Problém s Internetem

Tak zasílám kopii emailu od Technika, se už konečně ozvali …….

Dobrý den,

zdá se, že zde není co kontrolovat, přidělování IP adres totiž probíhá zcela automaticky, a jiný klient s tím tento problém nemá. Pokud zařízení obdrží IP adresu, musí na ní komunikovat stále, nesmí docházet k výpadkům. Doporučuji vyzkoušet zaměnit tuto veřejnou IP na jiné zařízení. Připojte router či PC, kam tu IP zaměníme, a dejte vědět jeho MAC adresu, zaměníme tu IP na toto zařízení a otestujeme zde, zda je vše funkční, nebo se problém opakuje. Pokud by problém přetrvával, předám toto našemu administrátorovi optických sítí, aby problém prověřil, ale jelikož systém jinak pracuje bez potíží, bylo by divné, kdyby zrovna jedna IP adre sa měla nějaký problém.

Pokud máte nějaký další dotaz, neváhejte nás, prosím, kontaktovat telefonicky na čísle 212 270 000 (volba č.2) v pracovní dny od 8 do 20 hodin.

Děkuji, a přeji příjemný den

To se dalo čekat, místo aby to daly rovnou IT oddělení, tak Vás prostě budou přesvědčovat, že u nich problém nevidí a prostě to testovat nebudou - a to je to, co jsem již psal, pokud řádně nezaplatíte výjezd technika + jeho drahocenný čas, nebo si od nich nekoupíte jejich 2x tak dražší router, tak to bude jako “házením horkým knedlíkem”. No, nezávidím Vám. Pokud to takto s touto konfigurací chodí a nemáte pevnou (veřejnou) IP a při změně IP a rezervaci v DHCP serveru to nechodí, tak pak nevím co bych Vám lépe poradil.

Je možné, že mají vše správně nastavené, ale pokud nějaký vtipálek zapoji LAN1 jako WAN na sdílené síti, pak je zaděláno na problém tzn. máme v síti 2x DHCP server a pak záleží, který se považuje jako autoritativní. Protože by mě pořád zajimalo, odkud jste dostal 172.25.8.4 IP (dle Vašeho logu). No nevím,nevím…

No nejsem až takový IT odborník, ale pokud bude IP statická na WAN portu se správnou MAC, tak to prostě musí fungovat i bez DHCP dotazu na DHCP server - pokud to ale nemají jako dynamické routy a při DHCP dotazu se spustí skript, který ty routy provede, podle mého by ty routy měly být statické. Tzn.

Pokud tedy vezmeme Asus router, dáme mu statické IP a sprámnou MAC, tak to musí fungovat.

Zkuste tedy na Asusu konfiguraci:
Protokol: Statická IP
IP: 92.240.162.2
Maska: 255.255.254.0
Brána: 92.240.162.1
DNS1: 94.74.192.252
DNS2: 94.74.192.244
MAC: D8:58:D7:00:08:CF

pokud by nefungovalo, zkuste z DHCP a s MAC D8:58:D7:00:08:CF, to by mělo načíst IP: 92.240.162.2 a mělo by to chodit be výpadků.

Pochopil jsem dobře,že chtějí abych zapojil např. ten router Asus, nastavil na něm DHCP a MAC adresu jim zaslal? Aby následně přiřadily MAC adresu Asusu k té IP ?

A opět, chápu-li dobře že VY chcete abych zapojil router Asus nastavil Statické připojení ( ručně zadat IP ) a dal MAC adresu Turrisu?

K tomu prvnímu dotazu: nepíšou přímo Asus, proně stačí nahlásit novou MAC adresu a oni to změní (také píšou, že změní i IP) - ale ano, chtějí jiný router nebo počítač (asi si myslí, že si ty routry tisknete :rofl:).

K tomu druhému dotazu: ano, zapojte Asus router a zkuste to s ním, nejdříve staticky a pak z DHCP s MAC adresou turisu. To je totiž poslední možnost, kterou jsme ještě nezkoušeli (Vy jte to zkusil, ale z DHCP a s jinou MAC - dle screenu).

Tak když je to takhle, tak internet se tváří připojen, ale nefunguje … Stránka nenalezena, prostě nejde …

2019-01-23%20(1)

Tváří se že je vše o.k. ale nejde internet …

Dal jsem to teda na DHCP, a to jde, funguje internet …

To mě prostě hlava nebere, že to nejde, když máte statickou IP (a hlavně jí máte koupenou).
Nevím, co znamená volba “Agresivní režim” dotazování - pak bych to zkusil i bez Agrese.
Takže z DHCP chodí, IP je tedy na konci .2?

WAN IP: 92.240.162.2 ano takhle to tam je napsáno … Ta položka Frekvence dotazování DHCP ve Statické IP není …

Tu volbu Agresivní režim bych změnil na normální režim, a tedy můžem testovat - uvidíme.

Ten Asus má taky nějaké logy, třeba tento, nevím zda je to k něčemu dobré …

Destination Gateway Genmask Flags Metric Ref Use Type Iface
92.240.162.1 * 255.255.255.255 UH 0 0 0 WAN vlan2
239.255.255.250 * 255.255.255.255 UH 0 0 0 LAN br0
192.168.2.0 * 255.255.255.0 U 0 0 0 LAN br0
92.240.162.0 * 255.255.254.0 U 0 0 0 WAN vlan2
default 92.240.162.1 0.0.0.0 UG 0 0 0 WAN vlan2

Routovací tabulka, takto to je správně. Jinak na testy si ještě povolte ve firewalu PING z WANu, našel jsem si demo (něco podobného asi máte): https://event.asus.com/2012/nw/dummy_ui/en/

2019-01-23%20(5)

Takže, když jsem změnil Agresivní režim na Normální, stalo se toto …

2019-01-23%20(3)

Jojo, jen bez toho USB jinak to sedí taková administrace …

Chvíli se mi ukazovalo toto, když jsem dal obnovit službu, ale pak to už najelo, a funguje internet když jsem to zpět vrátil na Agresivní režim …

agresivní@normální se jedná pouze o dotazování z DHCP a nemělo by mít vliv na web stránky nebo dokonce se zabezpečením. Zkuste normální, restartovat router a schodit prohlížeč a znovu si prohlížeč otevřít.

Aha, tak se omlouvám, restart routeru a znovu načtení prohlíže a je vše o.k. , ted tam je režim Normální …

Tak a můžeme zkoušet, uvidíme.

A co dál tedy? Já že mám ranní směnu, takže u toho zítra přes den nebudu, tak nevím jak to mám nechat zapojené, nebo to vrátit na Turrise … Jelikož doma nikdo nebude, max žena přes wifi tak tam mužu nechat ten ASUS …

Teď to záleží na Vás, nakonfigurovaný to je (wifi si klidně nastavit můžete), tak bych to nechal běžet na Asusu, ať máme nějaké výsledky.

Takže zatím nekontaktovat Providéra a nechat to jak to ted je … Bud to vypadne nebo ne … Ráno v půl čtvrté vstávám tak to zjistím :rofl::rofl: