Custom NAS box for turris omnia + 2xHDD

ďakujem za snahu, potrebujem ale vidieť celú ledku na plošáku. Viem že spredu sú okrúhle, ale musím vidieť celý svetlovod spredu a zboku, aby som vedel odhadnúť odsadenie tej kruhovej časti od vrchu segmentu. Čož vyžaduje demontáž dosky :slight_smile:
Nie som si istý, či sú rovnaké ako na Omnii. To je problém. Ak použijem omniácky typ, môže byť problém s napasovaním do otvorov, budú vyosené.

Zkusim zitra ty fotky - musi se oddelat minimalne celni panel.

Mimochodem, osobne v absenci chlazeni spatruji opravdu realny problem. SoC urcite jen tak neuchladis, protoze i v manualu se pise o hodnotach kolem 100 stupnu (a ze je to v poradku) a to je na nem kostka, ktera to teplo prenasi na cely horni kryt.

Osobne bych navrhoval minimalne pasivni chladic (jezek) primo na SoC a minimalne jeden vetrak z boku s moznosti profuku na druhe strane.

A taky bych zvazil tu absenci vrchniho krytu, kvuli napadani bordelu rovnou dovnitr.

ok, chladenie Soc asi je treba nejako vyriešiť. Ja osobne mám na LTE a 5G Wifi teplovodivú gumu a na oboch mám položený aktívny chladič z grafiky, ktorý fúka priamo na SoC, tým som vyriešil všetko. Chladič je 12V ale ide na 3,3, točí pomaličky a vôbec ho nie je počuť. Keďže TO mám v obývačke, neruší hlukom. V prípade 1U racku to asi nebude dôležité a môže fučať naplno.

Doplnil som dva vetráky. Jeden môže nasávať a druhý vyfukovať. Akurát bude treba prelepiť neosadené otvory kvôli priamemu smerovaniu vzduchu. V tom prípade stačí na SoC pasívny ježko.

a vrchný kryt asi nebude problém. Akurát bude niečo stáť. Pripevniť sa dá z bočných strán.

Rikam si, jestli i na ten SoC radsi nedam nejakej vetracek. Primo na boardu je konektor, takze by se to dalo ridit i treba na zaklade teploty.

BTW u toho konektoru s vypinacem se mi libilo taky to, ze ma i vlastni pojistku. Kdyby se to tam dalo na sirku, tak by to az tak vadit nemuselo, ne?

Tady jsou fotky, jeste to mam rozdelane, takze pripadne muzu nafotit dalsi:

jj, to je to čo som potreboval. Ak máš šubleru, zmeraj šírku a výšku segmentu, ak nie, nevadí, dám tam 3,5 mm dierky so zarovnaním na vrch, vychádzať budem z 3D STEPka. dikes

a s tým chladením to nebude tak tragické, tam sa bude víriť toľko vzduchu, že to ochladí aj s ježom. A tie vetráky sa môžu kľudne pripojiť na dosku na riadenie otáčok.

Takto nejak?

Koukal jsem na eBay, ze se delaj i rozdvojky, ale rozdvojka na pet kusu je asi zbytecna :smiley:

ok. sú nejaké ďalšie spešl požiadavky?

Nechci byt za rypala, ale jeste me zajima reseni bocnich hran? Zejmena ta celni, protoze pokud bude ohnuta pouze nahoru a drzaky budou na ni, tak se obavam, ze se bude cele to zarizeni svou vlastni vahou doslova vylamovat smerem dolu.

Dalsi veci je, jestli by nebylo dobre pridat i vic vetracich otvoru na bocich. Moznost vetraku bych dal az za ty otvory (alespon nejaka zakladni “pasivni” bezpecnost, ze kdyz se clovek bude vrtat v racku, tak tam omylem nestrci prsty primo do vetraku).

Jinak bych byl rad, kdyby se vyjadrili i ostatni, at tu nevedu monolog :smiley:

ohyby na uchytenie do racku vychádzajú z bočných strán logicky, nie z prednej :smiley: je to vidieť v renderi.
a nemyslím si, že máš takú tenkú ruku, aby si dokázal ju prestrčiť poza vertikálne lišty z boku racku.
Rovnako neviem odhadnúť celkovú hmotnosť plne osadenej škatule, myslím že cca 2,5 kg? bude to dosť nápor, v prípade že by sa to malo ohýbať, je nutné to položiť na nejaký switch alebo na niečo.
Ten vetrák ti tie prsty nielen neusekne, ale ani nijak neublíži. je malý a väčšinu otvoru tvorí stredová časť bez lopatiek.
Nemyslím si že by bol dôvod sa obávať o život či bezpečnosť. Ale ok, spravím tam mriežku :slight_smile:
Viac dier tam neurobím lebo by sa eliminoval preťah vzduchu zo strany na stranu a znížila ich funkcionalita. Aj tak bude v tomto prípade potrebný vrchný dekel. Keď už chladiť aktívne, tak naporiadok. a bude treba prelepiť nepoužité otvory páskou.
Ostatní evidentne stratili záujem. Ono to tak vždy je. Zo začiatku hu hú, ako všetci chceme, ale keď sa to blíži ku koncu tak ticho po pěšině… :smiley: takže si osobne prestávam myslieť, že by to došlo až k realizácii, keďže chcem minimálne 5 objednávok zaplatených vopred aby som sa tým začal zapodievať.

