Už jsme spolu 7 let

Koukam, ze jdeme v podobnych slepejich

Screenshot from 2021-04-20 01-34-34

20151118_095506

V Turris tymu od 6/2017 :blush:

4 Likes

Tohle jsem četl, ale můj poskytovatel má specifické požadavky. Mimo VLAN ID chce i 802.1Q tag, registrovanou MAC adresu a MTU.

1 Like

Půjčování routerů zdarma… chytrá náborová akce :wink:

4 Likes

První Turris byla Omnia z Indiegogo kampaně. Byla i s case pro NAS. Bohužel jsme si asi nesedli. Wifi nic moc, problém se synchronizací disků v raidu a pak další drobnosti. Občas updaty něco rozbily, až sem musel křísit nereagující Omnii přes medkit. Vzpomínky na stabilní pfSense mě přesvědčili k návratu. A Ubiquiti nabíralo na popularitě.
Mezitím přišel Turris Mox v další Indiegogo kampani a já si řekl, že to ještě zkusím a podpořím český projekt. Vzal jsem AP verzi, která mi byla nabídnuta jako původnímu podporovateli Omnia. Ale než bylo kampani konec, tak už jsem byl rozhodnutý Omnii vyměnit. Takže jsem ještě dokupoval moduly, abych z AP mohl udělat plnohodnotný router.
Omnii jsem nakonec prodal a Mox mi zůstal doteď. Funguje bez problémů a mých zásahů od instalace. Automatické updaty ho naštěstí nerozbily, verze 5.x. Ale z jeho funkcionalit vlastně ani nic nevyužívám. Je to jen prostý router se 4 LAN porty, ani Wifi nemám zapnutou, tu obstarává Ubiquiti. Asi trochu overkill na síť pro chalupu, ale jsem s tím spokojený, že to nestojí moc námahy (set-and-forget). :grinning:
Takže Mox mi nejspíš vydrží dokud neumře.

2 Likes

Láska na vždy Turrisek :smiling_face_with_three_hearts:
Výstřižek

3 Likes

To vsechno jde zaridit i na Turrisu. VLAN tag je jednoduchy, MAC adresu WAN rozhrani vidite, MTU se nastavuje v PPPoE.

Abych nebyl moc od tematu - mych sedm let s modrakem 1.0 prijde az v srpnu. :slight_smile:


Za ty roky jsem promeskal Wi-Fi upgrade sadu pro Turris 1.x a dnes, kdy uz bych ji objednal, se uz nedodavaji. Slouzil dobre, i kdyz pri rychlostech nad 300 Mbit/s tehdejsi collect daemon zacal omezovat rychlost pripojeni.

Od te doby jsem pridal do portfolia jednu Omnii, ale aktualne oba bohuzel lezi ve skrini, na domaci pripojeni uz nestaci. Snad jim brzy najdu dalsi vyuziti…

P.S. sedive tricko se schematem desky Turrisu 1.0 nosi manzelcina babicka. Nikdo z nas nevi, jak se k ni dostalo. :slight_smile:

2 Likes

Černé triko Turris nosím dodnes.

1 Like

Já se dostal k modrákovi 1.1 až v druhé či třetí vlně, dle webu od 20.10.2015, funguje jako hlavní domácí router stále, k němu mám základního Moxe, oba na TOS 5, sic občas drobné problémy, tak dlouhodobá spokojenost.

2 Likes

Můj modrý Turris 1.1 s Wi-Fi upgrade sadou a čerstvě aktualizovaný na TOS 5.1 je v plném (toho času home office) nasazení:

Zelené tričko mám aktuálně na sobě. :wink:

Za mě dlouhodobá spokojenost!

Tak si říkám kdy příjde OMNIA 2.0, o které bych vážně přemýšlel jako o nástupci.

2 Likes

Tak já k modrákovi přišel spíše náhodou, viděl jsem ho u kamaráda a tak jsem se zkusil přihlásit také. Stále jedu na TOS3 bo mi to stačí. Navíc slot na SD kartu mám obsazený, protože kartu tam mám jako malý disk, který používám, krom velkého přes USB.
BTW: téměř od začátku jsem začal ukládat kopie LOGů na nonvolatilní paměťové zařízení, takže kdyby někdo z vývojového týmu potřeboval 7 let LOGů, může se v nich pohrabat. :smiley: :thinking:

Historie

29. srpna 2014 22:33 Vytvořeno
29. srpna 2014 22:34 Schváleno uživatelem
29. srpna 2014 22:35 Zažádaný
1. září 2014 10:46 Odesláno
6. září 2014 1:06 Router zaregistrován
2 Likes

Koukam, ze jsem tady jeden z nejstarsich :open_mouth:

image

Modraka jsem nejdrive roky provozoval u rodicu, abych ho nasledne presunul do datacentra, kde bezi dalsi roky primarne jako OpenVPN server. Jednou ci dvakrat mne potrapily aktualizace, kdy se router odmlcel, ale manualni restart pomoci remote hands to nastesti vyresil. System je updatovany na 5.2 verzi a bezi na SD karte.
A doma pouzivam Omnii z Indiegogo, ktera slouzi vicemene dobre i kdyz v minulosti byly nejake ty negativni pripominky ohledne wifi a DNS od rodiny. Nastesti uz dlouho je vse OK a vcera take uspesne updatovano na 5.2.

Cervene tricko nosi muj syn, ktery mezitim do neho dorostl a samolepku, co se mnou procestovala pulku sveta, mam stale nalepenou na svem laptopu.
image

3 Likes

Tak to ja mam kousek az druhe varky. Zelene triko stale nosim.
obrazek

Dokoupil jsem mu dalsi WiFi kartu, abych mel obe site a tento mesic updatoval z TO 3.x rady na 5.2 spolecne s BTRFS (zapomnel jsem vypnout LED, tak si mlady asi prvni noc uzil :smiley: ).

2 Likes