Turris - ath9k TL-WN722N nelze detekovat - vyřešeno

Po nočním automatickém upgrade kernelu mi to nechce nějak detekovat TL-WN722N, už se to stalo jednou cca před týdnem, to chyběl firmware, nyní po zásunu pouze:
2016-12-19T20:10:20+01:00 info kernel[]: [ 1378.755081] usb 1-1.2: new high-speed USB device number 8 using fsl-ehci

lsusb dá
Bus 001 Device 008: ID 0cf3:9271 Atheros Communications, Inc. AR9271 802.11n

lsmod | grep ath
ath 18221 3 ath9k
ath9k 92061 0
ath9k_common 19302 1 ath9k
ath9k_hw 339889 2 ath9k
cfg80211 243362 4 ath9k
compat 18122 4 ath9k
mac80211 426511 1 ath9k

wifi detect ho nenajde.

Nějaká doporučení?

Vyřešeno, update nějak vyhodil kmod-ath9k-htc a nechal jen ath9k-htc-firmware.

Dnes v noci se mi stalo to samé,
WI-FI TL-WN722N přestala reagovat, v PC jde.
kmod-ath9k-htc nenajde a nejde ani doinstalovat.

Nevíte jak vyřešit?

Popravde mě Turris už neskutečne sere, pořád změny, neco nejde, už asi mesíc se mi vše připojené k turisu odpojuje(wi-fi) a připojuje zpět…

A nějakej log z opkg? Nenajde a nejde nainstalovat moc nepomůže…
Udělal si před instalací opkg udpate ?

Nerozumím řeči tvého kmene :slight_smile:
postupoval jsem podle návodu na starém foru:
Kdyby se někdo sháněl po jednoduchém a levném řešení, tak včera jsem koupil TL-WN722N. Má chipset Atheros, ovladač je v balíčku kmod-ath9k-htc a funguje naprosto bez problémů a se srovnatelným dosahem jako vestavěná Wi-Fi karta v Turrisu.
Doporučuji následující postup:

  • nainstalujte balíček kmod-ath9k-htc z LuCI,
  • restartujte router, aby se zajistilo, že se všechny potřebné ovladače zavedou
  • kontrolu, že systém druhou Wi-Fi kartu rozpoznal proveďte v příkazovém řádku zadáním # wifi detect. Měl by se objevit fragment konfiguračního souboru. Pokud se neobjeví nic, nebyla karta detekována.

Což jsem udělal, 2 wifi beželi až do dnešní noci kdy Wi-Fi na TL-WN722N přestala fungovat, v Luci ani nevydí zařízení,nelze spustit. když dám vyhledat kmod-ath9k-htc tak to nenajde ani nainstalované,ani k možnosti naisntalovat.

Ptá se, zdali jste v příkazovém řádku nejdříve zadal příkaz opkg update:slight_smile:

ne, nevim kde bych to měl zadat.

skús putty a SSH na IP routera

Ted si práve napsal :

xzxtzszs suszusus susu IP routera

:confused:

1 Like

dobre, takže takto:

stiahni si z netu program PUTTY, Nainštaluj, spusť, v prvom okne klikni na SSH a nad tým napíš IP adresu tvojho routera. Otvorí sa ti druhé okno, kde vypýta prihlasovacie údaje. uživateľ je “root” a heslo je tvoje heslo do luci. Potom tam napíš do príkazového riadka to čo ti hovoria. “opkg update”
:smiley:

Dobře, vyzkouším večer.
co to má udělat?

Pokud jste předtím prováděl postup dle návodu na starém fóru, tak jsem se domníval, že víte, jak se dostat do příkazového řádku. Asi ne, ale to tu z kusých informací, které jste podával, nikdo nemohl tušit. Příkaz opkg update aktualizuje seznamy instalovatelných balíčků a vypadá to nějak takto.
root@turris:~# opkg update Downloading https://api.turris.cz/openwrt-repo/turris/packages//base/Packages.gz ... spóóóusta nesmyslů ... Updated list of available packages in /var/opkg-lists/turris_turrispackages.

jo, už chápu (asi)
Wifi detect jsem nemusel zadávat, fungovalo to v pořádku.

No pokud to má pomoct,tak to večer nainstaluji a zadám.
Je pak potřeba něco dalšího,nebo by to mělo už jet?
Přijedu domu až v 22h a předpokládám že pak mi zde nikdo už neodpoví a ráno zase v 7h letím do práce :frowning:

Když už tam budete, nainstalujte příkazem opkg install kmod-ath9k-htc potřebný balíček s modulem, který Vám chybí. Další potřebné balíčky, jako ath9k-htc-firmware, by se měly nainstalovat automaticky podle závislostí.

1 Like

Dobře provedu :slight_smile:
A díky moc.

dekuji,
podařilo se :slight_smile:

Ja se z toho… nechci bejt sprostej
v pátek vše jede ok, odjedu a dnes zase nejde Wi-Fi na USB,

jak je to možné? kontrolka ani neblikne.

nikdo na router nešahal ani se k němu nepřihlašoval
aktualizace prý nebyla. tak nevím.

navážu na to podobným dotazem,
Jaký je postup když v době pronájmu ten krám už nechci a chci ho vrátit?
duvod:
nedokáže wifi na 5Ghz a 2,5Ghz zároven
když jo s připojeným usb modulem,tak to funguje vždy jen do aktualizace,která snaže ovladače.

Musím Vás upozornit, že to není žádný krám.
Nevím, proč jste si do druhého PCIe slotu nedal wifi kartu. Případně teď po migraci na nový updater by Vám to nemělo mazat ovladače.

Ale očividně podle toho Vašeho příspěvku je zřejmé, že jste chtěl mít jenom router zadarm a teď na to nadáváte…

//EDIT: Podle Vašeho příspěvku už je mi to jasné

1 Like

Turris je router pro kutily … pokud se Vám nechce kutit, pořiďte si Omnii. Ta už má 2 WiFi karty jako standard, ale bohužel není za 1 Kč!

1 Like