Vhodný VDSL Modem do Bridge

Potřebuji ještě dnes vybrat nový modem. Stávající Asus N17U s Turrisem v bridgi nefunguje. Jsme u O2. Jaký mode používáte. Nejlépe takov, který by fungoval bez custom firmareu :wink:

Jaký VDSL modem k Omnii?

Mám Comtrend VR-3026e v2 a nemám s ním problém, nastaven jako bridge…
Více najdete ve starém fóru…

Mám asi měsíc od O2 dodaný VDSL - myslím, že Zyxel, ale na 100% to teď nevím - chvíli mi trvalo, než jsem jej přestavil do bridge, ale jinak vše OK

Mám už 3/4 roku základní VDSL modem ZyXEL VMG1312-B30B. Fungoval bez problémů a lze ho celkem snadno nastavit do bridge módu. VDSL 80/8, běžně tak 78/7,8.
Pozor - v defaultu potřebuje zavřít přístup zvenku (např. protokol TR 069, heslo…). Pro jistotu, i když pak pojede jako hloupá krabička.

Michal

V cem je ten bridge mode konkretne lepsi, nez proste soupnout router za tim do DMZ? Stejne pak jde vsechno rovnou na ten router za VDSL modemem ne?

Jedna věc je zabezpečení. Router jako bridge v podstatě nelze zneužít. Levné routery určené pro operátory ano - a často.
Navíc jsou jako pouhé modemy často stabilnější. Aspoň teoreticky.
Na starém fóru to dobře shrnul O. Caletka:
Ondřej Caletka (>>>) Date 2015-06-26 19:40
Výhoda modemu v režimu bridge je především v tom, že nepřijdete o IPv6 konektivitu, která jinak skončí na lince mezi modemem a Turrisem. Pak také máte výhodu, že se celý systém stane jednodušší a tím pravděpodobně také spolehlivější. Navíc je zde mnohem menší riziko, že v modemu v režimu bridge bude možné zneužít nějakou zranitelnost, která by z něj udělala třeba uzel botnetu.

Michal

No to mi zrovna jako relevantni vyhody neprijde. Koneckoncu proto tam ta dmz je. v pripadech, kdy mam za vdsl router vesmes na tom vdsl nebezi vubec nic podstatneho, pokud vse povypinam. Pokud takto bezi vdsl modem a v dmz zabezpeceny realny router pro vnitrni sit, konkretni vyhoda bridge tam neni rekl bych. ale je to vec nazoru samozrejme. dmz se pouzivaji standardne.

Nakonec jsem skončil na levném modemu od O2 (ZTE ZXHN H168N). Paradoxně funguje mnohem lépe než Asus DSL-N17U, jež jsem měl dříve z Alzy.

Bridge jsem sice nezprovoznil, ale DMZ funguje perfektně.

Vzhledem k teto diskusi jsem si to vyzkousel, shodou okolnosti mam take ZTE od O2 a za nim router Asus RT-N18 U. Bridge jsem zprovoznil a mam takovy pocit ze to je stabilnejsi, obcas mi to vypadavalo, ted to zatim nevypadlo ani jednou.

Takze neco na tom mozna bude, ze je to spolehlivejsi.

opened #11

U bridge rezimu je jedna z vyhod, kterou tu nikdo nezminil. Souvisi se stabilitou. LEvne soho modemy/routery mali maly vykon, pokud pouziu za modemem v bridge vykonny router , neda se to utahat. Levny modem neni problem pretizit mnoha connecty atd…

closed #13

Nemá cenu odpovídat na 2 roky staré vlákno.