Wake on Lan nefunguje skrze OpenVPN

Ahoj, wake on lan funguje pouze když jsem fyzicky ve vnitřní síti. Když jsem připojen skrze OpenVPN, tak wake on lan nefunguje.

Mám podezření, že se jedná o nastavení Turris Firewallu, protože se ani nepřipojím k webové administraci Turrisu skrze VPN. Bohužel se mi nepodařilo nastavit správnou kombinaci, která by to povolila.

VPN používám například ke vzdálené ploše počítače a bylo by super využít fungujícího WoL hlavně přes VPN.

Předem moc díky za jakékoliv rady!

Nefunguje to preto, ze wol frame nema v sebe IP adresu, iba MAC adresu. Kedze router nevie IP adresu, tak nevie o tom, ze tento frame ma preroutovat do ineho subnetu.

Najjednoduchsie je posielat WOL priamo z turrisu. Ten je fyzicky v oboch subnetoch (lan aj vpn).

Do luci existuje addon: luci-app-wol , ktory ma aj pekne gui - pouzivam to, je to OK.

Alternativa, nastavit broadcast adresu WOL frame-u:v tvojom pripade to bude 192.168.1.255 (predpokladam ze poizivas default lan subnet na turrise: 192.168.1.0/24). Vola sa to subnet directed broadcast (SDB).

Dalsie info:

Ahoj!

Moc díky za odpověď :slight_smile: Určitě je nápomocná.

Daří se mi probudit PC skrz administraci Turrisu přes luci-app-wol: Administrace → Služby → Wake on LAN.

Problém je, že do administrace Turrisu se skrze VPN nedostanu a tedy do té doby PC neprobudím.
Druhé nepohodlí je, že aby si kolegové v práci mohli svůj PC zapnou, tak musí mít přístup do administrace routeru. Nemá luci nějaké grafické rozšíření, které stojí samostatně od administrace?

Doplňující dotaz - Stejně jako je WOL, zvládne Turris počítače vzdáleně vypnout? :slight_smile: Už si na to začínám dělat rešerši

Předem moc díky!

Máš v reforis zaškrtnutou možnost: Směrovat veškerý provoz přes VPN?

Tohle se dá řešit balíčkem etherwake.
Příkaz bude: etherwake [mac adresa]

Nebo wakeonlan (wol)
příkaz: wol [mac adresa]

Nakonfiguruješ si příkaz v luci>vlastní příkazy a vybereš možnost Veřejný přístup.

Díky tomu dostaneš url pro příkaz bez přihlášení do administrace.

Ahoj,

moc díky za odpověď.

Zprovoznil jsem to podle tvého návodu vlastním příkazem:
etherwake -D -i br-lan [Mac-Adresa]

Vytvořil jsem veřejný odkaz, spustím a funguje opět pouze bez VPN i s tímto veřejným odkazem.

V ReForisu VPN provoz přesměrovávám i jsem pro jistotu zaškrtl “Používat DNS prostřednictvím VPN” což nepomohlo, tak jsem to vrátil. :slight_smile:

Nechceš zveřejnit nastavení OpenVPN a firewall? Takhle je to jen vaření z vody :slight_smile:

Každopádně je zatím jeden problém vyřešen :wink:

1 Like

Místo “turris.local” stačilo používat ip adresu a vše funguje. :slight_smile:

Vyřešeno, díky moc

This topic was automatically closed 3 days after the last reply. New replies are no longer allowed.