Turris 1.x - odkoupení routeru

Už to neřešte. Raději budeme řešit updater a třeba barvu LEDek. :grinning:
Až to příjde tak se to dozvíme. Jestli někomu půjde o tu korunu, rád mu pomůžu. Já jsem s routerem spokojenej a nevadilo by mi kdyby to bylo víc jak korunu.

No mě by spíš zajímalo, jestli mohu CZ NICu i po vypršení smlouvy nějak dále pomoci. Router je perfektní a jednání s CZ NIC také. Díky!

4 Likes

Minimálně tím, že budeme i po vypršení smlouvy pokračovat ve sběru a monitorování dat… :wink:

3 Likes

U projektu turris Vás sledují. :grin::sweat_smile:

Uff, to se mi ulevilo, už jsem se bál že zapomněli… :grin:

zdravim me se blizi termin vyprseni smlouvy raketovym tempem. Kdy bude klikatko k dispozici?

Klid kolego, @Vaclav včas zavelí…

V tomto příspěvku bylo vše vysvětleno a řečeno, že nebudeme plašit a vyčkáme na informační maily s popisem, jak postupovat. Takže držíme a neplašíme! :slight_smile:

Nejde o plaseni… de jure ma @vojtecpiza naprostou pravdu. Najemni smlouva je slusne konstruovana a cokoliv je napsano nekde/nekym na foru neni pravne zavazne…

Dle clanku 7.7 musi byt zadost o odkoupeni dorucena pronajimateli nejpozdeji 30 dni pred uplynutim doby najmu.

Pokud by cz.nic chtel udelat podraz, tak vsem co nezadaji podle clanku 7.7 o odprodej, tak routery za 1 CZK neproda a bude vyzadovat zpet.

Vychazejme z toho ze cz.nic byl/je/bude ferovej partner, ale doporucenym dopisem se zadosti o odprodej nic nezkazime. Dle hesla duveruj, ale proveruj, mam v kalendari upominku, aby nezapomel dopis se zadosti cca 50 dni predem poslat.

Já to v nejhorším pošlu 31 dní předem pomocí datové schránky … elektronicky pomocí MojeID jsem smlouvu podepisoval, elektronicky požádám i o odkup. Takovou potupu, jako jít s doporučeným dopisem na poštu, bych jako správný ajťák neunesl! :slight_smile:

Já chápu institut předběžné opatrnosti, ale CZ.NIC tu za chvíli bude nějakých dvacet let, během nichž se stará o kus českého internetu bez ztráty kytičky. Ten pán, co slíbil, jak to s těmi routery bude (a jehož stanovisko jsme tu přetlumočili), ho celou tu dobu řídí. A je tu pár lukrativnějších možností, jak někoho odrbat, než mu upřít router, jakkoliv je samozřejmě ten router skvělý - a stejně do toho nejdeme, protože co sám nerad, nečiň jinému.

Největší problém momentálně je, že smlouva je velmi striktní. Snažíme se najít a do software routeru doplnit takový postup, aby to pro vás bylo zcela bez práce a pro nás s minimem práce. Například nás zase hodně trápí, co dělat s lidma, kteří ten router nebudou chtít převést na sebe…

Prostě tomu dejte ještě chvilku čas. Samozřejmě, pokud by vás to jakkoliv duševně stresovalo, můžete nám doporučený dopis poslat (ponechte si kopii s ofoceným podacím listem!) nebo z datové schránky, jejíž majitel je shodný s osobou vepsanou ve smlouvě. Nebo prostě počkejte, až se to s další aktualizací Turrisů objeví v menu (což se stane právě před vypršením smlouvy).

9 Likes

Děkujem, šéfe… :slight_smile:
Tohle potřebovala ta ustrašená menšina slyšet…

Ano, šéf má rozhodnout, vysvětlit a uklidnit. A to se tu stalo. Jsem spokojen. Osobně si myslím, že volba @Tangero za šéfa projektu byla šťastná a to dlouhé čekání na to, kdo přijde, se vyplatilo.

1 Like

Jen pro informaci, právě mi přišel e-mail s nabídkou na odkup. Vlastní odkup jsem realizoval kliknutím na portále https://project.turris.cz a dojde k němu za 17 dní, u příležitosti třetího výročí uzavření smlouvy. Také jsem dostal fakturu na 1 Kč za odkup; celá částka byla, stejně jako v případě nájemného, uhrazena sdružením CZ.NIC.

V případě neprovedení odkupu se smlouva automaticky prodlouží o jeden rok, po kterém bude opět následovat možnost odkupu.

3 Likes

Mohu potvrdit, také jsem dostal nabídku na odkoupení, za chvíli to budu realizovat

1 Like

Email s nabídkou odkoupení routeru se odeslal cca 500 uživatelům, kterým se blížil termín konce smlouvy (omlouváme se za anglický předmět zprávy, kolega byl internacionálně naladěn). Pokud nabídku nevyužijete (třeba se vám nechce investovat 1 Kč CZ.NICu do vašeho routeru), bude vám email chodit v týdenním intervalu do dne konce smlouvy a pak se smlouva automaticky prodlouží o rok. Po roce vám nabídku učiníme znovu - a tak dokola. V každém případě děkujeme všem, kteří s námi tři roky routovali a budeme rádi, když budou i nadále a doufáme, že pro všechny je to takhle nejjednodušší řešení.

3 Likes

Diky @Tangero
Email s nabidkou prisel, vse fungovalo… Jeste bych upresnil ze tu 1 Kc uhradil cz.nic

Kazdopadne diky a pocitam s tim ze i do budoucna budu pomahat se sberem dat

2 Likes

Drobnost - ve vystavene fakture je puvodni postovni adresa, nikoliv updatovana adresa. Na netu jsem ji menil po prestehovani zhruba pred rokem.

Ještě bych měl dotaz, jak to bude po provedeném aktu odkoupení se zárukou na router. Tj. když se v něm něco pochroumá, je stále možnost obracet se na CZ.NIC s tím, že závada bude posouzena, opravena nebo eventuálně řešena výměnou za jiný router?

Routery, které máte pronajaté, to tak mají. Router, který si koupíte, jsou použité a tedy se na ně klasická záruka nevztahuje, ale přiznám se, že nevím, jak přesně to s nimi je. Jelikož reklamace na routery v provozu prakticky nemáme, nikdy jsme to neřešili (buďto jsou DoA nebo žijí skoro věčně). Zjistím to.

1 Like