Upgrade na TurrisOS 6.0 podelal nastaveni LEDek

Zdravim,

po dnesnim upgradu na

Verze reForisu	1.3.1
Verze Turris OS	6.0
Větev Turris OS	HBS
Verze kernelu	5.15.74

nefungovalo pripojeni k internetu a nefungovalo LuCI a cely system byl v nejakem metastabilnim stavu. Po restartu je na prvni pohled vse OK az na nastaveni LEDek, ktere se resetlo do defaultu. V notifikacich byly hlasky ale nevim, jak se k nim ted dostat, po restartu zmizely.

Testuje BTW ten soft vubec nekdo nez to pustite mezi lidi? Alespon v HBS vetvi by se to mozna trosku hodilo…

Ahoj, sice to nevyreší uplně tvůj problém. Ale já si napsal na ledky python skript, který můžeš spuštět s vlastní nastavením z init.d nebo místní startup.

/usr/bin/python3 /root/fix_led_intensity.py --night_mode on --re_save_after 20 &

Samozřejmě skript nakopíruj kam ty potřebuješ. Pokud umíš základy linuxu, tak si můžeš tímto pomoct.

PS: Skript neřeší načtení dat po rebootu, ale znovu nastaví po každém restartu hodnoty které potřebuješ. Night mode [on/off] nebo intenzitu svítění ledek.

Pro Turrise 1.x (modrak) jsem musel zmenit ve vyse linkovanem skritpu cestu k registru. Konkretne radek 78 je nove:
/sys/devices/platform/ffe05000.localbus/ffa00000.cpld/ffa00013.led-controller/

Pak uz to funguje, diky za script. Ted uz jen prepsat to vycitani kvality signalu z externi anteny po snmp a barveni wan ledky dle teto hodnoty.

Gimli2 Aha, tak to jsem netušil. V tom případě jsem skript upravil: https://gist.github.com/aleskrejcicz/39f2e5ddbc1899fadb0d4efe0c3a9c14, nyní automaticky vytvoří soubor config.ini a tam si to může kdokoli měnit :wink:

Já chci mít LEDky zhasnuté. Pomohlo nastavit černou barvu individuálně (postupně) pro všechny LED.