Zakladni nastaveni IP

Zdravim,

omlouvam se predem vsem sitarum a pokrocilym uzivatelum. Mam dotaz… a je hodne zacatecnicky… (myslim, ze vetsinu funkci Omnie nevyuziju… ale chci proste kvalitni zarizeni a taky podporit CZ projekt, proto to kupuju).

K veci:

Chci Omnii umistit do housingu pred nejake svoje zarizeni… chapu to dobre, ze uplink od providera pripojim do WAN, nasledne prdnu do LAN portu notas a pripojim se do Omnie a nastavim verejnou IP, GW atp. a zapnu DHCP. Zvladne tohle nastaveni zakladni wizard a nebudu muset nic konfigurovat nikde “uvnitr”?

Je mozny tohle nakonfigurovat predem, abych pak do toho housingu jen prisel, vymenil router v racku a hotovo? Jestli to ale dobre chapu, tak kdyz se pokusim tohle nastavit predem (treba doma), tak do toho routeru se uz neprihlasim do ty doby, nez ho donesu do housingu, kde tu IP, kterou sem nastavil… ten router bude mit moznost ziskat, je to tak?

Diky.

(1) Ano.

(2) No, rozhodně mi přijde nejpřímější nastavování pokud ho člověk dělá rovnou ve finálním zapojení.

Pokud se do LAN části Omnie připojíte kabelem, standardně se přihlásíte – netuším co by nastavování předem na tomhle mohlo změnit.

Takže tahle varianta vypadá schůdně: připojit WAN kabelem doma, klidně za jiným routerem pokud se LAN prefixy budou lišit, projít wizard, nastavit cokoliv dalšího co chcete a nakonec jen odpojit WAN a změnit WAN parametry na to co bude v housingu.