Wifi guest bez připojení do internetu

Ahoj, kvůli zásekům při restartu jsem přešel na HBL branch. Kupodivu se restarty spravily, ale objevila se jiná věc - používám WiFi Guest, pěkně svítí, jde se k ní připojit ale je bez připojení do Internetu. Poradíte, kde by mohl být problém? Standardní Wifi jak na 2,4 nebo 5 GHz fungují bez problémů…

A co máte za Turris?

Podle záseků máte asi Moxe.
Máte v ReForisu zapnutou Síť pro hosty?
Nebo co jste kde nastavil?

Odpoved, aj ked zatial neuspokojiva, je v tomto vlakne:

V skratke: pracuje sa na tom…

Tohle by nepomohlo?

Neviem, akurat som si to otvoril a svieti tam “closed” ale este minuly alebo predminuly tyzden mi to nefungovalo, tak som odvtedy guest wifi neskusal…
Nebude to opravene nejakou aktualizaciou? Som myslel ze to bude vyriesene tak nejak samo-sa-to. :slight_smile:

Jo, to určitě bude, ale než to bude opravené aktualizací, tak je možné to mít ručně opravené hned teď. :slight_smile:

Vieme priblizny datum tej aktualizacie? Tuto siet vyuzivam zriedka, tak nejak mi az tak nechyba. ale mozem to skusit pozriet vecer. Len sa bojim aby som nespravil viac skody ako uzitku :smiley:

Ak tomu spravne rozumiem, staci premenovat tu guest zonu guest_turris na tr_guest, potom uz klasicky vytvorit wifi siet a priradit ju do tejto tr_guest` a uz by to malo fungovat, ano?

EDIT: Potvrdzujem, ze to uz funguje. Staci skratit nazov guest rozhrania :slight_smile:

jak se povedlo prejmenovat?

Ja som siel asi tou dlhsou cestou (komplet vytvorenie sietoveho rozhrania a aj guest wifi nanovo), lebo mozno stacilo iba premenovat zonu vo firewalle.

vypadá to že problém byl fixnutý nějakým updatem z víkendu. díky.

Tak to ma ozaj “tesi” ze to opravili chvilu potom ako som sa s tym musel zaoberat…

This topic was automatically closed 3 days after the last reply. New replies are no longer allowed.