Dostupnost a/nebo dokumentace NAS boxu

Zdravím,
chci se zeptat zda se někdy bude zase prodávat NAS box? Případně, jestli jsou někde ke stažení jeho výkresy. Zkusil bych sehnat někoho, kdo by mi ho vyrobil.

Díky

Pavel

Mam za to, že vyrábí stále stejný výrobce. Stačí tedy napsat do firmy Emko.cz.

Dobrý den. Mohl byste se kdyžtak podělit o zkušenost, jestli jste jim psal a oni se ozvali? Já o tom boxu také uvažuji a myslím si, že by se tu našlo i pár dalších. Když by se dalo dohromady více lidí (vážných zájemnců), tak by to možná mohlo vyjít levněji, a hlavně by to mohlo být realizovatelnější - jednoho člověka mohou poslat někam, ale např. 10 lidí už třeba ne.

Koupil jsem u EMCO Case, a.s. Na poptávku jsem dostal odpověď:
Dobrý den, pane Houra,
děkujeme za Vaši poptávku. Informaci jste našel správně, opravdu je u nás možné zakoupit case TURRIS Omnia NAS. Cena za jeden kus je 780 Kč (bez DPH). Skříň dodáváme bez kabeláže a SATA řadiče.
Cena za dopravu je 95 Kč (115 kč dobírka).
Skříňku máme skladem.
Platba je možná buďto převodem předem, na dobírku, nebo také hotově při osobním odběru u nás ve výrobě.

Přišla v černé barvě den po zaplacení zálohové faktury. Není podmínkou větší odběr, nepocítil jsem jakýkoliv odpor prodat mi jednotlivý kus.
Kontakt:
Oldřich Breicetl
sales department
EMKO Case a.s.
Řípská 11f, 627 00 Brno - Slatina
Tel.: (+420) 545 217 440
Fax: (+420) 545 218 737
E-mail: olda@emko.cz
Web: www.emko.cz

4 Likes

Zdravim,

Cize tiez som kontaktoval firmu emko.cz a vyzera to tak, ze zohnat NAS bos nieje velky problem.

Firma ale predava BOX bez SATA radica a kabelaze.

Kabelaz nepovazujem za problem, skor ma zaujima SATA radic.

Vie mi niekto odporucat aky mam pouzit, aby som z Turris Omnia routra spravil NAS?

Existuje nejaky navod a podobne na tuto temu?

Preletel som letmo forum a nenasiel som podobny thread.

Dakujem vopred za odpoved

Peter F.

Pokud si umíte udělat vlastní kabeláž pro napájení SATA disků, tak to potom pro Vás nebude žádný problém. :slight_smile: Případně to napájení si vyřešit externě.

Ta kabeláž je větší problém než se zdá, saťáckej kabel opravdu problém není, ale problém je ten na to napájení, kde dost záleží na konfiguraci, jakou tam chcete použít - ideální byl ten, jak byl v perku = 2x pro SATA disky + pro větráček. Jeden z důvodů, proč jsem si objednal NAS box je i řešení chlazení - větší plocha pro chlazení (kryt) + možnost právě použití větráčku - je tam hlavně kam dát.

Jen se zeptam tech, kteri maji NAS krabicku - jak mate popisky nad LED? Jsou vystredene?

Zdravím všechny turristy, mám dotaz:
na několika místech tady na fóru se řeší NAS Box, objednání toho 2- diskového z kampaně (tady: Turris Omnia NAS Box - návod na pořízení), popřípadě výroba nového 4-diskového case (https://forum.test.turris.cz/t/nas-box-pro-turris-onmia-4xhdd/3415/2).

Ale jak je to tedy doopravdy se SATA adaptérem? Je tedy už dostupný nějaký podporovaný a plně funkční?