Omlouvam se, nevim proc jsem si zafixoval, ze je to z celni strany. Nicmene i tak by to chtelo jednotlive strany “nejak” spojit. Ta vaha uz muze byt pomerne zasadni a pusobi pomerne velkou pakou na ty ouska.

PS ja mam v racku bocnice porad sundany a spis tam lezu bokem, nez predem :wink:

Jak jsem psal, holt budeme muset pockat na dalsi. Vice nez rok jsem to vydrzel bez racku, tak to holt musim vydrzet i nadale. Na druhou stranu, treba novi zajemci napisou i jine napady.

I am not sure why this thread got so quiet, but I would guess it is because most of the English-speaking members lost track when the language of the conversation switched. However, personally, I get very excited about new developments… enough so that it’s worth the time for me to run some of the posts through google translate just to see what ideas you were discussing next (technically it’s not creeping if it’s open discussion on a public forum, haha :wink:).

You are exactly right regarding the rack mount; my experience seems to validate your assumption - I’m a skinny guy, but not that skinny. The only way I have ever installed a router to a rack is with the “back” facing out.

There is another way to approach the rack mount points, which could make the box more versatile (may, or may not, be feasible based on your fabrication resources). Which is to place rack-ear mounting holes on the sides, backed by a reinforced plate inside with threaded screw holes.
There are plenty of standard/universal rack mount kits (many you can even find on amazon), that you could base the hole pattern on. Then it’s up to you whether you want to supply the rack-ears with your box, or just provide a link where people can order them if they choose to rack mount the box.
Also, simply supplying mount points for rack ears would also allow the use of wall mount bracket if that is preferable to the user instead. And, a few small holes in the sides will not diminish the side-to-side airflow for cooling (if it was a concern they would be easy enough to cover).

Anyway, I just had a couple thoughts I wanted to share. And, I wanted to say this idea is great, and I think it may take off if more people knew about it. If I had use for 5+ units I would certainly make the purchase :grinning:, but I think it should be easy to get that many orders if word spreads. (…this is a little off-topic, but I wonder if the Turris forum admins could add some kind of google translate add-in to the posts so users can view select conversations in their own language?)

1 Like

hi. Thank you for your contribution.
Can you please point me to this universal ear rack mount you told about? Sounds very interesting. The box can be more versatile. (i am too lazy for search it)

about purchase, 5+ AT ALL, not one order. you can order as many as you want :slight_smile:

my english is not the best, so i switched to SK/CZ language, sorry for that.

No worries, your english is actually pretty good. :+1:

I did not see specific dimensions of the unit. Although, I think I saw 45 cm noted somewhere in the discussion, so I’m guessing it is sized to fit an EIA standard 19" rack?

I like the Cisco rack ears, because Cisco is very common, and systems admins often have a couple extra sets on hand (at least I always seemed to have extras sitting in the cabinet). Here is a Cisco rack-ear I have used before:

I hope this helps!
I will keep watching progress on your design! Because, if you get enough orders to keep fabrication costs reasonable, I would definitely like to purchase 1 from you!

-D

:slight_smile:

In our country is normally only EIA rack used.
So i designed it for EIA specific dimensions. Here you can check it.
I don’t think that i will redesign it for ETSI rack.
I am not really sure, what dimensions is the STK RACKMOUNT in your link.
with top plane, 1mm sheet will have 450mm max, as specified.
Real size can slightly differ, because our bending machines are for up to 20mm sheets, But 1 - 1,5 mm is no problem.

!!! IF someone needs the item without ears, i can make it as required. Or i can produce all units without ears. But then is needed to adapt your custom ears to fit, you need a drill and some nuts and bolts.

Zdravím, velice se mi toto řešení zamlouvá. Bude po dokončení návrhů možnost někde dokumentaci k boxu stáhnout?

ahoj, bohužiaľ nie.
nemyslím, že by som tomuto projektu venoval akýkoľvek ďalší čas. Bral som to ako svoje cvičenie v solidworks. Ale keďže ako štandardne v predprodukčnej fáze “odrazu” :slight_smile: všetci umreli, keď zistili, že sa to nebude rozdávať zdarma, celý projekt som defakto opustil a vôbec netuším, či ešte mám tie súbory.

“Vsetci” urcite ne. Jak jsem zminoval vyse, ja rozhodne zajem mam.Nicmene chapu, ze se kvuli jednomu kusu do toho nechces dal poustet.

Mohl by ses pokusit najit alespon ty soubory? Myslim si, ze komunita by to ocenila :wink:

Je to škoda. Zájem jsem také měl a stále mám.

no viete chalani… ako som povedal, som ochotný vyrobiť minimálne 5-kusovú sériu. Nie celkom si viete predstaviť, čo všetko to obnáša, ja musím zaplatiť minimálne ďalšie 2-3 prototypy na ohýbačke kvôli správnemu lícovaniu, možno aj viac. Keď mám predať 1 kus, tak som totálne v mínuse. A to nerátam čas strávený kreslením, ten však pre mňa nie je až taký problém, pretože som to robil rád. A ani pri tých piatich predaných nie je zisk bohvieaký, toto nie je sériová výroba v desiatkách či stovkách kusov, to ani nie som schopný vyprodukovať. Ja to celé beriem ako príspevok komunite, ale nie za stavu, že ma to bude finančne zaťažovať. Verím, že chápete. ďakujem

Ja tomu samozrejme rozumim. Proto jsem te poprosil, jestli bys nedal k dispozici alespon ty soubory, aby ta prace neprisla vnivec a pripadne, kdyby se nasel nekdo jiny s moznostmi laseru, aby toho mohl vyuzit.