Turris OS 3.8.2 je venku. DNS a bezpečnostní opravy

Měla by to být CR2032.
https://forum.test.turris.cz/t/zalozni-baterie-cr2032-v-turris-1-0/4482

Ano, pokud jste nemigroval na BTRFS, bohužel se tomu asi nevyhnete. Doporučuji tedy během restu do továrního nastavení rovnou zmigrovat na UBIFS a následně po update na v3.8.x na BTRFS a do budoucna budete mít jistotu, že velmi snadno v případě problémů navrátíte funknční stav.

Dobrý den, proč nestačí před restartem vypnout DNSSEC a rebootovat?
Pokud je problém jen v tom, že nefunguje DNSSEC kvůli času…

Tak v Forisu zadnou moznost vypnout DNSSEC nemam.
Po asi 10x fakroty reset stale nic.
Pak me zarazi zavislost DNSSEC na baterii k casu. Uff.

validace potřebuje přesný čas nic k zaražení na tom není :slight_smile: Zkus v luci nastavit ntp servery ipadresou a ne jmenem

Rychlosti světla se nám blíží TurrisOS 3.8.2.1.
Changelog:
• kernel: více odolný proces instalace kernelu
• turris-btrfs: různé opravy

Tak doufejme, že se to Turris teamu podarilo úspěšně fixnout a že se poucili, že nemají vydávat RC verze a finální verze, tak zbrkle… I když nějaká odpověď by od nich v RC vláknech neuškodila. :wink:

1 Like

Tak cas se mi podarilo synchronizovat jen s prohlizecem i kdyz tam uz nejaka IP byla jako posledni: 217.31.205.226, dal jsem i prvni: 217.31.202.100.
Collected errors:

Dnssec pujde vypnout i v konfiguráku ,ale jelikož sem to nepotřeboval tak nevím přesně kde. Tady mi to kolega chtěl poradit tak se ho optej https://forum.test.turris.cz/t/vypnuti-dnssec/5207?u=ocko

OK to bych chapal, tak proc se nesynchronizuje pri zapnuti/restartu? K synchronizaci, prece nepotrebuje baterii.

Uz mi to asi jede. Jdu migrovat na btrfs.

Ta chyba není primárně baterkou. je jen doporučeno ji vyměnit. Na migraci musíš být na verzi 3.8.x takže budeš nejspíš migrovat už s chybou a pak provedeš fix.

Tak dalsi problem pri “opkg update”:
Bohuzel tu nelze publikovat cely log, protoze novy user nemuze buplikovat vice jak 2 linky v postu (uff), takze pisu jen jeden radek:

Collected errors:

Jenze ten fix vyse je jen pro ty co maji btrfs ne? Kde je uvedeny fix pro T 1.0 bez btrfs?

Tady:

OK, to jsem udelal a funguje to, ale abych zmigroval na btrfd tak po spusteni updater.sh je stejny nefunkcni stav.
Proste v soucasne dobe, kdy je update nefunkcni neni mozne po factory reset udelat nic, respective pokud to necham, tak se update stejne asi spusti sam predpokladam.

Jo a po restartu se nepripojim pres wi-fi, musim pripojit drat, na http://192.168.1.1/cgi-bin/luci mi to pise: 404 - Not Found.
Proste se s tim ser… cely den a uplne zbytecne cas v haji.

Jo a KubaCZ a jeho komentar je naprosto vypovidajici situaci. A ja si pridam to, ze OpenWRT rozhrani je totalni srac… z pralesa. Sorry, ale to co lidi videj ocima dela hodne v tom jaky maj na celkovy produkt nazor. Jinak drzim palce a fandim vam, tak to berte spise jako feedback.

3.8.2
Skvele, baterka vymenena, zmigrovano na btrfs, konfigurace obnovena, plny vykon jako pred 24h

1 Like

Foris nemám, maje jeden z prvních routerů. Na záložce DNS je pouze vypnout forwardování a Otestovat připojení. Kde se to prosím vypíná? V administraci jsem to nikde nenašel :frowning:

Máte-li na mysli LuCI, pak máte možnost si změnit téma, neboli skin, chcete-li. Zde bych se hlavně přikláněl k postoji, že webové LuCI je jen jaksi “navíc” a pro urychlení těch nejběžnějších konfiguračních postupů, ale pořád platí že OpenWRT se konfiguruje primárně z příkazové řádky - konzole.