Nefunkční reforis

Dobrý den,
delší dobu zápasím s nefunkčním rozhraním reforis. Zkusil jsem už znovu nainstalovat Turris, ale vždy se dostanu na sjejný problém. Pokud otevřu reforis, napoprve dostanu 401 s odkazem na přihlášení. Po přihlášení už se stránka nenačte viz screenshot. Díky

Pospa

Zdravím,
hlásím se také do klubu. Řekl bych, že se to GUI reForis začlo hrobit od verze 5.3.6. Napřed jsem podezíral cache ve Firefox, ale v Edge se to chová stejně. LuCI a Foris jedou OK. Mě se to chová tak, že po restartu se do reForis dostanu, ale po nějaké době už ne.

Tak tedy nevím co si mám o to myslet. Jak jsem dopsal poslední příspěvek, tak jsem ještě jednou zkusil refresh a ejhle, reForis najel…

Hezký den,

jestli se to děje už delší dobu, možná bude nejlepší kontaktovat technickou podporu a popsat co nejvíc detailů (model routeru, verze Turris OS, kdy se ten problém prvně objevil, apod.) - více na Support - Turris Documentation.

Co to je za model routeru (omnia, mox, …)?

Teď budu střílet od boku, ale běží na routeru ještě nějaký další software (LXC, pakon, …) mimo základní SW konfiguraci*?

* Cokoliv navíc po prvotním nastavení v Guide - další balíčky instalované z reForisu, z LuCI nebo klidně ručně z příkazové řádky.

Nechtěl jsem na toto otevírat standard support case, protože jsem si nebyl jistý zda není chyba někde u mě. Proto jsem také napřed zkoušel vyprazdňovat cache v prohlížeči či použít jiný prohlížeč. Bohužel jsem na tuto chybu narazil vždy pouze před vyžádaným reboot, kdy po HW reboot (MOX + patch v4… :face_with_raised_eyebrow:) se tato chyba “opravila”. Stejně tak se chová i ten MOX. SW reboot je proveditelný pouze po nějakou omezenou dobu po HW reboot, pak to po SW reboot zůstává v nějakém pastavu, který vyžaduje jednině HW reboot (Power OFF/ON). Možná to má nějakou souvislost…

Dobrý den,
přidávám maximum informací.

Seznam balíčku zde: Ulož.to

To navedení na podporu jsem psal spíše pro @pospa, protože podle popisu v prvním příspěvku tam může být více příčin, proč se to děje a možná by to zasloužilo důkladnější diagnostiku.

Souhlasím, že je často lepší nejdřív problém profiltrovat přes fórum a až pak psát na podporu :wink:

Jedna věc, co by tohle mohla způsobovat je: Během updatu mohl být aktualizován reforis a/nebo backend reforisu, čili je možné, že chvilku trvá restart reforisu (a dalších komponent nutných pro reforis). Ovšem v tom případě, by se to mělo “opravit samo” a po chvíli by reforis měl být zase funkční.

Jestli se po update reforis vždycky znefunkční až do rebootu a je to reprodukovatelné chování, pak bych se přeci jen přikláněl k tomu, napsat na support.

MOX je skládačka a různé kombinace modulů se bohužel můžou chovat trochu jinak za různých okolností. A rádi bychom tyhle anomálie odchytili.

Zkoušíte http nebo https ? Občas to chtělo trochu lavírovat … mně to problémech šlo na https s povolením bezpečnostního dotazu a pak se to rozchodilo standardně na http.

Zkoušel jsem oboje, výsledek stejný.