Problém s Internetem

To jsem zvědavý, jak tak detektivka dopadne! :open_mouth:

2 Likes

:grinning: :wink: :+1: Já také.

2 Likes

První výpadek " zatím " od 20:55 do 20:59h :roll_eyes::wink:

Spojení se samo obnovilo ….

1 Like

Vzhledem k tomu, že už nepíšete, předpokládám, že detektivka dopadlo dobře … tj. že s Asusem Vám to jede a Internet nevypadává

Ráno kolem 04:15h byl další výpadek, ale chodím do práce tak nevím jestli jsou výpadky přes den…

Já to vidím bledě. Je potřeba při výpadku zjistit v admin rozhraní Asusu, jestli IP adresa drží, nebo je zase jiná, to se zjistí, až @Taavetti bude doma.

Psal jsem na RioMedia aby ze mě už nedělali blbce, že to i tak vypadává. Dcera říkala že dopoledne minimálně desetkrát ji vypadl internet na pár minut a zase naskočil. Taky jsem naznačil že bych se Teda rád vzdal fixní IP adresy když to bude funkční jak bylo přes tím než mi ji zřídili, na to ale v odpovědi neodpověděl pan z RioMedia.

Dobrý den,

jelikož k výpadkům došlo i tak, problém zřejmě bude někde jinde, pravděpodobně někde dochází k potížím se správným routováním připojení, a to jen k IP adresám z rozsahu pro fixaci. To už je ale vyšší síťařina, a k tomu já už nemám povolen přistup, to musí řešit “vyšší inštance”. Předávám tedy k dalšímu řešení našemu hlavnímu administrátorovi sítě. Problém zřejmě nebude jen u Vás, může postihovat i další klienty, takže je nutné jej odhalit a odstranit. Jakmile budu mít od kolegy nějaké informace, dám Vám vědět.

Už jsem chtěl psát, že to zřejmě chodí - ale opak je pravdou. Takže teď už je to jen na Vás, jak se s tím poperete, očividně můžete vrátit Turis zpět do hry, dát mu na WAN port novou MAC a řešit to s RioMedia - každopádně to nevrhá na Rio dobré světlo a myslím si o nich své.

1 Like

Téda, panečku, to jsem se ale rozepsal, už toto vlákno má 208 příspěvků a to jsem u Turisu cca 2. měsíce.

Jinak se všem dotyčným omlouvám za slohovou práci, i když to sem z málo % patří, ale chtěl jsem prostě pomoci @Taavetti, vždyť, o tom to má být - aby člověk pomohl člověku…

3 Likes

A já děkuju, ikdyž to ze začátku tak nevypadalo, ale na konec jste mě pochopil co řeším, a vaše rady pomohly :slight_smile:

2 Likes

Ale zajímavé jest, když mám výpadek internetu, tak v administraci v Asusu mám toto :slightly_smiling_face:

2019-01-26

Je také možné, že z Ria na tom pracují, takže očekávejte časté výpadky a možná i návštěvu tecnika. A je také možné, že tím přepojování jste už užvejkal kabel, zkuste propojovací kabel mezi WAN Turisu a konvertorem optiky vyměnit, pokud to nejde, budete muset konektor uskřípnout a nakrymplovat nový.

Těžko říct, jak ten Asus pracuje, je totiž také možné, že se při chybě snaží resetovat WAN - to se dá zjistit jednoduše, dejte na WAN MAC adresu turisu a tím by jste měl i dostat dynamickou IP a výpadky by už neměly vznikat.

Ono je taky zajímavé že v momentu výpadku se do administrace routeru Asus nedostanu, až když je to funkční, tak si otevřu v okně administraci Asusu a nechám si ji otevřenou, pak můžu sledovat v době výpadku co se děje…
Třeba u Turrisu je administrace pod 192.168.1.1 ale u toho Asusu je pod http://router.asus.com ….

V kabelu bych asi problém neviděl, nevím, ten na WAN jsem měnil minulý rok na jaře, je to ten kovový …

IP adresa Ausu dle Vašeho předešlého screenu je http://192.168.2.1/
Ta adresa http://router.asus.com se použije, pokud neznáte IP adresu routru a pokud nejde ani to, máte použít utilitu - návod je zde: https://www.asus.com/cz/support/FAQ/1005263/

Jinak ještě pro zajimavost: do tohoto routru jde i OpenWrt a budete to mít podobné, jako u Turisu s rozhraním LuCi. https://openwrt.org/toh/hwdata/asus/asus_rt-n12

Jak dlouha je vzdalenost mezi routerem na optickym prevodnikem? Jestli na WAN rozhrani vypadava link tak to vypada na HW problem - kabel nebo to co je na druhe strane, asi ten opticky prevodnik. Ma ten prevodnik nejakou administracni adresu, da se na nej dostat?

Ten převodník bude pravděpodobně v BRIDGE módu a bude majetkem Ria - ale je to jen má doměnka.

Mě by zase spíš zajimalo, jestli je to HW problém, nebo SW problém a to se zjistí změnou MAC adresy na WAN portu asusu.

Tak to pane nevím zda se na něj dá nějak dostat … Ale kabel od toho převodníku ( jestli myslíte to co je na foto ) jest dlouhý do routeru cca 15m …

ten vypada ze uz ma svoje nejlepsi leta za sebou :sunglasses:
z leve strany do neho jde opticke vlakno? Neco jako

Jestli ma ten Asus kontrolku WAN linku, ktera zhasne pri odpojeni kabelu Optika > Router, zkus potvrdit jestli pri vypadku internetu zhasne. Ale muze to byt otazka par vterin…
Fakt si myslim ze s MAC adresama toto vubec nesouvisi.

Čím víc se s tím bude hejbat, tím huř pro diagnostiku stávajicího problému a můžou se tam zavést ještě HW problémy. Když se @xsys podíváte na toto vlákno, tak zjistíte, že dochází k IP kolizi nebo špatnému routingu při nahlášené MAC adresy a při změně MAC je vše stabilní (i když má dynamickou IP, ale s tím je smířen, že o statickou rezervaci příjde).

ok, vlakno je dost dlouhy :innocent: rozumel jsem tomu tak ze to dela stale a furt, se 2 rozdilnyma routerama.
Vychazim z domenky ze to ma RIO normalne nastaveny tj. ze kazdy zakaznik je izolovan a pri jakykoliv neplechach (nastavi si jiz existujici IP v siti) nemuze ovlivnit (shodit, vytvorit kolizi) jiny zakazniky nebo providerovu sit…