,NIC a hned jsem se ptal na zaplacení 1 Kč, bylo mi jasně řečeno, nic platit nemusím protože p. Ondřej Filip to zaplatil.

Ale to byla koruna vyplyvajici z bodu 2.1, za pronajem!