Turris MOX - zkušenosti

Také si to myslím, akorát moje odpověď samostatně ztrácela smysl, vypadalo to, jako že se ptám já, jestli to nemám špatně. Tak jsem aspoň konfigurátor vložil ke své fotce. Chybami se člověk učí :smiley:

2 Likes

Můj trapas s přehozeným modulem je naštěstí bez následků a vše funguje.
Děkuji Vám za vrácení příspěvků.
Zajímala vás už teplota MOXe? Zdálo se mi že modul G docela dost hřeje,
příkaz thermometer nefunguje, jen sensors.

Provedl jsem měření na krytu (dvě vrstvy plastu), foceno bez zátěže:

Takže na wifi kartě těch 66°C klidně bude, možná i víc.
Tak nevím jestli otvory v krytu budou stačit, plánuji MOXe pověsit na zeď
až si navrhnu a vytisknu nějaký držák. Proudění vzduchu skoro žádné.

2 Likes

Trochu řeším tu montáž na zeď, napadlo mě udělat ty záda v jednom kuse a udělat do
nich úchyty na zeď, třeba i standartní VESA 75x75 nebo VESA 100x100, jako u monitorů.
Začal jsem kreslit sám, ale nejsou někde data ke stažení?

zadn%C3%AD%20%20kryt1

Až bude čas nechám to vytisknout a uvidíme. Největší obavy mám z těch zámečků, jsou asi malé na tisk a drží kryt pohromadě.

Bál bych se, že to bude padat … zámečky to nemohou udržet

Už asi týden používám MOX z běžné distribuce (ne z kampaně) a jsem nadšený z HW, ale zklamaný ze SW - tak v průměru jednou denně se kousne (zmizí wifi) a je potřeba jej jít restartovat.

K onboardingu: To byl opravdu “zážitek” - tak špatnou použitelnost jsem už hodně dlouho neviděl ani u těch nejlevnějších domácích routerů. Největší problém byl v konfiguraci interfaces - vůbec jsem nevěděl jak to ovládat. Kdybych způsobem pokus-omyl nenašel nastavení, které pak fungovalo (mám jen power wifi), tak jsem se už připravoval na to, že přepnu do Luci a tam to snad nějak půjde.

Prosím, najměte si UXáka, protože jinak to nemůžu doporučit nikomu jinému než nadšeným geekům.

Tohle by byla dobrá kompenzace:

I když u tak prémiové ceny bych čekal 5 letou záruku jako standard.

7 Likes

A dá se to prosím někde stáhnout?

Zatím ne, ještě jsem to nedodělal, ale pokud to bude fungovat a ty zámečky to udržej tak to určitě dám k dispozici. Teď to trochu usnulo, byla dovolená a následně dost práce, na koníčky málo času.
Vydržte… :grinning:

Škoda. Nedaří se mi dohledat žádné soubory pro tisk. NIC je ještě nezveřejnil? Díky

Kdysi jsem na Turris 1.x našel nějaká tech. data, rozměry a otvory a tak, pátral jsem i po něčem pro MOXe a zatím nic nemám, takže nastoupila šuplera…

1 Like

:). Koukám, že se s podporou přetrhnou. Turris 1 i Omnia na tom jsou lépe … Dík a hezký den.

Tak to jsem zvědavý, jak se to povede. Jinak, klidně bych uvítal, kdyby byla možnost kovových krabiček pro MOX a klidně by to mohlo být řešeno šroubky, bylo by to stabilnější a i chlazení by fungovalo daleko lépe.

2 Likes

Bohužel se moduly MOXu nedají koupit bez krabičky. Namontoval bych si je jenom volně vedle sebe.

Krabička MOXu je sice chytře konstruovaná, ale působí velmi levným dojmem. Rozhodně ve mně nevzbudila nadšení, které jsem cítil, když jsem rozbalil Omnii.

3 Likes

Ano, Omnie je kus pěkného železa, myslím, že modulárnost MOXu by se dala zachovat i při použití kovu, jen cena by už byla někde jinde a také už by byl asi problém použít bezšroubkový mechanismus. Plast mi přijde vhodný u menších MOXů, u mého, který se skládá z šesti pláství, už se při přenášení trochu bojím, že se mi rozloží, samozřejmě se tady s přenášením moc nepočítá, ale i tak. Dále by asi u kovového MOXe již bylo třeba použít externí antény, což by také cenu zvedlo. Takže asi zůstanu u představ a MOX pojede v plastu dál :slight_smile: Jen tak ložené moduly vedle sebe by bylo také řešením, ale to bych raději zavřel třeba do RACKu, bál bych se zničení.

2 Likes

Malý posun, první výtisk, kvalita zatím nic moc, musím upravit velikost zámečků, jsou moc veliké, jinak rozměrově to pasuje, jakmile se posunu, zase se ozvu…

IMG_3199

2 Likes