Problémy s updatem na 3.7

Diskutujte, prosím, ideálně v anglickém oficiálním vlákně, ať se problémy a nápady nezdvojují, lépe se nám pak ladí :wink: Pokud to nejde, pište sem.

Pokud se jedná o problém s migrací Turrisu 1.x na novou verzi updateru, diskutujte přímo v dedikovaném vlákně. Je česky jako celý Turris 1.x

zas mi to rozosralo celý router, fakt ďakujem.
Zrušilo mi to USB wifinu RTL8188CUS a nejde preinštalovať. Už hodinu sa trápim…
samozrejme nejaké drobné configy tiež v ťahu. a to pripomínam, že pred pár dňami som tam narval čistý medkit…

EDIT: ok… už som to dal…

prave som updatoval 2x Omnia na 3.7 bez problemov

vsetky moje custom nastavenia ostali vsetko bezi

mne to povypínalo niektoré služby (miniDLNA, jazyky, problémy s balíkmi openvpn)
plus tá wifi

neviem… asi nemám šťastie na dobrý kus… toto mi sotva niekto vyreklamuje…

Mě update také vypnul obě WiFi karty. Už jsem opravdu naštvaný, protože tento bezúdržbový router se rozsype po každém update.

Hlavně, že jste tady bojoval za to, že čím později update bude, tím bude vymazlenější. Leda velké h…o!

Mohu se ještě zeptat … jak je změna v URL Forisu, kterou přinesla verze TurrisOS 3.7 komatibilní s touto změnou, kterou před časem přinesla verze TurrisOS 2.7?
Lze i nadále provozovat pod rootem webu nějakou svou jednoduchou HTML stránku (např. rozcestník), nebo se smířit s tím, že to bude končit na té přihlašovací stránce Forisu?

1 Like

Vypnuté miniDLNA, odinstalován balík transmission-web, nový není k dispozici.

Turris 1.0, nezaznamenal jsem žádné závažné problémy.

V emailu mi přišlo následující. Nevím, jestli to souvisí přímo s updatem nebo se zapnutím funkce Device detection. Ve Forisu, na záložce Data collection mám jen kolonku na email. Nebylo tam předtím něco jiného?

Error notifications

Updater failed: Failed operations:
ucollect-badconf/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-badconf.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

ucollect-count/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-count.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

ucollect-fwup/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-fwup.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

ucollect-spoof/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-spoof.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

ucollect-flow/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-flow.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

ucollect-sniff/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-sniff.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

ucollect-refused/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-refused.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

ucollect-bandwidth/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-bandwidth.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

Update notifications

• Installed version 4 of package ouidb
• Installed version 3.18.48+9-1-1ac1f353df888f6a08f1362f0631fbf3-9 of package kmod-nfnetlink-queue
• Installed version 3.18.48+9-1-1ac1f353df888f6a08f1362f0631fbf3-9 of package kmod-ipt-nfqueue
• Installed version 1.4.21-3 of package iptables-mod-nfqueue
• Installed version 1.0.2-1 of package libnetfilter-queue
• Installed version 4.3-5 of package pakon-guts
• Installed version 1.1-2 of package pakon-dev-detect
• Removed package nikola
• Removed package ucollect-meta
• Removed package ucollect-badconf
• Removed package ucollect-bandwidth
• Removed package ucollect-count
• Removed package ucollect-sniff
• Removed package ucollect-spoof
• Removed package ucollect-fake
• Removed package iptables-mod-tproxy
• Removed package kmod-ipt-tproxy
• Removed package ip6tables-mod-nat
• Removed package kmod-ipt-nat6
• Removed package kmod-nf-nat6
• Removed package ucollect-flow
• Removed package ucollect-diffstore
• Removed package ucollect-refused
• Removed package ucollect-prog
• Removed package python-libatsha204
• Removed package ucollect-fwup
• Removed package ucollect-lib
• Removed package gdb
• Removed package libthread-db

Viz: Problémy s migrací na nový updater

Souvisí to s odinstalováním balíků Nikola a ucollect-xxx.

Přídám něco do sbírky :slight_smile:
Omnia : ##### Oznámení o chybách #####
Updater selhal: Failed to fork command /etc/updater/hook_preupdate/05_schnapps.sh: Out of memory

Turris 1.0 :##### Oznámení o chybách #####
Updater selhal:
inconsistent: Requested package transmission-web that is not available.

dnes budu oba vypínat kvůli malování tak Omnii uvidím po zapnutí a ten transmission-web dám zatím pryč …

Kromě problémů zde popsaných (zastavené dlna, chyby po odebrání de) se mi seklo lighthttpd a nešla web administrace, ale hlavně mi to smazalo/přepsalo statistics configy starými bugovatými verzemi, takže nejen, že léta známé chyby nejsou opravené, ale co si člověk opraví sám, to mu update zničí :disappointed:

1 Like

Zdravim na foru,

po upgrade na 3.7 jsem prisel o balicek digitemp.
Drive byl v repository a nyni uz není ?

