Problém s Internetem

No, takže děkuji panu " commar" že jeho Místo updater.sh dát pkgupdate se osvědčilo ….

Ale asi je stejně někde chyba, Turris jede necelých deset minut a pak ztratí spojení s internetem, a když se restartuje, zase běží chvíli, takže v tomto směru žádný pokrok :roll_eyes:

Při tom “pkgupdate” se na konci něco nepovedlo ….

Verze systému by teda měla být aktuální předpokládám ….

Když v administraci kliknu na WIFI tak to hodí tento bordel

Když jde internet …

A pak když přestane jít …

Tohle je ještě komunikace s Providerem, když sem ho osočil že v den kdy mi udělali veřejnou ip adresu mi přestal fungovat internet na Turrisu ……

z naší strany je vše funkční, DNS servery také běží v pořádku. Ty jsou pro všechny klienty stejné, tak kdyby neběžely, nefungoval by žádný náš klient, což se nesmí stát, proto je několikrát zálohován, a jeho výpadek je tak v podstatě vyloučen.

statická IP adresa není na naší síti povolena, proto tyto údaje nelze zaslat, není totiž co zaslat. Systém údaje přidělí automaticky, a Váš router s nimi musí umět správně pracovat. Pokud to Vaše zařízení neumí, nebo s tím nepracuje správně, tak toto zařízení nepoužívejte, a vyměňte jej za plně funkční.

na Vaši přípojku na adrese ---------- , Česká Lípa, je přidělována fixní IP adresa 92.240.162.2. Tu však může dostat vždy jen jedno konkrétní zařízení, ke kterému je adresa přiřazena, tedy v současnosti zařízení s MAC adresou D8:58:D7:00:08:CF. To však nyní není připojeno, proto jiné zařízení dostane jinou, dynamickou (proměnnou) adresu. Pokud připojíte zařízení se zmíněnou MAC adresou zpět, a nastavíte na něm dynamické přijetí IP adresy, obdrží vždy výše zmíněnou IP adresu, která se měnit nebude (bude fixní). Pokud by toto zařízení s touto možností nepracovalo správně, kontaktujte výrobce či prodejce tohoto zařízení, proč se tak d ěje. J s me schopni samozřejmě případně dodat výpisy z logu i z naší strany, jak zařízení komunikuje ohledně obdržení IP adresy.

Takže jste měl fixní MAC D8:58:D7:00:08:CF pro starý routeru a na novém Omnia jste ji nastavil shodně ? Nebo tomu rozumím špatně ?

Špatně, jedná se pořád o jeden a ten samý router … Tu MAC adresu sem tam doplnil, jen kdyby náhodou to mělo nějaký vliv, ale nemnělo …

Domnívám se že nemáte dostupnou IPv6, zkuste ji vypnout v nastavení.
Zkoušel jste jiný kabel mezi WAN na Turrisu a datovou zásuvkou?
Jak vůbec jdou data k vám? Přes Wifi?

Ten samý, který ? Váš Turris má MAC D8:58:D7:00:08:CF ?

Ano, NIC.CZ má přidělené MAC D8:58:D7:xx, takže to bude adresa Turrisu…

1 Like

Ještě bych zkusil z počítače ping 8.8.8.8 a pak i z routru ping 8.8.8.8 - tím vyloučíme (nebo potvrdíme) chybu v DNS.

Ten kabel vede někam za výtahovou šachtu a jsem na optice.
A na tom kabelu mám teď ten dočasný router a ten jede celý den v pohodě.
Ještě jsem dostal jeden návod, zkusit zaměnit port WAN za LAN jestli není problém v něm. zkusím ale až večer, teď jsem v práci. Ale děkuji za rady, ještě zkusím ten ping

Tak tohle je PING 8.8.8.8 z Počítače přes dočasný router Asus ….

Koukám že jste dost neskákal (neboť si … na vedení). Neboť toto je Turris forum… .
A jak se chová Turris 1.x v tomto nastavení?

Proč když tady není po vašem hned urážíte, to mi hlava nebere tady :rofl::rofl::rofl:

Hledám jak udělat ping z Turrisu chlapče …

Tohle je PING 8.8.8.8 kdy je Počítač na přímo do Internetu ….

A tohle je PING přímo z Turrise …

Ale do 10 min je PING takový z Turrise …

To vypnutí IPv6 myslíte tady?

Celé jsem to nějak dojebal, chtěl jsem zkusit zaměnit LAN za WAN podle tohoto návodu " ano je možno změnit přiřazení portu Lan1 do sítě WAN v rozhraní LuCi http://192.168.1.1/cgi-bin/luci/admin/network/network/lan odeberete eth0 z tohoto rozhraní v záložce - fyzické nastavení. Následně v položce Wan:
http://192.168.1.1/cgi-bin/luci/admin/network/network/wan vyberete toto rozhraní místo eth2 "

Ale nějak se nepovedlo, Turris si načetl nějakou nesmyslnou IP adresu z internetu a od té doby stagnuje a drží se ji …

2019-01-18

Když jsem se vrátil na dočasný router a šel na internet tak na mě vyskočilo toto :slight_smile:

Už nemám sílu to řešit … Přemýšlel jsem že obětuju peníze a koupím Omnii, ale bude fungovat když defacto používá stejný software jako muj Turris ?

Tady mě to připadá, jak v tý reklamě “…pojď, to dáš…”. No nic, jdeme dál.

Takže v DNS to nebude, vyzkoušíme updater (software - hardware). Přehození LAN - WAN nedělejte (tím by jste mohl udělat kolizi poskytovateli a ten by Vás za to asi rád neměl) a koupě nového routru si asi nepomůžete, protože nevíte, jestli to je hardware chyba nebo software v turisu. Zprovozněte to do té fáze, kdy Vám to bude fungovat, pak odpojte WAN kabel, ve Forisu nastavte odložené aktualizace (nebo je úplně vypněte) a znovu zapojte WAN kabel a otestujte. Tím zjistíme, jestli updater nevypíná rozhranní z důvodů aktualizace jádra apd.

Nepřehazujte WAN a LAN, proto vám poskytovatel poslal tu hlášku, LAN má jinou MAC adresu a proto ta zpráva.
Vše bych vrátil a pokud už máte aktualizovaný NOR nebude to problém udělat znovu tovární nastavení a
nechat to proběhnout celé znova.
Nesmíte pospíchat, docela to trvá než se postahují aktualizace a vše proběhne, dejte tomu čas.
IP6 se nejlehčeji vypíná ve Forisu, v záložce WAN.

EDIT: prostudujte si znovu tohle,
aktualizujte a pak to musí jít.

1 Like

Po vypnutí aktualizací v administraci musím říct že připojení trvalo delší dobu, cca 30min … Ale pak se to zase pokazilo , a bez připojení do internetu.

To už jsem taky zjistil že když tomu tolik nerozumím tak radši to přehazování LAN WAN není dobrá věc :slight_smile: divím se že mi už nevolali od Providera co jsem to v noci vyváděl :slight_smile:

Ale jde o to, že když jdu z továrního nastavení a začne si stahovat a instalovat aktualizace tak sice začne, ale tím jak se ztratí připojení do internetu to pak vyhodí hlášku že nemůže pokračovat , že jsem odpojen od internetu. Příjde mi to jako pořád do kola.