Výměna SD karty za větší

Zdravím,

na svém modrákovi (1.0) jsem se pokusil zvětšit volné místo na SD kartě - mám zmigrováno na BTFRS a jedu tedy systém z SD karty. Původně tam byla 4 GB SD karta, teď jsem tam pokusně dal 8 GB. Kartu jsem zkopíroval, naklonoval a asi jsem něco udělal špatně / nedotáhl správně zvětšení filesystému, protože mi to na jednom místě hlásí správně 8GB (fdisk -l), ale příkaz df -h hlásí stále jen 4 GB.

Může mne někdo poradit, co jsem roztáhl špatně ? Viz obrázek :slight_smile:

obrazek

Děkuji za radu zkušenějším, párkráte jsem úspěšně roztáhl EXT3/EXT4 , ale s BTFRS nemám zkušenosti…

Osobně nejraději používám parted (třeba gparted GUI variantu), protože prostě ošetří všechny vrstvy, včetně změn potřebných ve filesystému.

V tomto případě bych čekal že chybí btrfs filesystem resize max / ale za nic neručím :wink: EDIT: dokud máte tu starou kartu nezměněnou, tak asi není problém s experimenty na té nové…

1 Like

A jo, máte pravdu. Zvláštní je, že se nejprve ten přikaz btfrs jako nemohl najít… tak jsem zkusil
opkg install btrfs-progs
najednou se příkaz btfrs už našel… a pak se to povedlo, už je to OK

obrazek

Takže moc děkuji za postrk !

Ah, no většinou ho asi lidi nepotřebují, tak se neinstaluje sám od sebe, předpokládám :man_shrugging:

1 Like