Problém s Internetem

Nemáte šanci udělat tu aktualizaci jinde?
Na jiné lince?
Hlavně zjistěte co to znamená nejde net. Pravděpodobně nejde DNS, zkoušel jste v ten okamžik ping z routeru na nějaké adresy? Musíte přes SSH do routeru a zkusit ping 8.8.8.8 nebo něco podobného v okamžiku kdy se vám zdá že nic nejede…

Mám schválně na pozadí puštěné Youtube aby věděl kdy to přestane jít, pak když viz. obrázek dám u WAN připojit, internet se zas rozběhne …

No, jedinou linku kde bych mohl zkoušet je u rodičů, ale ty mají ADSL přes telefoní linku a hrozně moc moc pomalé připojení, ale nevím kdy se k nim dostanu …. Ještě mě napadá, šlo by Turris zapojit do toho dočasného routeru tak aby internet šel do Turrisu přes ten dočasný router?

Podle toho obrázku mi připadá že vám běží jen IPv6, podívejte na ty shodné data a pakety…

No, ale jak jste mi doporučil, vypnul jsem to IPv6

Aha, tak to je možná důvod, asi se to nezobrazuje korektně.
Ten test připojení proběhne?

Ted proběhla aktualizace, asi tím jak pořád dávám připojit, tak se to asi stihlo aktualizovat, ted to vypadá takhle …

Ale samozřejmě, jak přestane jít internet, PING nejde …

A tahle IPv6 nevadí co je zde napsaná?

Zatím to teď neřešte, vypadá to že se vám stáhla poslední aktualizace, alespoň podle verze libgcc,
už jste to restartoval?

Pro vypnutí IPv6 (také) vypněte rozhraní WAN6 ( tl. Stop a v tl. Upravit, záložce “Pokročilé na stavení” zrušte fajfku v “Spustit při startu”).
Divím se odkud dostáváte tu IPv6 adresu. Máte s providerem nějakou dohodu o poskytování IPv6 adres? Protože rozsah fc00-fdff jsou Unikátní Lokální Adresy (ULA).

Ano, restartoval, spojení stále stejné, běží cca 10min a pak musím opět dát připojit a zase jedu …

WAN6 jsem dal STOP a chtěl vypnout " Spustit při startu" ale to už bylo odškrtnuto … Mám standartní připojení do internetu, nic speciálního, o žádných IPv6 na víc nevím, jen a tím to asi vše začalo, minulý týden mi byla přidělena fixní IP adresa internetu na MAC Adresu Turrisu a od té doby mi to nejde …

Máte na mysli toto IPv6 ?

Zatím to vypadá na problém u WAN rohranní RJ45.
Udělejte screen po havárii na hlavní stránce po přihlášení (Stav - Přehled) u rozhranní WAN - zajimá mě, jestli drží IP adresa z DHCP (nebo máte statickou?).

Ano, mám přiděleno od minulého týdne statickou ( fixní) IP adresu… Teď po výpadku internetu jsem hned volal Providerovi , napsal čas kdy to vypadlo a předal technikum ať se podívají na komunikaci v ten čas mezi routerem a nimi.

Pokud máte statickou, proč tedy máte WAN z DHCP? Opište si informace z této stránky a jděte na Síť - Rozhranní - WAN - a tam změňte na statickou IP a vyplňte IP adresy, po změně proveďte test.

Statickou adresu má rezervovanou na DHCP providera, to tady bylo psáno.

Kabelovky obecně nemají rády, když si lidi fixujou statické IP adresy přímo u sebe, ale přiřaděj jim raději rezervaci na svém DHCP ve vazbě k MAC adrese routeru (resp. zařízení za jejich modemem.

UPC to dělá úplně stejně.

Přesně tak, jak píšete … Asi to už není statická ip adresa jako kdysi si myslím … Dělají to dnes takto …

Jen postřeh, internet se mi ted vypíná a zapíná sám od sebe, jestli s tím dělají něco technici na straně Providéra nevím, ale řekli že zavolají až zjistí něco víc kde na trase to padá …

Pro nás žiješ … ping na Tvou adresu 92.x.x.2 odpovídá

Joo, a co teď? Už mám zas výpadek internetu :neutral_face:

Teď ne …