Upgrade Turrise

Zdravím,
vlastním Turrise 1.1 a potýkám se problémem s updatem - turris verze je 3.7.3, updater-ng nefunguje a neprojde ani migrace na updater (končí chybou s updater existing-file updater-ng new-file - odinstalování balíčku a další rady z fora nepomohly. Byl provedena i obnova systému z sd karty a reset. Druhým problém je že ve statistice výpadků se hlásí jako nedostupný firewall - uCollect je OK. Děkuji za pomoc.

Také jsem se s tím potýkal, ale u mě naštěstí fórum zafungovalo.

Určitě bych doporučil kontaktovat technickou podporu na adrese: tech.support@turris.cz

Nezapomeňte k popisu problému přiložit logy vygenerované pomocí Forisu. Více info zde:
https://doc.turris.cz/doc/cs/howto/error_reporting

1 Like

Dobrý den,

omlouváme se Vám za způsobené komplikace při aktualizování ze starších verzích Turris OS na nejnovější verzi.

Zhruba před 2 hodinami jsme vydali novou verzi Turris OS 3.10.2, která opravuje chybu na kterou jste narazili s tím, že Updater selhal z důvodu kolize dvou nových souborů: updater-ng-migration-helper a updater-ng.

Aktualizace by se Vám měla provést automaticky na nejnovější verzi bez jakéhokoliv ručního zásahu.

Dejte mi, prosím, vědět, zda se Vám podařilo aktualizovat na nejnovější verzi.