Turris OS 4-5 pro Turris 1.x

Tzn. tento návod?
opkg update proběhl, ale pkgupdate končí na chybě:
WARN:Migration for Turris 1.x is not available at the moment.
WARN:Requested package luci-i18n-ddns-en that is missing, ignoring as requested.
WARN:Requested package daemon-watchdog that is missing, ignoring as requested.
WARN:Requested package https-cert that is missing, ignoring as requested.
WARN:Requested package luci-i18n-wshaper-cs that is missing, ignoring as requested.
WARN:Requested package luci-i18n-wshaper-en that is missing, ignoring as requested.

Jado, v návodu se píše, že se aktualizace spustí ihned (“Migration starts immediately”).

Asi by to chtělo podívat se (důkladně;-) na https://docs.turris.cz/geek/tos3-migration/

Ano, přesně z té stránky čerpám.

Next you have to approve installation of tos3to4 package if you have approvals enabled. Migration starts immediately if you don’t.

Tohle je důležité z vašeho výstupu. Jakmile migrace bude dostupná pro modré Turrisy, tak dáme vědět.

Prozatím je jediná možnost a tou je stáhnout medkit a naimportovat jej jako factory snapshot. Postup je popsán v naší dokumentaci:

1 Like

Průhonice! Názorná ukázka jak málo jsme pozorní - přehlídnout výslovné upozornění na pokus o nemožné :wink: Jsem zahanben :frowning:

Sypu si popel na hlavu. Nicméně jestli můžu poprosit, tak dokumentaci upravte:
Rozhodně bych v návodu na BTRFS nehledal návod, jak na Turrisu 1.x nainstalovat TOS 5. A další věc je, že z tohoto návodu chápu, že postupem, který jsem použil, do Turris 1.x dostanu TOS 5.
Každopádně děkuji za informaci, že to jde jedině přes medkit. :slight_smile:

EDIT: Platí pro obnovení přes medkit tahle informace?

On Turris 1.x before first reboot, after migration is completed, you have to run following command over SSH: ROOT_DIR=/ /etc/updater/hook_postupdate/10_kernel-install. Failing to not do so can result in to not-booting router.

Tak upgrade nainstalován postupem z návodu na BTRFS, jak mi poradil Pepe.

EDIT: Problémy, které jsem zatím objevil:

2 Likes

Aktualne mi jede modrak na poslednim OS 5.1.10 uplne bez problemu…
PAKON jsem nikdy moc nepochopil, jak z toho neco, krom te silene maluvky s domenami (ktera mimochodem sakra trva…) neco zajimaveho dostat… To MAJORDOMO proti tomu byla naprosta bomba…
RRDtool a Collectd (LuCi -> Statistiky) jsem rozjel, ale tam krom Packets/s | Bytes/s z toho vice nedostal…
Me staci neco PO: 20GB | UT: 15GB | ST: 18 GB | … a idealne moznost rozbit po stanicich.

A chápu já správně že při použití upgradu a importu medkitu budu mít stále možnost vrátit se zpět přes schnapps na TOS3?

Ano, je to tak a já toho i využil. Jelikož jsem nevyřešil problém s LXC a miniDLNA, tak jsem se přes Schnapps vrátil.
Udělal jsem si ruční zálohu ve Schnappsu, ale udělala se i automatická.
Automatic pre-update snapshot (TurrisOS 5.1.10)
Automatic post-update snapshot (TurrisOS 5.1.10)

Skvělé, děkuji, vše se zatím zdá být OK :slight_smile:

Co máte prosím rozjeté v LXC kontejnerech?

Ahoj všem, na jaké verzi TOS 5 aktuálně Turris 1.x provozujete? Na 5.1.10 (po upgrade z TOS 3) mám občasne výpadky WIFI, které vyřeší restart. Co 5.2 testujete ho? Díky za info.

Ahoj … ano, můj Turris 1.x jede už delší dobu na 5.2.0 aktuálně z HBT větve … zatím bez jakýchkoliv problémů :slight_smile:

2 Likes

Ahoj, mam Turris 1.1 a na nem TurrisOS 5.1.10 a bez problemu s WiFi, vse slape jak ma.

1 Like

Díky za odpovědi. Zkusil jsem update na RC verzi 5.2 a uvidíme.

1 Like

Tak jsem teda moc nepochodil, jak jsem naladoval pres BTRFS snapshot a spustil, skoncil jsem v dost blbem stavu, kdy se mi zacyklil pruvodce a nechtel na za boha najet. Nejblbejsi na tom je, ze mi to resetovalo i heslo a nemohl jsem se tak dostat nikam ani do Luci ani pres SSH do systemu tak jsem musel dat reset. Coz jsem si nejak neuvedomil, ze me ceka znova load z NORu, znova migrace a znova konfigurace (ble…). Da se nejak znova “nalinkovat” BTRFS bez toho conf scriptu, ktery resetne celou kartu a smaze ta data na ni? A hlavne jak rollbacknout ten schnaps, kdyz se na SSH nedostanu?

Stejný stav. Ale asi to je chyba v5.2, protože jsem to u rodičů na předchozí verzi rozchodil. Po aktualizaci se to celé rozjebalo, přestalo fungovat web-apps menu, různě mi blbla konektivita, tak jsem se vrhnul na flashování od začátku = factory rest, migrace na BTRFS a zprovoznění verze 5+. Bohužel rollback už nešel, protože se router dostal do stavu, kdy se do něj nedalo dostat. Po asi půl hodině jsem zjistil, že ve verzi 5.2 mi nenaběhne korektně průvodce (prostě stejný stav jako nekorektní zobrazení web-apps), tak na to dlabu, zprovozním btrfs a počkám až vyjde něco funkčnějšího nebo zmigruju až to bude plošné.

1 Like

Hm, tak doplňuji sám sebe, toto asi bude ten důvod: Post z jiného vlákna. Zřejmě to je už něco, o čem se ví.

Aaaaha… takze zase mam “jen” smulu na blbej cas, ze jsem zase zkusil neco s bugem, to uz snad neni nahoda. Minule jsem skoncil v podovnem stavu taky, no… Ja si to vzdycky rozbiju :smiley:

Nicmene uz me to tak vytocilo, ze mam v predku diru na seriovou konzoli, takze odedneska uz se tem alespon pak dostanu, abych ten snapshot vratil, bez bootu z NORu, cekani na update a pak znovau migrace na BTRFS atd…

Dik za update…

Tak to jsme na tom stejně. Kousnula se mi nová verze. Udělal jsem reset a od té doby jedu na staré verzi. Budu posílat do cz.nic