Update TOS 3 => 5

Dobrý den,
dělal jsem na modráku tovární nastavení. Mám zde nyní poslední verzi TOS z trojkové řady. Rád bych updatoval na 5x, ale už týden to píše, že migrace není k dispozici. Poradí někdo co s tím?

Děkuji Jirka

Migrace není k dispozici, protože právě v poslední verzi 3.11.19.1 byla pro Turris 1.x zakázána. Počkejte na některou z dalších verzí, kde dojde k jejími opětovnému povolení. V tuto chvíli je nicméně migrace z TOS 3 na 5 stále experimentální.

No, pokud jste dělal tovární nastavení, asi pro Vás není prioritou zachování stávajících nastavení, ale spíš počítáte s tím, že si po továrku nastavíte vše potřebné znovu sám.

Pokud je tomu tak, upgradujte na TurrisOS 5.x.x ručně pomocí medkitu.
Ten je k dispozici hned a nemusíte na nic čekat.

Jen připomínám, že na modrácích je pro přechod na TurrisOS 5.x.x třeba mít přemigrováno na BTRFS.

Jestli s tím budete chtít poradit, stačí napsat, nebo dát jakkoli jinak vědět.

2 Likes

Je ale také potřeba počítat s tím, že na TOS 5 se stále řeší nějaké chyby, které by stávající uživatele TOS 3 mohly překvapit.

Je třeba počítat s tím, že v každém software, který píší lidé, jsou chyby.
Stejně tak tomu může být u verze TurrisOS 3.x, jako u verze TurrisOS 5.x
A stejně tak tomu může být u jakéhokoliv jiného software (a také tomu tak povětšinou i bývá).

Právě proto jsou tu postupné fáze testování a uvolňování nových verzí, aby se tyto chyby co nejvíce odchytily a odladily před distribucí finální verze všem uživatelům.

To, na co odkazuje @viktor v předchozím příspěvku, je právě testovací verze (HBT - kde T znamená právě testing) a proto tato verze není určena všem uživatelům, ale právě těm, kteří jsou ochotni být testovacími.

Takže je třeba být férový, Viktore.

2 Likes

Nebyla ta chyba náhodou také v poslední stabilní verzi?

Verze prošla standardním testovacím kolečkem … testovací uživatelé tuto chybu neodchytli.

Ale to je právě výhoda Turrisu, ne?

Že objevená chyba či nedostatek je “v historicky krátké době” odstraněna.

Proti tomu, co jste napsal také nic nemám, až na poslední odstavec.

Pak také v daném kontextu úplně nerozumím poslední větě, ale je jasné, proč z ní má @pepe radost.

Dobrá … ukončíme tedy ten off-topic směr a vrátíme se k tomu, o co šlo tazateli (@zachy).

Na verzi TurrisOS 5.0 může na svém modrákovi klidně ihned přejít. Bude mu standardně fungovat stejně tak, jako bez problémů funguje i na mém modrákovi.

I když samozřejmě je třeba upozornit, že dle statusu oficiálního teamu Turris je podpora pětkové verze na Turrisech 1.x stále jen experimentální (ale normálně funkční).

1 Like

Naprosto souhlasím, ale např. já osobně bych ještě chvíli počkal. Se svou Omnií bych chtěl vyzkoušet oficiální migraci, popř. nějaké opravné vydání TOS 5.2.

Jeste tu asi nepadlo, ze zaloha konfigurace z 3ky na 5ce nepujde nacist. Tipuju, ze prave proto se OP pta na migraci?

Díky za info. Na BTRFS již jedu delší dobu. Nutně ten TOS 5.x nepotřebuji, jenom jsem si chtěl udělat soulad s Omnií. Modráka mám jako sekundární router, takže si s tím mohu hrát podle chuti. Díky za tip na medkit.

Jirka

1 Like