RIPE Atlas určení storrage pro zápis dat?

Pěkný den

Chtěl bych ze zeptat, kam primárně zapisuje data sonda RIPE Attlas a zda lze nastavit konkrétní úložiště.
Nyní mám k routeru Turris připojeny dva USB Flash disky (64GB) v RAID 1 a rád bych, aby sonda zapisovala případná data na USB flash. Nikde jsem zatím nenalezl informaci, která by mi toto objasnila.

Dočetl jsem se, že pokud je u balíčku uvedeno externí úložiště, pak se doporučuje použít právě nějaké externí úložiště (disk/flash), ale platí to i pro balíšky, které toto v poznámce nemají?

Pokud máte někdo pro mě vysvětlení, nebo někdo víte, jak toho docílit, nebo zda při nastavení USB flash disků jako úložiště se tak data zapisují i v případě sondy RIPE Attlas právě na USB flash disk, pak předem děkuji za informaci/zkušenost.

Edit:
Vycházím ze zkušenosti kamaráda, který má zkušenosti s HW sondou TP-Link MR3020, kde musel celkem často měnit USB flash disk. Možná je to u Turris Omnia WiFi6 jinak?!?

R.

Mam v provozu jak TPlink tak softwarovou v Omnii. Flashku na TPlinku uz jsem menil 4x za 8 let. Omnia uklada data do RAM jestli se nemylim do /tmp/ripe_atlas_probe/ a zrejme nezapisuje na MMC. Velmi doufam.

Taky doufám. Upřímně raději přijdu o USB flash disk, než o MMC chip na desce Omnie …
Případně se zeptám na školení k Turrisu školitele, zda bude takové informace mít k dispozici.

Kampak je asi linkován /tmp?

Otázka je jak moc si vystačí s RAM a kolik toho cpe na “disk”.
Bylo by fajn to cpát na ty USB flash disky. Ty snadno nahradím a jede se dál že…

Dá se to konfiguračně specifikovat? Nepřepíše si to pak sonda sama nějakou aktualizací?

Není linkován nikam. Je tam přimountován tmpfs, tedy se to ukládá do paměti. Naopak /var je linkován na /tmp.

1 Like

Ukládá se jen minimum dat, řádově stovky KB. Všechno jsou to provozní data, nic perzistentního. Tedy to ukládání do /tmp (čili do paměti) plně postačuje.

2 Likes

Díky za informace.
R.

1 Like

This topic was automatically closed 3 days after the last reply. New replies are no longer allowed.