V angličtiě se to řeší např. tady: The miniPCIe SATA controller specification,

ale jaký je výsledek? Je chyba tedy v návrhu matherboardu Turrisu a i Turrisu Omnia, nebo je chyba ve zvoleném řadiči a existuje nějaký plně funkční, nebo je chyba v software ???

Snad se ještě někdo ozve. Nicméně můžu poskytnout takovou hodně obecnou odpověď. Dokud to někdo pořádně fyzicky neotestuje a nezdokumentuje, a to tak, že vyzkouší několik řadičů, různé SW a HW konfigurace atd., tak to bude vždy nějaká spekulace. Z toho, co se tu zatím psalo to je dost nejednoznačné. Otázka je pak ale, zda by měl být právě router to zařízení, kde budou na síti 2x 2TB disky. Když potřebujete velké úložiště po síti, tak by asi bylo vhodnější pořídit si nějaké pořádné řešení a ne Persil, kde je vše v jednom, ale s jistým omezením (prostě to nejde udělat na 100 %, to by se to muselo prodávat ještě dráž). Funkci NAS v Omnii vidím jako bonus a ne něco, na čem bych stavěl hlavní síťové úložiště (tím myslím nějaké sofistikovanější, nemluvím o sdílení pár GB), které má navíc mít kapacity v řádu TB.

Ano jsou

1 Like

dobrý den chci se zeptat, kde dostanu koupit SATA kabely, v balení jsem měl jeden sata1/2 kabel a jeden sata3 kabel, nechápu proč.

Dobrý den,
rád bych se zeptal jaký větráček by jste mi doporučili do NAS BOXU…
Hlavně se mi jedná o jeho rozměry ať sedne do připravených děr a o hlučnost.
Děkuji

mam NAS box z kampane a na bocni otvory mi akorat sedl “ARCTIC F8 Silent” ktery je dostatecne tichy.

u kazdeho ventilatoru je uvedena roztec der pro uchyceni.

Ahojte.
Podle ceho by sem mel vybirat vetracek k NAS boxu? mam na mysli jakou max. velikost, kolik PINu muze mit kabel,… jestli sem teda dobre pochopil tak Omnia neumoznuje autoregulaci otacek vetracka?
dekuji

Ja tam kdysi kupoval tenhle https://www.czc.cz/arctic-fan-f8-tc/79533/produkt, pasoval perfektne a ma svuj vlastni termistor pro regulaci otacek. NASkit jsem tenkrat kupoval od Discompu https://www.discomp.cz/turris-omnia-nas-kit-pro-modely-rtrom01-xx-krabice-radic-kabely-_d81320.html, a ti tam davali SATA kabely s velkym konektorem (vetsi nez original), takze jsem tam musel dat jine SATA kabely s tencim konektoem aby se to vedle toho vetraku vlezlo.

@k_205
Prosím tě, taky mam NAS kit od Discompu a Artictic fan. Jako :pig: jsem větrák dal zvenku boxu - kvůli těm SATA kabelům. Dokázal bys ještě najít, jaké jsi použil ty? Udělal bych si facelift :smiley:
Děkuji

Popravde jsem tu objednavku v hystorii objednavek na Alza ani CZC nedohledal. Vizualne mi to pripada jako tyhle https://www.czc.cz/premiumcord-kabel-sata-3-0-kov-zapadka-90-0-3m/92473/produkt, ale po te dobe uz muzou mit klidne jinou formu…

1 Like

Díky, zkusím a uvidím.

kupil som v kampani NAS perk a pouzivam ho k plnej spokojnosti s dvoma WD RED 2TB diskami. Nepotrebuje to ani chladenie, teplota nejde vyssie ako cca 40°C.
Narazil som ale na problem… chcel som Omniu upgradovat na Turris OS 5, ale po restarte jadro nenaslo vobec SATA radic a disky na nom. Dalej som to neriesil, spravil som rollback na TurrisOS 3. Neviete ci existuje nejaky navod na upgrade OS 3 na OS 5 specificky zamerany pre NAS so SATA radicom ?