Zatuhávající Turris 1.0

Ahoj,
mám tu takovou divnou věc a nevím, kam s ní. :slight_smile:
Od doby, kdy mám Turris 1.0 na vesnici bez UPSky, se mi už dvakrát dostal do stavu “zaseknuto” - popadá konektivita, na router se nedá dostat zvenku ani zevnitř. Při prvním problému Wi-Fi vysílala, klient se asocioval, ale neobdržel IPv4 adresu z DHCP, IPv6 RA, a ani při manuální konfiguraci adres Turris nereagoval. U druhého případu ještě nevím.

Když jsem to probíral s lidmi z Turris týmu, nedobrali jsme se k tomu, co by s Turrisem mohlo být. První na ráně je samozřejmě nestabilita elektrorozvodné sítě - nemonitoruju napětí ani frekvenci, takže nevím, jestli tam nějaký takový problém nebyl. Přesto - v případě problémů s elektrorozvodnou sítí bych spíš očekával, že se router resetuje.

Takhle jen zůstane viset a já z něj nedokážu vydolovat logy. :frowning:

Napadá vás, co překontrolovat a jak zjistit, kde může být chyba? Připojit sériovou konzoli, jestli bude reagovat alespoň na ní? Dát před Turris UPSku?

seriovou konzoli určitě zkusit, pokud je možnost a následně nastavit aby se LOGy ukládaly na SD kartu nabo USB disk, pokud máte nějaké úložiště připojeno … minimálně se potom lépe hledají problémy.

1 Like

Mě to před dvěma lety dělal vadný zdroj. Ale pokud máš mizernou síť, může to být i v tom, a pokud v Turrisu není hardwarový watchdog, tak se spadnutí do nezotavitelného limbu vyloučit nedá. Pokud máš po ruce vhodný regulátor, dalo by se to zkusit přes autobaterku.

Nakonec se to po pár (dvou) případech přestalo objevovat, takže ani na konzoli nedošlo. Možná to bylo nestabilní elektrickou sítí (vesnice).