Turris MOX přichází ...?

Zdravím Turris team … přece jen … začal nám říjen. Nebyly by ke zveřejnění nějaké informace ohledně MOXů? Jak probíhá testování druhé várky prototypů, v jakém stavu je software, jak to bude s distribucí atd.

Díky

5 Likes

Já už dostal tričko, placku a samolepky.

1 Like

Tak tričko už jsem dostal dávno, myslím, že to bude už déle, jak tři měsíce. Nějaké info, jak píše Nones by mě také zajímalo, už nějakou dobu na to také čekám.

Tento víkend jsou Linuxdays :wink:

2 Likes

Hmm, já nedostal nic…

OK, to je lišácká odpověď. Nějak jsem si ale nevšiml, že by v tématech LinuxDays bylo něco podrobného o Turrisu … ani přednášky @miska a @cynerd se o tom detailně (podle anotací) nebudou zmiňovat.
Mám si to tedy vysvětlovat tak, že hned po LinuxDays se zde objeví podrobné a detailnější informace ohledně MOXe? :slight_smile:

1 Like

Můžete si to vysvětlovat jak chcete, ale vyvedu Vás z omylu, že by jsme po LinuxDays uveřejňovali nějaké velké info. Pokud se podíváte na Twitter tak tam pár informací je, prozatím více nemáme. Pracujeme na tom, aby MOX byl. Máme odhady kdy bude doručen, ale nechceme nic slíbit protože zatím nejsou jasné nějaké externí vlivy, jako například certifikace (ve které došlo ke změně pravidel). Na LinuxDays bude mít @miska přednášku o Turris 4.0 což se velmi blízko týká MOXe (ale nejenom něho samozřejmě). A zároveň máme stánek a tak se budete moci zeptat přímo vývojářů na to co Vás zajímá. Jen rovnou uvedu, na otázku na termín doručení Vám nikdo neodpoví nic určitého.

Na to se doufám ani nikdo ptát nebude … termín doručení už je přeci jasný od doby IGG kampaně … je to říjen 2018.

4 Likes

Teď tam všude svítí January 2019…

Leden 2019 by mel byt pro nove objednavky … ty puvodni maji predpokladane doruceni jak pise @nones

Rád bych sdílel vaše očekávání… :wink:

Já si doobjednával modul G a tam byl předpoklad prosinec.
Počítám se vším až v 2019, raději se nechám mile překvapit než zklamat.

u MOXu mám říjen 2018 a u upgradu nemám žádný termín - teď jsem to kontroloval :slight_smile: ale každopádně s tím moc nepočítám letos …

Pokud si dobře vzpomínám, bylo to tak, že ty základní moduly (A,B,C,D), které se nabízely v IGG kampani, měly datum doručení 10/2018.

Ty nově přidávané v průběhu kampaně (E,F,G) měly 12/2018.

Současně nabízené věci na IGG mají 01/2019

Takže to snad tak nějak bude i v reálu. :slight_smile:

1 Like

je to “Estimated delivery date” takze byt to tak muze a nemusi … Vzdy zalezi na tvurcich kampane … Pokud se nepletu tak omnia mela taky lehke zpozdeni, nicmene to je nic proti jinym kampanim (treba jednoho ceskeho televizniho programu na primacool >2roky a stale nic) :smiley:

Aktuální informace ohledně očekávaného termínu doručení Turris MOX setů se nachází v dnešním updatu na IGG … bohužel ne příliš povzbuzující a potěšující.

1 Like

Kdyby sis objednal jen tričko jako já, tak už ho máš dávno doma :wink:

2 Likes

Já bych to zas až tak tragicky neviděl. Berte to jako můj osobní názor nikoliv jako člena Turris teamu.
U crowdfundingových kampaní je zpoždění na každodenním pořádku. Sem tam podpořím nějakou kampaň na Indiegogo nebo Kickstarteru. Má zkušenost je taková, že pouze u jedné se mi stalo, že přišla včas a další s menším zpožděním (cca měsíc, dva). Jindy budete rád, že vám to vůbec po neuvěřitelné dlouhé době dorazí. Tři kampaně měli uvedené estimated delivery February 2017, April 2018, July 2018. První z těch uvedených vypadá na dobré cestě, že by to každou chvíli mohlo dorazit. U ostatních dvou je to takové řekněme laxní a nevíte na čem jste.

Ale jak jsem odepisoval někomu v komentáři, tak i to zpoždění má také pozitivní stránky, protože pracujeme na upstreamovani MOXe do U-bootu a kernelu, ale to se dozvíte v připravovaném developer updatu společně s Turris OS 4.0.

1 Like

No jo, trička jsem dostal dvě někdy v červnu a obě mám už řádně onošený! :slight_smile:

Já to nevidím tragicky … heslo “když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají” už jsem si za svůj život vyzkoušel několikrát.
Ale souhlasím s tím, že lepší mít vymazlenější a vychytanější produkt než nedokonalý a uspěchaný.
Tak doufejme a přejme si, že MOX nakonec bude vymazlený a vychytaný!

3 Likes