Kompatibilia s SFP WDM transceiverem SPB-7703WCIS?

Nevíte někdo, jestli by měl s Turrisem Omnia fungovat tento modul?
https://www.alternetivo.cz/sfp-wdm-transceiver-1-25gbps-1000base-bx10-sm-3km-tx1550-rx1310nm-lc-simplex-0-az-70-c-3-3v-cisco-kompatibilni-dmi_d33515.html

Za 226 korun bude nejlepší ho vyzkoušet. Jinak záleží na ovladačích a samozřejmě také na využití.

Pokytovatel Internetu používá tento SFP modul s jím dodávaným Mikrotikem RB4011iGS+RM. Já bych chtěl raději použít Turris Omnia no a nevím, jestli bude s tím SFP modulem fungovat. Byla by samozřejmě možnost nechat si dodat toho Mikrotika a dát ho do bridge, ale to mi přijde zbytečné.

Tak si od něj ten SFP modul půjčte. Já jsem udělal to samé.

No ale jak ho bez optiky vyzkouším?

V prvé řadě z Vašich zpráv nevyplývá, že optickým připojením nedisponujete. Ve řadě druhé můžete zjistit funkčnost modulu v Omnii, resp. dostupné ovladače v jádře i bez připojení, což byla konec konců také Vaše původní otázka.

Omlouvám se, jestli jsem něco napsal nejasně.

Kdybch disponoval, tak to vyzkuším a neptám se.

Na webu výrobce Optické moduly | SFP transceivery čtu, že jde pouze o media konvertory, ty snad žádné ovladače nepotřebují?

Já se SFP moduly nemám žádné zkušenosti, tak se možná ptám hloupě.

Moje odpovědi jsou stále platné.

Mohl bych Vás poprosit o informaci, který poskytovatel internetu tento SFP modul používá? Jak píše správně @viktor jednou z možností jak ověřit funkčnost v konkrétní dané síti je zapůjčení SFP modulu od ISP, pokud tu možnost nabízí. Kolega @Jan.H používá obdobný SFP modul doma pro stejnou technologii právě na routeru Turris Omnia.

Proxinet.

Ještě by mě zajímalo, co se týká SFP, liší se nějak původní Turris Omnia a Turris Omnia 2020?

Ano, ve verzi bootloaderu. Původní Turris Omnia neuměla dynamické přepínání mezi SFP a metalikou, Turris Omnia 2020 už to umí.
Řešením může být aktualizace u-boot v původní Turris Omnia na novou verzi, kde je funkce autodetekce vloženého SFP modulu.

Tak SFP modul zakoupen, vložen do Omnie 2020 a v dmesg vidím:
[ 10.790787] usbcore: registered new interface driver cdc_ether
[ 10.817828] sfp sfp: module OEM BSFP-GE53-03D rev A sn CB220614330 dc 21-06-22
[ 10.827206] sfp sfp: LC connector, encoding 8b10b, nominal bitrate 1.3Gbps +0% -0%
[ 10.834986] sfp sfp: 1000BaseSX- 1000BaseLX- 1000BaseCX- 1000BaseT- 100BaseTLX- 1000BaseFX- BaseBX10- BasePX-
[ 10.845117] sfp sfp: 10GBaseSR- 10GBaseLR- 10GBaseLRM- 10GBaseER-
[ 10.851410] sfp sfp: Wavelength 1550nm, fiber lengths:
[ 10.856741] sfp sfp: 9µm SM : 3000m
[ 10.860937] sfp sfp: 62.5µm MM OM1: unsupported/unspecified
[ 10.866710] sfp sfp: 50µm MM OM2: unsupported/unspecified
[ 10.872480] sfp sfp: 50µm MM OM3: unsupported/unspecified
[ 10.878243] sfp sfp: 50µm MM OM4: unsupported/unspecified
[ 10.884016] sfp sfp: Options: txdisable, txfault, los+
[ 10.889345] sfp sfp: Diagnostics: ddm, intcal, rxpwravg
[ 10.894779] mvneta f1034000.ethernet eth2: switched to inband/1000base-x link mode

Dá se z toho poznat, jestli je to OK?

Nepřijde mi to úplně špatné.

To vypadá špatně, modul sice detekuje ale nedokáže s ním pracovat. Bylo by možné to vyzkoušet s Turris OS 6 / HBL větví?

No zkusit to můžu, na Early access - Turris Documentation čtu, jak na to, jen že návrat ke stabilní verzi bude složitější.

Ani ne. Před přepnutím na větev HBL proveď pomocí nástroje schnapps zálohu tvého systému; potom se přepni na HBL a po otestování se zase přes schnapps vrať zpět ke tvé záloze.

Tak pod 6.0 / HBL je tam jen jeden řádek sfp:

[ 8.618500] sfp sfp: module OEM BSFP-GE53-03D rev A sn CB220614330 dc 220621
[ 8.627913] mvneta f1034000.ethernet eth2: switched to inband/1000base-x link mode

Ano, to už vypadá nadějně. A co výstup příkazu ethtool eth2? Možná bude potřeba doinstalovat ethtool příkazem opkg update && opkg install ethtool

Settings for eth2:
Supported ports: [ FIBRE ]
Supported link modes: 1000baseX/Full
Supported pause frame use: Symmetric
Supports auto-negotiation: Yes
Supported FEC modes: Not reported
Advertised link modes: 1000baseX/Full
Advertised pause frame use: Symmetric
Advertised auto-negotiation: Yes
Advertised FEC modes: Not reported
Speed: 1000Mb/s
Duplex: Full
Port: FIBRE
PHYAD: 0
Transceiver: internal
Auto-negotiation: on
Supports Wake-on: d
Wake-on: d
Link detected: no

No, vypadá to nadějně. Tak teď už jen zkusit oproti switchi od providera.