Diplexery pro Turris 1.x

Měl jsem zájem nechat diplexery pro staré Turrisy vyrobit, narazil jsem však na několik velmi nepříjemných detailů. Tím zásadním je, že RP-SMA konektory pro připájení na desku plošných spojů, na rozdíl od pigtailů, nemají průřez tvaru kruhové úseče, ale kruhový. To jednak znamená, že je tu ten známý problém Omnie s protáčením, jednak to znamená, že díru ve starém Turrisu by bylo potřeba propilovat, aby tam šla destička s diplexerem strčit.

Další problém je, že malosériová výroba je poměrně nákladná. Bylo mi však přislíbeno, že se tento problém řeší a pokud se podaří sehnat správné konektory, mohlo by se povést vyrobit i nějaké diplexery navíc pro staré Turrisy během dovýroby Omnií. Ale není to nic oficiálního.

1 Like

To by byla jistě skvělá zpráva pokud by se to podařilo i pro staré turrisy vyrobit. Určitě bych měl o to zájem. Jak se o to oficálně přihlásit ?

Jak jsem psal, zatím nic oficiálního není, vůbec není jisté, jestli se něco takového podaří. Je tedy bezpředmětné se někam hlásit. Snad jedině, pokud byste někdo dokázal sehnat potřebné konektory (nějaké takovéto).

Pokud se nějaká výroba rozjede, určitě se to dozvíme.

Nevěřil bych že dnes je problém sehnat takovéto konektory, v nákladu řekněme 1000ks?
Určitě bych si také vzal sadu…

Já bych to taky nevěřil, ale moje schopnosti nákupu končí u hledejsoucastky.cz :wink:

Ten Linx není ochoten to dodat?

Našel jsem ho u Mousera. Cena je 75 Kč/kus při minimálním odběru 2000 kusů. Docela drahý špás :wink:

Jo, a ještě ho nemají skladem… :slight_smile:
A nějaký dovoz, Čína a podobně, nepřichází v úvahu?
Máme jednoho dodavatele, většinou nám sežene cokoli, je holt u zdroje a domluví se tam… mám se poptat?

http://www.digikey.cz/products/en?keywords=CONREVSMA006.031

Taky bych mel zajem :slight_smile:

Já o tom nerozhoduju. Měl jsem jen takový nápad, inspirovaný zveřejněním kompletních návrhových dat destičky s diplexerem, spolu s prohlášením na IT16.2, že CZ.NIC žádný e-shop apod. neplánuje.

Když jsem kolem toho začal podnikat kroky, směřující k tomu, abych vůbec zjistil, za kolik by mi někdo takovou destičku vyrobil, zjistil jsem, že to není zdaleka tak jednoduché. Proto jsem se začal ptát, zda v CZ.NICu nevědí o nějakém elegantnějším řešení. Odpověď byla, že na něm pracují, ale s nízkou prioritou, tedy jsem je nechal pracovat.

Pořád platí, že je to Open Hardware, takže objednávku může udělat kdokoli. Pokud tedy máte někdo nějaký lepší přístup k součástkám, potažmo výrobě HW, zvedněte tu rukavici a nabídněte nám ostatním, co na něco čekáme.

2 Likes

Taktez se hlasim o par kusu :slight_smile:

Přeji hezký den a dovolím si zmínit související téma a požádat o reakci.

Mějte se