Vyšla verze 3.6.2

Taky mám stále starou 3.6.1 verzi a to jsem teď zkusil updater.sh (starý, na Turris 1.1) ručně spustit. Skončil normálně exit 0 a nic nového nenainstaloval.

“Problém s DNS
Jsou 2 možnosti bud poskytovatel nemá korektně nastavené …”

Muj poskytovatel DNS je Turris Omnia, takze nema korektne nastavene DNS, prosim vas (poskytovatele) tedy o radu.
Btw, nastaveni by se mi hodilo ne pro Windows, Max ci Linux, ale pro Turris. Nevidim zde bohuzel zadny navod, jak to vTurrisu zmenit (aby pouzival venkovni DNS a ne vse resolvoval sam).

Jinak report bugu, stejne jako posledne, hazim sem.
https://forum.test.turris.cz/t/zasekly-dns-resolver/3477/14

Pomohlo zapnut/vypnut forwardovanie. Je uplne jedno, ako to bolo nastavene, akakolvek zmena zabezpeci, ze google adresy funguju. Avsak zase len do restartu zariadenia.

Potřeboval bych zbuildit kernel modul, ale nevím v jaké verzi, poněvadž tag s verzí 3.6.2 jsem na https://gitlab.labs.nic.cz/turris/openwrt/tags nenašel, ani na githubu.

uname -a mi po posledním updatu ukazuje:

Linux turris 4.4.59-627f0117679bc72ef5e58881035f567a-4 #1 SMP Mon Apr 10 22:37:52 CEST 2017 armv7l n

Ale verzi 4.4.59-627f0117679bc72ef5e58881035f567a-4 jsem nenašel ani v master větvi, ani v branch stable ani v branch next…tak nevím co dělám špatně.

V jakém commitu je tahle verze 3.6.2?
Díky za odpověď.

mne to funguje len par minut potom su znovu google sluzby nedostupne ,steam tak isto

Ve stable, tag doplnen. Pri kompilaci se k cislu verze pridava hash configu - proto verzi i s hashem ve zdrojacich nenajdete.

A nefunguje jen google, nebo DNS obecne?

Díky moc. Super, tohle jsem potřeboval.
Šlo by příště udělat ten commit+tag ještě před tím než se mi aktualizuje kernel v Turrisu?

EDIT: tak jsem si špatně přečetl tu odpověď od vás…
Jestli jsem pochopil správně, tak stačí být ve větvi “stable”.
Mám nějaké další dotazy ohledně “jaderných” modulů, ale zadám do jiného vlákna, sem to zjevně nepatří.

Len google stranky napr. google.sk, cz, youtube.com a pod.

Stejný problém nakonec i u mě… Po přechodu na 3.6.2 náhodně přestane fungovat cokoliv od Google (YouTube, Gmail,…) ostatní webové stránky fungují bez potíží. :confused:

nefunguje ani sluzba steam + google sluzby ako tu bolo spomenute

Přeji krásnou sobotu a přicházím s omluvou. Problém s DNS způsobující nefunkčnost některých služeb (nejvíce je poznat Google) řešíme a budeme se snažit přijít s řešením co nejdřív. Jedná se o chybu, která se projevuje jen v některých sítích.

@xsoft Pokud není žádoucí, aby Turris fungoval jako resolver, zvolte “Použít forwardování” pro použití serveru poskytovatele.

2 Likes

Díky. Poprosil bych pak více detailů, až bude vyšešené (root cause). S updatem zatím čekám :slight_smile:

To je sice hezké, ale když mám Omniu jako jediný domácí router, tak mám dělat co?
Neplatil jsem 240 dolarů proto, abych dostal nestabilní kus šrotu na kterým musím po každým core update dělat factory reset.

5 Likes

Prozatím to vypadá, že viník je knot, můžete se tak pravděpodobně vrátit k předchozí verzi.

Do souboru /etc/updater/user.lua přidejte tyto řádky:

Repository 'turris-archive' 'https://api.turris.cz/openwrt-repo/archive/omnia/3.6.1/packages/turrispackages' {
        priority = 40,
        ca = "file:///etc/ssl/updater.pem",
        crl = "file:///tmp/crl.pem",
        pubkey = "file:///etc/updater/keys/release.pub"
}
Install "knot-resolver" "knot-libknot" "knot-libzscanner" {repository={"turris-archive"}}

V průběhu několika dní pak prosím zkontrolujte, jestli jsme nevydali opravu, a pokud ano, tak tento kód z user.lua odstraňte!

Edit: Aplikovat pomodí spuštění updater.sh

1 Like

Do jaké doby po změně user.lua by se měl projevit rozdíl?

Já myslím, že ihned po spuštění updateru příkazem “updater.sh

Tohle je hodně zvláštní. Je možné že na jediném zařízení jsou problémy s dns, často google nebo něco jiného. Pomůže až restart zařízení. A problém právě souvisí přesně s DNS.

Nikdy předtím jsem na tom zařízení tento problém neměl. Poslední dny jsem to řešil s podporou Microsoftu protože ve stejnou dobu vyšla nová verze Win 10 1703 Creators Update.

Něco divného s DNS se prostě děje a doufám že to co nejdříve vyřeším. Vždy pomůže restart.

No sakra. teď jsem změnil připojení wifi od turrisu na hotspot ze svého mobilního telefonu. A najednou se všechny prohlížeče odfreezly powershell s pingem a nslookupem funguje taktéž. I když jsem měl lokálně nastavené na ipv4 protokolu 8.8.8.8 pro google tak problém přetrvával.

Po automatickém upgrade se nelze přihlásit do forisu a restart je nutno provést přes luci. Člověk tím ovšem přijde o informace o upgrade.