Vyber LTE modemu

Ahoj,
chtel bych poridit rozsireni LTE pack, ale nikde jej nemuzu najit. Popr bych chtel poridit nejaky kompatibilni LTE modul co PCIe, kterej by v pohode fungoval.

Zkousel jste nekdo, mate nejake doporuceni? Dekuji

1 Like

modem ti bude fungovat jakykoliv problem je s antenama sem zjistil

1 Like

100% modemů do miniPCIe určitě nefunguje. Mě jeden starší 3G od Siery nefunguje. Řekl bych že antény nebudou zase takový problém. Stačí si jen pohlídat kompatibilitu s danými pásmy. Doporčuji brát se stejnou čípovou sadou pokud chceš interní. Pokud stačí externí do USB tak tam bude funguvat mnohem větší portfolio modemů. Hlavně jde rozchodit většina toho co nabízejí operátoři.

1 Like

LTE pack obsahoval:
Quectel EC20-E (určený pro nás)
LTE: 800/850/900/1800/2100/2600MHz
3G (UMTS): 850/900/2100MHz
2G (GSM): 850/900/1800/1900MHz

a k tomu:

Řekl bych, že neuděláte chybu např. 3dBi anténou nebo 5dBi anténou, ale jak píše @Jan.H antény nejsou problém. :slight_smile:
Bohužel nemohu najít přesně ty antény, co byly v LTE packu (ve videu: 0:08)

1 Like

V LTE packu byl Quectel EC20-E … doba pokročila a koupit už lze EC25-E za 2000kč + anténa https://www.soselectronic.cz/products/quectel/ec25-e-minipcie-1-217992

Alternativně pokud se ti doma válí nebo máš šanci získat výhodně USB dongle tak se toho neboj (Na aukro za 1k). Mě dal Vodafone-Huawei K5150 za kačku k firemnímu tarifu. Píchneš to do USBčka na Omnii a za chvilku jedeš na LTEčku (konkrétně tento model vyžaduje nastavení wwan protokolu přes SSH). Získáš tak možnost hotplugu kdy lze modem kdykoliv odebrat a vzít sebou na cesty a navíc ti zůstane volný mPCIE/mSATA třeba pro SSDčko. Huawei dělá ty modemy s microSD storage a mají i MIMO 2x TS-9 výstupy, takže k tomu lze přidělat i pořádnou MIMO anténu třeba na střechu rodinného domku.

3 Likes

Mohl bys prosím poradit, jak na rozchození toho K5150? Nějak se mi nezobrazuje dev/ttyUSB a to jsem zkoušel různé postupy z fór. Děkuji

Na ttyUSB úplně zapomeň to se těchto modemů netýká. Podívej se Luci nebo do logu jestli ti po zapojení modemu přibyde adapter wwan0. Pokud ne tak doinstaluj kmod-usb-net-cdc-mbim a pak to zkus znovu. Jakmile rozpozná modem jako wwan0 musíš přes SSH nastavit nový interface.

Detailní postup jsem popsal na foru zde: https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?pid=356929#p356929

1 Like