Už jsme spolu 8 let

Tak je to již osm let co jsem vyzvedl první Turris 1.0 a večer ho doma zapojil.
Asi jsem měl štěstí na kus, ale jede do dnes, původní hw včetně zdroje, jen SD karta se mění.

Takže tak jako loni, hodně zdaru do dalších let, jak Vám všem, tak týmu Turris.
Ať se všem daří a jsme hlavně zdraví v této divné době.

6 Likes

Už je to osm let, co jsem svůj router nedostal a musel jsem si počkat na Omnii a koupit si jí. Přesto jsem s ní spokojený. To se bohužel nedá říct o MOXu.

Turris 1.0 - stále funkční jako hlavní router doma …

|6. května 2014 17:34|Vytvořeno|| — | — |
|9. května 2014 11:25|Schváleno CZ.NIC|
|9. května 2014 13:49|Zažádaný|
|15. května 2014 10:05|Odesláno|
|16. května 2014 20:55|Router zaregistrován|

s Omnií to je už trošku horší - odešla eMMC a jedu teď z SSD, ale jinak vše ostatní OK

4 Likes

Turris 1.1 od roku 2015 - stale slape. Pri upgradu wifi balicku a prechodu na BTRFS jsem planoval vymenit baterku, ale zaboha jsem ji nemohl vyndat ze socketu, takze jsem ji tam nechal, tu puvodni. No a nechapu, drzi dodnes. Stejne tak SD karta puvodni…

4 Likes

Ano, stejně jako vloni … máme tu sraz pamětníků.
Já jsem modráka taky dostal a pak jsem si svou stáj routerů obohatil o jednu Omnii.
Pak přibyly 3 MOXíci
A nakonec si mě našla jedna další Omnie.
Vše slouží k plné spokojenosti.

A to všechno začalo …

3 Likes

Můj Turris 1.0 mi doteď slouží od vytvoření objednávky 15.4.2014. Minuly rok v září jsem si koupil Omnii, kterou jsem zatím vytunil Asiarf WIFI kartama a 512GB SSD ale dosud jsem na ni všechno nepřevedl.

Když se tak zamyslím nad těmi 8 uplynulými lety tak Turrisu vděčím za probuzení zájmu o Linux. Před tím než mi modrák přistál na stole jsem občas zkusil nainstalovat nebo spustit z flashky nějakou distribuci a pak se vrátit k windows. Vlastně několik let až do wifigate mi modrák jen tak ležel na stole a routoval, nebyl důvod se v něm šťourat. Teprve až s wifigate kdy mi během vánoc přestala jít wifi jsem se o tu krabičku začal víc zajímat najednou jsem v ni visel na terminálu skoro každou volnou chvíli, zkoušel rozchodit různé další démony a přemýslel co k němu ještě připojit a jakou službu nebo software na něm ještě rozjet. Mnoho jsem se naučil ze zdejšího fóra, rozjel jsem LXC debian, pihole, připojil USB teploměr, rozjel shairport-sync, oscam pro sdílení karty na satelitních receiverech s enigmou. Také přišel wifi upgrade balíček, BTRFS migrace a již několik SD karet mi také odešlo. Naučil jsem se je zálohovat clonezillou. Zkrátka začali se dít velké věci. Od té doby jsem se naučil spoustu věcí v linuxu i když to občas bylo bolestné a znamenalo to hodiny a hodiny hledání odpovědí na internetových fórech. Nelituji však ani minuty a díky tomu jsem teď tam kde jsem teď.

6 Likes

Taky se přidám. Modrák slouží nepřetržitě k plné spokojenosti, k MOXovi ten vztah úplně nemám (občas se zařízení nemohou připojit, restart musím řešit „elektrikou“), ale modrák je srdcová záležitost…

Historie

31. března 2014 15:55 Vytvořeno
22. dubna 2014 14:49 Schváleno CZ.NIC
22. dubna 2014 14:52 Zažádaný
25. dubna 2014 11:45 Odesláno
6. května 2014 17:20 Router zaregistrován
3 Likes