Turris 1.x s TOS 5 - měření teploty [vyřešeno]

Ahoj,
máte někdo rozchozené měření teploty na TOS 5 na Turris 1.0? Dřív, když se mi zdálo, že je Turris moc teplý, tak jsem v SSH zadal příkaz thermometer a viděl jsem aktuální teplotu. Nyní končím na chybě, že thermometer nebyl nalezen. Při nejhorším by mi stačilo, kdyby získal teplotu takto jednorázově, ale ideálně bych to chtěl do Luci stastistik. :slight_smile:
Našel jsem jen tento návod, ale jelikož je 4 roky starý, tak se do toho nechci pustit, aniž bych měl jistotu, že to bude fungovat (navíc si úplně nejsem jistý, co bych měl dělat).

sensors?

tento prispevek je 20 znaku dlouhy

1 Like

Super, sensors funguje. Díky. :slight_smile:
Zatím tvou odpověď neoznačím jako řešení, kdyby se ozval někdo, kdo by věděl, jak to nacpat do statistik v Luci.

Co považujete za bezpečné teploty?
Nevíte prosím také, jak měřit teplotu mSATA disku v Turris Omnia?

S tímto pomůže collecd a plugin collectd-mod-sensors

3 Likes

Díky. Pomohlo.
A už trochu OT. máš na Turrisu nějak řešené chlazení? Že jsi na takových hezkých číslech.

Jelikož dostává docela zabrat, tak je doděláno chlazení. Mám tam přidaný větrák Noctua 40x40 a na kostku jsem ze stran ještě přidělal chladící ježky pro větší přenos tepla.

2 Likes

This topic was automatically closed 3 days after the last reply. New replies are no longer allowed.