Uspávání externího disku

Ahoj ve spolek, už jsem opravdu v koncích.
Už jsem zkoušel i formát disku do ext4, ale disk se stále neuspává přes hd-idle.
Nešel uspat i ručně.
Mountoval jsem ho ručně, ale stále stále se mi mountuje i automaticky, nevím která služba to dělá.

Řešil tohle už někdo? Jedná se disk na nas, většinu času by měl spát, chodím na něj ± jednou týdně.

Díky

skus /etc/init.d/mountd stop

mountd je automount daemon, na moj ntfs disk stale pristupuje a potom nevie ist do idle

mam pres mountd pripojene vsechny disky (7 disku z nichz jeden se pres mountd nepripoji … to by melo byt opraveno v dalsi verzi systemu).

s uspavanim jsem mel u externich disku problem take a bylo to nestandartnim naformatovanim disku z vyroby. po preformatovani a zmeneni velikosti clusteru se disk uz uspaval jak mel.

Pete tohle pomohlo, zastavil jsem službu po spuštění. Snad to neovlivnilo jiné věci. Ale disk se konečně vypne. Děkuji

Díky za radu, ale před tím se mi disk uspával (před novou konfigurací turrise). A ted je nově zformátován do ext4

to vypada jako by po novem updatu turrise mel mountd vice problemu nez jen to ze automaticky nemountuje vsechny pripojene disky (viz jina diskuze), ale zaroven i brani nekterym diskum v uspavani.