Turris MOX přichází ...?

Tak jednou určitě (TOS 4.49) :smiley:

1 Like

:smiley:
Třeba budou mít nějaká na prodej zítra na OpenAltu…

Dle dnešního updatu na Indiegogo a příspěvku na turissím twitteru byla zahájena distribuce první várky modulů routeru Turris MOX k uživatelům.

Na stránce Turris MOX byl zveřejněn stručný návod na zprovoznění různých konfiguračních variant MOXe a přidány odkazy do oficiálního repositáře ke stažení historicky prvního firmware distribuovaného uživatelům.

Jdeme do toho! :+1:

2 Likes

Nevíte někdo, jaký disk, hlavně jak dlouhý se vejde do modulu B?

No z obrázku na webu jsou vidět ty dvě velikosti na které tam jsou díry na šrouby (tyhle to jistě budou). Evidentně se tam “vejdou” delší, ale do toho bych se osobně spíš nepouštěl, pokud vůbec existují – pozor na to, že mSATA a M.2 jsou jiné konektory (existují redukce).

1 Like

Hlavne pozor na to, ze MOX ma jen PCI a ne mSATA.

1 Like

Podle mě disk s M.2 NVMe s jedním zámečkem…
Třeba tento?

v tomto dokumentu je uvedeno:

SSD diskem dle standardu NVMe. Pro jeho zapojení je dodávána redukce na M2 slot

Dodávána teamem nebo výrobcem disku?

Třeba tato redukce?

Možná by bylo vhodné to trochu specifikovat, hlavně pro méně znalé a dát pár příkladů.

Díky.

1 Like

Tak dnes dorazil objednaný samotný modul A na Prahu 1.
:slight_smile:

2 Likes

Tak dej pak prosím echo, jak to chodí. Jistě budeš mít hravý víkend …

Díky! :slight_smile:

1 Like

Dulezita je cast textu pred tim:

V námi nabízenách sestavách může být modul osazen:

Součástí kampaně byla i možnost pořídít si MOX s SSD diskem rovnou dohromady. Aby to lidi nematlo, tak jsem odstavec z dokumentace radeji smazal. Konkretni redukci bohuzel netusim.

Aha, tak to jste mi moc nepomohl.
Tady p. Zandl taky uváděl že časem bude i redukce.
Co tedy lze a nelze připojit? Poradí hardware oddělení? Určitě máte něco odzkoušené.

Díky.

1 Like

2 Likes

Slušný! :slight_smile:

kernel 4.14? proc mam porad 4.4? :slight_smile:

Na MOXu?
4.14 je na MOXu
4.4 na Omnii a Turrisu 1.x (prozatím)

Hlavně ať se už něco hejbe, pálej mě prsty… dnes sice malý update v informacích ale
Mox pro mě bude asi až v létě… :disappointed_relieved:
(hodně jsem si vymýšlel při objednávce)

2 Likes

Netuší někdo jak chodí upgrady?
V dubnu jsem si objednal Moxe a WiFi upgrade perk
V listopadu jsem přihodil Module B (pcie)

Dnes došel Mox a B modul. A až když jsem rozchodil Foris jsem si uvědomil, že nemám wifi.
Jsem čekal, že v Upgrade perku dojde Mox rovnou vylepšený o příslušnou feature.

No nic, Kdybych alespoň tušil kdy dojde wifi, abych to mohl začít používat jako router…

Buďte rád, že máte alespoň nějakou část objednaných věcí … je spousta čekatelů, kteří nemají ještě vůbec nic ze své objednávky.

Já jsem bohužel také mezi nimi, i když po zprávě, že verze systému, která je v MOXu použita (TurrisOS 4.0), se aktuálně nachází v alpha2 stavu, nevím, zda-li je to vlastně dobře, nebo ne …

1 Like

Jedná se o alphu primárně kvůli neotestovanosti, nefunkčnosti mail notifikací a připravovanné poslední změně v updateru, která nám umožní mox lépe podporovat. Jinak systém je plně funkční a oceníme zpětnou vazbu stejně jako v případě jakéhokoliv jiného velkého releasu.

1 Like

Díky za odpověď … pokud je tomu opravdu tak, pak je označení Alpha2 zbytečně poplašné, nemyslíte? Vycházím z této definice ALPHA vývojového stadia SW na Wikipedii.