Kompatibilia s SFP WDM transceiverem SPB-7703WCIS?

Tak to by mohly s novým jádrem fungovat i další SFP od českých poskytovatelů.

Tak vyzkoušeno, funguje, už jsem přes optiku na Internetu.

Jenže co dál? Provozovat hlavní router s HBL, který není 100% funkční, i když hlavní věci fungují? Aktualizace na HBL asi nejsou žádné? Jak dlouho může trvat, než TOS 6.0 probublá přes HBK a HBT do HBS? A kde se dají řešit problémy s HBL?

1 Like

Tak vidíte, že to šlo. TOS 6 je nyní označován jako alfa2 a i když Turris tým hlásí brzké vydání, jen tak nebude. Rozhodnutí, zda-li používat HBL nebo HBS bez podpory pro SFP modul je v tuto chvíli pouze na Vás. Chyby můžete nahlašovat ve fóru anebo ještě lépe v GitLabu projektu.

HBL je aktualizovany takmer denne. Co konkretne ti tam nefunguje? Ja uz na nom bezim takmer rok a az na par problemov v zaciatkoch je na moje pouzitie stabilny a funkcny.

Hm, včera a dnes už aktualizace proběhly, nevím, co jsem měl špatně. Některé věci, co nefungovaly, měly asi problém se zřetězením 2 Turrisů Omnia (každý jiná LAN IP adresa), jakmile jsem připojil router přímo na linku poskytovatale, začalo to fungovat.

Aktuálně nefunguje rainbow - ovládání barev LED. Což na routování nemá vliv. :slight_smile:

… a NextCloud … vrací 403 Forbidden