Problém s Internetem

Tak to opravdu nevím, jestli se jedná o izolovanou síť či sdílenou. Bydlí v panelovém domě a podle mého úsudku jde o sdílenou síť, jde je někde na chodbě optický switch (již vyměněn nový za historicky starý).

Chybu jako takovou jsme s kolegou našli, teď se bude řešit další kroky a jak jsem již psal, pokud má MAC adresu nenahlášenou, má to stabilní a nestabilita se projevila v tu chvíli, kdy požádal o pevnou (veřejnou) IP.

Jaké má napájení ten převodník? Nevidím to na té fotce.

Jenom menší varování. Nevím čí je čeho majetkem, ale pokud je majitelem optické vlákno i převodník Rio, měly by si to spravit oni na jejich náklady a neměl by do toho zasahovat uživatel - ale to už je jen na @Taavetti.

izolovanou sit - myslim spis private VLANs, to obvykle pouzivaji provideri k izolaci klientu v jednom subnetu.
Proto je nezbytne pouzit DHCP, pri manualnim nastaveni IP adresy se spojeni nesestavi (ACL na switchi providera se nenastavi na MAC klienta)

vypadecek?

Pravděpodobně to takto asi bude, protože se statickým zadáním na WAN pakety neprošly a chovalo se to jako permanentně bez internetu.
Zajimavé je to, že se neudrží spoj a dojde tak k novému DHCP dotazu.

Do toho převodníku vede kabel ze zdi z venkovní chodby, a druhý konec už je jen kabel který mám do WAN do routeru … Vrátil jsem se zpět k Turrisu … Protože ty výpadky už mi lezly na nervy … :slight_smile:
Takže na Turrisu DHCP na WAN a nechám to zatím jak to je, uvidíme jak se Providér pochlapí a co vymyslí …

Změnte providera, má vůbec smysl tohle dále řešit, tolik problémů?

Docela by me zajimalo co by to udelalo kdyby se na vystup z prevodniku dal switch a na nej vice zarizeni (PC, notas, atd…) Jestli by oba dostali validni IP adresu. Kdysi to takle slo u optiky od O2 kde jsem mel koupeno 20/10 ale pri pripojeni vice zarizeni pres switch dostalo kazde jedno zarizeni svuj vlastni nezavisly 20/10, takze jsem z linky vytahl 100/100, byl to 100mb switch… :slight_smile:
Ale bohuzel uz to davno opravili.