Díky za radu
Petr

Problémem je, že už jsme se zase vrátili do starých kolejí tam, kde jsme donedávna byli … tj. otázky zůstávají nezodpovězeny. Já třeba teď nevím, zda-li se to přesměrování do Forisu bude ještě nějak spravovat, nebo prostě máme vzít na vědomí, že lighttpd je na Turrisu pouze pro účely systémových webů (tj. LUCI a FORISu) a svoje věci si máme dát jinam.
Já jsem psal, že čím víc se ten finální release TurrisOS 3.7 oddaloval a oddaloval, začínal jsem mít větší a větší bobky. A bohužel se opět potvrdilo, že oprávněně.

Na emailu teď budou dost zavaleni, pokud nevydají 3.7.1, co nejrychleji.
Já bych to spíše viděl na postupné spouštění aktualizací nikoliv masivně, protože při tomhle stavu, který trvá již delší dobu to je masakr…

Chápu, že lidí v Turris teamu je málo, ale někde jsem četl, že nemohou zkoušet všechno (což je naprosto pochopitelné), ale prostě někomu rozbít připojení na Omnii je trošku moc. Dalo se čekat, že uživatelé, co si koupí Omnii jí také budou chtít využít a každý trochu jinak.

Ne, každý už má odvahu testovat cykly “rc”, “nightly”, když Turris team evidentně preferuje komunikaci výhradně přes email. :confused: Občas se tady někdo objeví a pomůže z Turris teamu (teď po aktualizaci to bylo fajn)

Musím říct, že bylo tolik RC verzí, ale nikdo nevyzkoušel změnit jazyk a zjistit, zda to neodinstaluje i nikolu, apod.
Konec konců je zvláštní, že přišel email o výpadku sběru dat zhruba před hodinou, jinak chodí ráno…

Na závěr bych asi řekl, že tady na foru bude rozhodně míň “breku” než na emailu. :smiley:

Ano, mně přišel výpadkový email také před chvílí … a jenom jednou. Tak se něco možná spravuje.
Co se týče přepínání jazykových mutací v RC verzích … bylo to až do té minulé RC verze nefunkční a tak se toho moc vyzkoušet nedalo. Hlásili jsme to tady na fóru ve více lidech.

Jinak obecně … za těchto podmínek testovat žádné RC verze nebudu. Jedině s pořádnou a funkční podporou. Naopak … oceňuji, že do Forisu pro Turris 1.x přidali možnost vypnutí automatických aktualizací a před plánovaným vydáním dalších velkých aktualizací budu tuto funkci plně využívat.

1 Like

Pepe … ještě dotaz. Také máš ve Forisu u popisek (těch otazníčků) nově přidaných polí místo odkazů HTML tagy?

Sorry… asi jsem tě nepochopil? Když mi to vyfotíš nebo řekneš, kde to najdu, tak to zjistím.

Najeď si ve FORISU v záložce LAN nebo WIFI na ten nápovědný otazník u Guest Wifi či GuestLAN.
Jaký tam máš text … u té vysvětlivky.


tak tam HTML tagy nemám. :slight_smile: Snad jsem to správně pochopil a koukal jsem i do Turrise 1.0 a tam jsem na ně též nenarazil.

//EDIT: jj v popisku otázníku, když na něj najedeš, tak tam je html tag i když je pravda, že by tam být nemusel… :wink: Dobrý poznatek. Snad si toho Turris team všimne. Už se mi je nechce ani označovat. Jako sice se na to podívají na mailu, ale odpověď není vždy jistá… :confused:

//EDIT2: V pohodě. Od toho tu forum přeci je. :wink:

//EDIT3: Back k problémům:
Jako musím říct, že jsem si všiml, že pár lidí zajde na fórum a jenom malé % z nich si přečte celý topic a naprostá většina prostě vidí thread: “Turris OS 3.7 out now případně problémy s migrací” a postne tam svůj error a hlavně, že příspěvek nad tím případně o dva je to vysvětleno… Škoda… To by asi mělo být v OP případně bug list ať se věci neopakují a nepřekrývají… Ale to je takový poznatek. Můj názor je, že by to dost pomohlo. A i celkově mě štve, že tohle forum je dost nepřehledné a dalo se použít jiné CMS… Viděl jsem, že Discourse se používá dost ohledně OpenWT, atd., ale mně nevyhovuje. :smiley: