Spectator > WIFI on/off button

Zdravím vespolek,

bylo by možné přidat do aplikace (třeba jen androidí) tlačítko pro zapnutí/vypnutí WIFI? Děkuji za reakci.

Pro desktopovou aplikaci to může být užitečné za předpokladu že je uživatel připojen drátem.

Pro mobilní verzi vidím riziko, že se někdo odřízne od WiFi a už se nepřipojí…

Jaký by byl předpokládaný způsob užití?

1 Like

Ja bych videl vyuziti treba kdyz jsem pripojen pres VPN tak jako rychle odpojeni vsech wifi zarizeni.

Udělej si na to příkaz v Luci Vlastní příkazy http://192.168.1.1/cgi-bin/luci/admin/system/commands
wifi off … wifi on

to je sice reseni ale na to by se musel logovat do Luci a klikat na titerne menu kdyz to pojede pres telefon.

Na androidu jsou aplikace, které tohle řeší tím, že si přidáte SSH příkaz do widgetu a potom stačí jen ťuknout a je to. A využití pro to mám i já, mám dva routery, každý pokrývá 1 patro domu, na noc u jednoho z nich wi-fi vypínám a ráno zapínám, na to zapnutí wi-fi pokrytí prvního routeru ještě jakž takž stačí, ale na bezproblémový internet už je to málo. Nemusím zářit celou noc vším, co mám :slight_smile:

Není jednodušší nastavit to přes cron a nechat to automaticky večer vypínat a ráno zapínat?

Pro desktopovou aplikaci využití nemám.

Situace je následovní:

Ve škole zrušili žákovské knížky, nicméně, přidali mob/web aplikaci. Tzn, člověk v průběhu dne (real time) zná výsledky svých ratolestí. Pointa je ta, že když není něco ve škole “ready” a dítě doma (třeba místo pilování školy paří hry) rád bych přes VPN > Spectator vypnul wifi v době, když ještě nejsem doma.

Ano, asi to lze vyřešit jinak, nicméně “klikátko” ve Spectatoru by byl dle mého názoru přínos.

Díky

Pro commar nastavení přes cron je výhodné pro někoho, komu vyhovuje pravidelně nastavené vypínání/zapínání, ale mám celkem nepravidelný režim a nebylo to pro mě vhodné, jeden den vypnu třeba už ve 22h, ale druhý den klidně ve 3 ráno a to samé při zapínání, tak mám to ráno a noc někdy trochu posunuté :full_moon_with_face::sun_with_face:.

Pro uzivatel1 na androidu jde použít například SSH Button, kde se zadá přihlášení a příkaz “wifi down” pro vypnutí a “wifi up” pro zapnutí a dá se na plochu widget, potom stačí jen ťuknout na příslušnou položku widgetu a je to. Vyzkoušeno i při připojení přes VPN.

Aha, tak už chápu ten požadavek.

Pokud by ovšem nějaký člen (nejen chytré) domácnosti protestoval proti uplatňování principu společné viny, tak bych doporučil zvážit odpojovat od Internetu jednotlivá zařízení. Návod jak na vytvoření takového pravidla je dostupný v komunitní dokumentaci:
https://doc.turris.cz/doc/cs/public/luci-firewall-pravidla-sitoveho-provozu

Vytvořené pravidlo je pak možné zapínat a vypínat pomocí SSH Button, jak píše @LeRacK.

Příkaz na zapnutí pravidla pojmenovaného ABC by mohl vypadat asi takhle (nejsem u Turrisu):

uci set firewall.ABC.enabled=1
uci commit firewall
/etc/init.d/firewall restart

No a vypnutí pravidla pojmenovaného ABC by vypadalo takhle:

uci set firewall.ABC.enabled=0
uci commit firewall
/etc/init.d/firewall restart

Ještě si dovedu představit, že je vhodné vizuálně indikovat zapnutí/vypnutí pravidla na routeru. Pokud budou diody rudé, tak se rodič zlobí.

rainbow all red

Pokud bílé, tak je vše odpuštěno.

rainbow all white
1 Like

Zajímá mne něco podobného, ale lokálně: vypnutí/zapnutí WiFi (motivace: na noc vypínám WiFi cronem. Někdy ale se v noci probudím a už nemohu usnout, a připadá mi složité a nechce se mi zapínat desktop abych přes SSH WiFi zapnul :wink: ) … V nějakém jiném vlákně byl dříve návrh na hw realizaci, což mi připadá zbytečně složité a nechce se mi do toho :frowning: A ještě v jiném vlákně, kde se probíralo Pi-hole (Pi-hole - web interface: Pi-hole - web interface "Continuing the discussion from Pi-hole - web interface:

"

@tangero zmínil možnost přemapovat tlačítko na regulaci jasu diod… "Continuing the discussion from Pi-hole - web interface:

"
Můj tehdejší dotaz na “jak do toho” tehdy zapadl :frowning: "Continuing the discussion from Pi-hole - web interface:

"

Pro někoho z týmu Omnie by to nejspíš byla brnkačka, ale s nějakým návodem bych se snad (po zvládnutí pythonu) o to mohl pokusit (a měl bych konečně motivaci se do pythonu pustit :wink: