Vhodný VDSL Modem do Bridge


#1

Potřebuji ještě dnes vybrat nový modem. Stávající Asus N17U s Turrisem v bridgi nefunguje. Jsme u O2. Jaký mode používáte. Nejlépe takov, který by fungoval bez custom firmareu :wink:


Jaký VDSL modem k Omnii?
#2

Mám Comtrend VR-3026e v2 a nemám s ním problém, nastaven jako bridge…
Více najdete ve starém fóru…


#3

Mám asi měsíc od O2 dodaný VDSL - myslím, že Zyxel, ale na 100% to teď nevím - chvíli mi trvalo, než jsem jej přestavil do bridge, ale jinak vše OK


#4

Mám už 3/4 roku základní VDSL modem ZyXEL VMG1312-B30B. Fungoval bez problémů a lze ho celkem snadno nastavit do bridge módu. VDSL 80/8, běžně tak 78/7,8.
Pozor - v defaultu potřebuje zavřít přístup zvenku (např. protokol TR 069, heslo…). Pro jistotu, i když pak pojede jako hloupá krabička.

Michal


#5

V cem je ten bridge mode konkretne lepsi, nez proste soupnout router za tim do DMZ? Stejne pak jde vsechno rovnou na ten router za VDSL modemem ne?


#6

Jedna věc je zabezpečení. Router jako bridge v podstatě nelze zneužít. Levné routery určené pro operátory ano - a často.
Navíc jsou jako pouhé modemy často stabilnější. Aspoň teoreticky.
Na starém fóru to dobře shrnul O. Caletka:
Ondřej Caletka (>>>) Date 2015-06-26 19:40
Výhoda modemu v režimu bridge je především v tom, že nepřijdete o IPv6 konektivitu, která jinak skončí na lince mezi modemem a Turrisem. Pak také máte výhodu, že se celý systém stane jednodušší a tím pravděpodobně také spolehlivější. Navíc je zde mnohem menší riziko, že v modemu v režimu bridge bude možné zneužít nějakou zranitelnost, která by z něj udělala třeba uzel botnetu.

Michal


#7

No to mi zrovna jako relevantni vyhody neprijde. Koneckoncu proto tam ta dmz je. v pripadech, kdy mam za vdsl router vesmes na tom vdsl nebezi vubec nic podstatneho, pokud vse povypinam. Pokud takto bezi vdsl modem a v dmz zabezpeceny realny router pro vnitrni sit, konkretni vyhoda bridge tam neni rekl bych. ale je to vec nazoru samozrejme. dmz se pouzivaji standardne.


#8

Nakonec jsem skončil na levném modemu od O2 (ZTE ZXHN H168N). Paradoxně funguje mnohem lépe než Asus DSL-N17U, jež jsem měl dříve z Alzy.

Bridge jsem sice nezprovoznil, ale DMZ funguje perfektně.


#9

Vzhledem k teto diskusi jsem si to vyzkousel, shodou okolnosti mam take ZTE od O2 a za nim router Asus RT-N18 U. Bridge jsem zprovoznil a mam takovy pocit ze to je stabilnejsi, obcas mi to vypadavalo, ted to zatim nevypadlo ani jednou.

Takze neco na tom mozna bude, ze je to spolehlivejsi.


opened #11

#12

U bridge rezimu je jedna z vyhod, kterou tu nikdo nezminil. Souvisi se stabilitou. LEvne soho modemy/routery mali maly vykon, pokud pouziu za modemem v bridge vykonny router , neda se to utahat. Levny modem neni problem pretizit mnoha connecty atd…


closed #13

Nemá cenu odpovídat na 2 roky staré vlákno.