Umira mi modrak - rebooty

Ahoj, asi po poslednim update mi zacal umirat modrak chvili bezi a pak se rebootne a tak dokola. Ma nekdo podobnou zkusenost? Nemuze byt problem s RAMkou?

Je mozny jeste v NICu prinest pro diagnostiku co s tim je?

Diky

M.

Ahoj,
pravděpodobně máš stejný problém jako já a někteří další.
https://forum.test.turris.cz/t/turris-1-0-neustaly-restart-pri-bootu-z-pametovky-usd-karty/11520

asi jiny ja nebootuju z pametovky ale normalne z pameti v routeru

Projdi si to vlákno. Problém je ve verzi 3.11.9. V paměti routeru mám starou verzi, takže z té to funguje.

no jo jenze jak se mam vratit kdyz mam ten flash filesystem a ne btrfs

Netuším, ještě ani pořádně nevím, jak opravit můj případ. Doporučuji ale sledovat druhé vlákno, je tam víc reakcí, pravděpodobně se řešení objeví nejdřív tam.

1 Like

Ja mam tento isty problem, ale s turris omnia

a mi se restartuje porad dokola MOX :smiley:

A je ticho po pěšině.

no taky nechapu ze se tu nikdo z CZNIC nevyjadri. Modrak je tuhej to je poprve za ty roky…

Se stávajícími verzemi Turris OS 3 a 4 má problém Turris 1.x, Omnia i MOX. Některá zařízení přestala fungovat úplně, jiná se restartují, u dalších je problém při aktualizaci. Jedná se více různých nesouvisejících chyb, které se objevily v podobný moment. K tomu se ukázalo, že SDIO wi-fi karta pro MOX A má významná omezení vycházející z proprietárního firmware.

To všechno je v pořádku. Co ale v pořádku není je, že nebyla vydána aktualizace s návratem k poslednímu funkčnímu stavu ještě před rozšířením problematické aktualizace ani následně, popř. vydaná další verze s řešením. Zcela neobvyklé pro Turris tým je také mlčení, zejména po těch mnoha letech, kdy jsme si zvykli se dozvídat každý detail týkající se vývoje.

Za všechny uživatele i další diskutující se proto přimlouvám, aby bylo ze strany ze strany vývojářů zveřejněno konkrétní a komplexní vyjádření k nastalé situaci. Těch několik dílčích informací na fóru, popř. v Gitlabu projektu od začátku potíží nemůže stačit ani pokročilému uživateli, natož těm zcela běžným, pro něž jsou daná zařízení taktéž určena.

4 Likes

Turris OS 3.11.8 a Turris OS 3.11.10 RC2

Turris OS 3.11.9

Turris OS 3.11.10 RC1

https://blog.nic.cz/2019/12/02/turris-ochrani-i-vase-servery/

Když tady zveřejníte 10 commitů, tak vlákno je nepřehledné a na mobilních zařízení nečitelné.

Jaká verze operačního systému? Nejsem si vědom, že by byl problém ve stabilní verzi Turris OS 4.0.1 s Wi-FI, případně s restartováním routerů Turris Omnia, Turris MOX. Pokud používáte poslední RC verzi Turris OS 4.0.2, tak od toho je vlákno Turris OS 4.0.2 is released into HBT - Testing branch - #38 by Pepe - Community office - Turris forum. Je potřeba udržovat fórum přehledné, aby se nestalo, že důležité věci se nepřehlídnou a v tom případě je potřeba, aby byly zasílané na support (tech.support@turris.cz), případně je možné vytvořit issue na našem Gitlabu.

Vyjádření se nachází v jiném vláknu, které zde bylo zmíněné. V aktuální verzi RC Turris OS 3.11.10 je tato chyba již vyřešená a pokud se router restartuje, tak prozatím je potřeba vypnout Wi-Fi síť na routeru, případně se na ní nepřipojovat a router přepnout do RC, případně jakmile nová verze bude vydána, tak spustit Updater. K vydáni nové verze z RC by mělo vyjít pokud se nenaskytnou další problémy během několika málo hodin. Jakmile budeme vědět, který commit to v LTS verzích kernelu 4.4 a 4.14 způsobuje a proč, tak budou zveřejněny bližší informace.

Polozim mozna hodne laickou a naivni otazku. Proc se proboha porad aktualizuje OS pro Turris 1.x? Myslim, ze se shodneme, ze posledni bezproblemova verze 3.11.8 je dostacujici pro bezproblemovy chod.
S pripravou OS 4.x pro modraky ve mne jako uzivateli narusta obava, ze se ocitneme zase v kolotoci role testeru a pokusu. Vetsinou mame za ta leta sve modraky vymazlene jako hlavni routery v domacnosti. Bohuzel, kazdy update je spojen s nejistotou, jak reboot dopadne. Neplanujete uz konecne nejaky FINAL build?

1 Like

Tak hlavně že jsem jediný.

Vydávání nových verzí 3.11.x je nezbytně nutné, protože obsahují opravy zjištěných chyb, zejména bezpečnostních. “Final build” bude možné vydat až ve chvíli, kdy bude právě řada 4.x náležitě odladěná i pro modráky, aby se na ni dalo bez obav přejít.

2 Likes
Device CZ.NIC Turris Mox Board
Serial number xxxxxxx
Turris OS version 4.0.1
Kernel version 4.14.148

obcas bezi i pul dne, obcas se ale v posledni dobe spise casteji zamrzne, spadne a po par minutach (5-10min) nabehne, dokud se trakto neresetuje za par minut znova.

v Gitlabu se nevyznam a na tech podporu se chystam napsat …

Jste sice ve vlákně o starších verzích routerů ale to nevadí.
Pravděpodobně se jedná o nějaký SW problém, než budete psát na podporu, vyčerpejte všechny dostupné možnosti pro vás, prozkoumejte log, zda neobjevíte nějaký problém, pokud nic nenajdete tak udělejte tovární nastavení, popis jak na to najdete na stránkách https://docs.turris.cz/hw/mox/rescue_modes/
Pak teprve bombardujte podporu.