Už jsme spolu 7 let

Dnes je to sedm let co jsem si osobně vyzvedl první Turris 1.0, tehdy ještě v Americké, od sličné slečny a večer započala éra s Turris OS.
Ani jsem nečekal že do dnes poběží bez nejmenších problémů (po HW stránce).

Tak hodně zdaru do dalších let, jak Vám všem, tak týmu Turris.

10 Likes

Gratuluji @commar, já myslím, že už nás je tady jen pár mohykánů, kteří začali v dubnu 2014 a vydrželi v přízni s projektem Turris až do dnešních dnů.
Kdo by to tenkrát tušil, že?

Ještě si vzpomínám, že mezi prvními tu s námi i Ondra Caletka (@Ondrej_Caletka) … při vzpomínce na tu dobu se mi okamžitě vybaví jeho legendární unboxing.

Když už tady Martin načal ten nostalgický tón, napište i ostatní, jak dlouho sdílíte dobré i zlé ve společnosti Turris komunity a Turris routeru

3 Likes

Tak tady jsem já. V současné době 4 routery, různě skupované od lidí, co neví, čeho se vzdávají. 1x Turris 1.0, 2x Turris 1.1 (všechny s Wi-Fi upgrade) a jedna Omnia jako hlavní, vše na TOS5. A až na drobnosti absolutní spokojenost. Hlavně ta variabilita SW i HW je úžasná. Děkuji za uvedení do původního programu, který mě jednoznačně přesvědčil o TURRIS síti. Tak mnoho úspěchů, zdaru a zdraví.

Jo a triko co k tomu bylo nosím dodnes :- :tshirt:

3 Likes

První triko (šedé s tiskem boardu) mi už bylo vyhozeno, prý se rozpadalo.
Ještě mám:
obrázek

2 Likes

obrázek

2 Likes

No to právě mám, moc jsem ho nenosil a nedávno jsem ho nalezl, šedivé s boardem :metal:

2 Likes

Hmmm datum už asi nedohledám :slight_smile: ale i tak …
Turris 1.0 + WiFi upgrade pack
Omnia ( Indiegogo )
Mox ( Indiegogo )
jediné co mi chybí je původní fórum s dokonalým osobním kontaktem týmu :frowning: i když je mi jasné, že to není reálné při dnešním počtu uživatelů …

1 Like

Na data se můžeš podívat tady: https://project.turris.cz/cs/user/login?next=/cs/data/
a staré fórum stále funkční máš tady: https://www.turris.cz/forum/

1 Like

Diky, fórum vím, že je přístupné, ale myslel jsem jak to fungovalo - vývojáři přímo a rychle reagovali, byla to malá fungující komunita atd…

Historie

|6. května 2014 17:34|Vytvořeno|| — | — |
|9. května 2014 11:25|Schváleno CZ.NIC|
|9. května 2014 13:49|Zažádaný|
|15. května 2014 10:05|Odesláno|
|16. května 2014 20:55|Router zaregistrován|

3 Likes

Jo, na to vzpomínám se slzou v oku, taková malá rodina, to se už bohužel nevrátí.

2 Likes

To ne, ale třeba by pro nás mohli udělat občas nějakou slezinu.
Nebo my s nima … co vy na to?
Třeba se i @Pepe nebo @Jan.H vyjádří?
Ty jsou u projektu taky pekně dlouho … možná taky od začátku.
A nyní navíc i ofiko :slight_smile:

1 Like

Večer s Turrisem v plánu máme a rádi na něj vzpomínáme v dobrém. Jakmile to situace dovolí, tak jej určitě naplánujeme.

image

Sám bych ani neřekl, že už je to tak dávno, ale ofiko jsem nastoupil do týmu až v 12/2017.

5 Likes

Kdyby jsi to nepřipomenul, tak to jednomu ani nedoje. Asi proto, že s turískem nejsou větší problémy. T1.1 s wifi upgrade, TOS 3.x
Historie

  1. srpna 2015 19:43 Vytvořeno
  2. srpna 2015 15:09 Schváleno CZ.NIC
  3. srpna 2015 20:02 Zažádaný
  4. srpna 2015 10:18 Odesláno
  5. srpna 2015 23:35 Router zaregistrován
1 Like

Jako by to bylo včera :slight_smile:
K dnešnímu dni 1x Turris 1.0 a 2x Turris 1.1

3 Likes

No vida, další “veterán”, jo a krabici mám taky. :grinning:

3 Likes

Jsem pozadu a už to nepředělám. Moje faktura je květen 2016 — za chvíli 5 let. Tento týden se mi vrátil ze SW zásahu v CZ.NIC … už jsem myslel, že nežije.

2 Likes

Me Turris zacal blnout :frowning: mikrovypadky nekolikrat za den, tak sem ho odpojil a smutne lezi mrtev na stole. Ach jo.

Duben 2014 (web https://project.turris.cz/ nefunguje, takže nemůžu dát screenshot).

Ehm… Jak to říct diplomaticky…

Můj dlouholetý vztah s Turrisem měl své krizové momenty, ale celkově řečeno, ničeho nelituju. Nejlíp nám spolu bylo, když jsem měl vypnuté automatické aktualizace. Když jsem to po pár letech zase zkusil, hned jsem od Turrise dostal “facáka” - na jistotku jsem vychytal nepovedenou aktualizaci. V poslední době jsou aktualizace OK (v tom smyslu, že po nich nedojde k umrtvení Turrise), ale už jsem nemohl ignorovat komentáře manželky a dětí, že “zase nejede internet” a “přestaň už ten internet aktualizovat”. Situace se vyhrotila během lockdownu (výuka online atd). Problémy s DNS, výpadky wifi (asi kvůli ovladačům - mám wifi upgrade). Takže postupně miguju pryč:

  • Před pár lety jsem zmigroval LXC kontejnery (na raspberry), protože pro PowerPC skončila podpora u Debianu
  • Před pár měsíci jsem definitivně přestal používat Turris jako wifi AP. Jediná otázka je, jestli Mikrotik nebu UBNT. Zatím mi běží Mikrotik, signál a stabilita mnohem lepší než u Turrise, ale nejsem s ním spokojený. Čekám, až do ČR dorazí UniFi 6 Lite AP a pak se Mikrotiku zbavím.

Turris zatím běží jako router, ale pokud bude s UBNT dobrá zkušenost, zbavím se Turrise úplně (neprodám, půjde do archivu).

Ale i tak, celkově spokojenost, díky Turris Teamu za všechnu práci. Dostal jsem router zadara a spoustu věcí se na něm naučil.

2 Likes

Tak to jsme na tom podobně. Měl jsem Turris 1.0, když přišel Turris 2. objednal jsem ho v Indiegogo.
Teď jsem s nimi skončil. Ani jeden z nich nevidí mSATA disky, které dříve viděli. Koupil jsem Archer C73 a jsem spokojen, dělá co má. Turrisem jsem se k terminátoru od Cetin nepřipojil. Pokud někdo chce, jsou oba volné. Na ceně se určitě domluvíme.

Turris by s Cetinem chodit měl, pročti si tohle.