Nefunkční reforis

Díky za výpis balíků.

Pro začátek bych odstranil všechny foris-controller-*-module-src balíky.

  • a) samotné “-src” balíky modulů nestačí pro fungování foris-controlleru
  • b) na produkčním routeru jsou zbytečné

Tipuju, že ten

foris-controller-data_collect-module-src

nejspíš rozbíjí foris-controller.

1 Like

Po provedené akci zůstaly moduly

foris-controller-app
foris-controller-diagnostics-module
foris-controller-haas-module
foris-controller-hotplug
foris-controller-netmetr-module
foris-controller-schnapps-module
foris-controller-sentinel-module
foris-controller-storage-module

následoval /etc/init.d/foris-controller restart … a ejhle, reForis funguje … děkuji za váš čas … už jsem jsem chystal na čistou instalaci TOS 6.0.1

Jen nevím, zda se ty src ke mně dostaly instalovány systémem nebo mojí aktivitou naslepo

Jen mi chvilku nešel login do Luci, pokud tam skočím z reForis, otevře jen záložku Dashboard, pod tím vidím v rozbalení Rainbow a pak to chce heslo, které projde. takové zmatečné. Smazal jsem cookies a snad je to v pořádku.

Ahoj, mel bych dotaz k foris-controller, taky vam vyziraji procesy od controlleru “tolik” CPU? Na screenshotu je videt pekny drop po zastaveni sluzby foris-controller

/bin/python3 /usr/bin/foris-controller -b openwrt -C /var/run/foris-controller-client.sock mqtt --host localhost --port 11883 --passwd-file /etc/fosquitto/credentials.plain --controller-id 'id' --zeroconf-enabled --zeroconf-port 11884    
/usr/bin/python3 /usr/bin/foris-controller -b openwrt -C /var/run/foris-controller-client.sock mqtt --host localhost --port 11883 --passwd-file /etc/fosquitto/credentials.plain --controller-id 'id' --zeroconf-enabled --zeroconf-port 11884
/usr/bin/python3 /usr/bin/foris-controller -b openwrt -C /var/run/foris-controller-client.sock mqtt --host localhost --port 11883 --passwd-file /etc/fosquitto/credentials.plain --controller-id 'id' --zeroconf-enabled --zeroconf-port 11884
/usr/bin/python3 /usr/bin/foris-controller -b openwrt -C /var/run/foris-controller-client.sock mqtt --host localhost --port 11883 --passwd-file /etc/fosquitto/credentials.plain --controller-id 'id --zeroconf-enabled --zeroconf-port 11884
/bin/python3 /usr/bin/foris-ws -a none --host 127.0.0.1 --port 9080 mqtt --mqtt-host localhost --mqtt-port 11883 --mqtt-passwd-file /etc/fosquitto/credentials.plain   

Na moxu je to okolo 10% u mne

1 Like

Omnia 2-5% CPU podle htop