Zatuhávající Turris 1.0

turris1x

#1

Ahoj,
mám tu takovou divnou věc a nevím, kam s ní. :slight_smile:
Od doby, kdy mám Turris 1.0 na vesnici bez UPSky, se mi už dvakrát dostal do stavu “zaseknuto” - popadá konektivita, na router se nedá dostat zvenku ani zevnitř. Při prvním problému Wi-Fi vysílala, klient se asocioval, ale neobdržel IPv4 adresu z DHCP, IPv6 RA, a ani při manuální konfiguraci adres Turris nereagoval. U druhého případu ještě nevím.

Když jsem to probíral s lidmi z Turris týmu, nedobrali jsme se k tomu, co by s Turrisem mohlo být. První na ráně je samozřejmě nestabilita elektrorozvodné sítě - nemonitoruju napětí ani frekvenci, takže nevím, jestli tam nějaký takový problém nebyl. Přesto - v případě problémů s elektrorozvodnou sítí bych spíš očekával, že se router resetuje.

Takhle jen zůstane viset a já z něj nedokážu vydolovat logy. :frowning:

Napadá vás, co překontrolovat a jak zjistit, kde může být chyba? Připojit sériovou konzoli, jestli bude reagovat alespoň na ní? Dát před Turris UPSku?


#2

seriovou konzoli určitě zkusit, pokud je možnost a následně nastavit aby se LOGy ukládaly na SD kartu nabo USB disk, pokud máte nějaké úložiště připojeno … minimálně se potom lépe hledají problémy.


#3

Mě to před dvěma lety dělal vadný zdroj. Ale pokud máš mizernou síť, může to být i v tom, a pokud v Turrisu není hardwarový watchdog, tak se spadnutí do nezotavitelného limbu vyloučit nedá. Pokud máš po ruce vhodný regulátor, dalo by se to zkusit přes autobaterku.