Výběr micro SD karty

Jelikož mám 1.0 a zatím nemám zmigrováno na BFLMPSVZ tak se začínám poohlížet po SD kartě, která by byla použitelná. Samozřejmě půjdu po MLC, což podstatně snižuje možnosti. Nejmenší možná sehnatelná velikost je 32GB, tedy SDHC. Samozřejmě že jsem se i díval na 64GB SDXC, protože prostě vyšší teoretické rychlosti, ale najít nějaký benchmark MLC karet co porovnává tyhle dvě mezi sebou, to je zlo… Takže vůbec nevím jestli do toho mám praštit a jít do tý 32 co mám vybráno a nebo jestli někdo zkoumal reálný rozdíl v Turrisu mezi MLC SDHC a MLC SDXC? Toho místa je i u 32GB habaděj no u 64GB bych tam rozhodně na tý kartě udělal i share protože jak by tohle bylo možný zaplnit :smiley:

Kartu som riešil v dobe keď mi spadol turris pri update. Nepremýšľal som nad tým akú kapacitu kúpiť a na čo ju do budúcna využiť a ani na type karty. Siahol som po Kingston Micro SDHC 16GB UHS-I U3 a som rád že to beží ;o)

Nepopírám, že to nebude běžet, jen ono je fungovat a fungovat, někomu se něco zdá absolutně v pohodě a pro druhého to je nepoužitelné, a já bych tam viděl ideálně SLC což nejde, tak teda to MLC no

Nějaké zkušenosti s provozem Turrisu z SD karty?

Zatím v pohodě … Turris 1.x jedu už roky na BTRFS z microSD karty, MOX cca rok.

Použil jsem jak běžné Kingstone, tak i dražší průmyslové typy Industrial …

1 Like

Díky, mrknu se na to. Nejdřív najít nějakou použitelnou kartu. :grin:

Mám SD micro snad od prvopočátků co mám Turris 1.0, někdy 2015, pořád původní, už dlouho s BTRFS,
stále chodí.
Jen pozor na velikost. Mám za to že Turris 1.x nezvládne 64GB karty…

1 Like

Já použil buď 16 nebo 32 GB … tam je to ozkoušený a chodí to v pohodě :slight_smile:

1 Like