Turris OS 3.10.7 - Storage

Mám pokračující problémy jako
https://forum.test.turris.cz/t/turris-os-3-10-0-storage/7575
i na 3.10.7 - fleška se odpojuje a Storage není funkční a člověk to zjistí jen čirou náhodou kontrolou ve Foris.

Jedna fleška v zadním portu mi umřela, druhá v předním portu se odpojovala a třetí v předním portu se opět odpojuje. Jak mám postupovat ? To nikdo nemá obdobné problémy ? Otravuje mne to od počátku zavedení této funkce … pořád musím kontrolovat zda je to v cajku (připojeno).

Teď u toho sedím a nevydrží to než pár minut po formátu a restartu.

1 Like

Nemám obdobné problémy, ale naprosto totožné. Odešlo mi už několik pamětí, všechny v předním portu. Router se pak někdy choval divně, podobné řeší téma níže.

Když se pak navíc něco s pamětí stane, nedozvím se to a vše musím kontrolovat (jistě, mohu si napsat skript). Storage a Pakon jsem také musel několikrát odinstalovat a znovu nainstalovat, restarty nepočítám.

Nesouvisí funkce Storage (nekoliduje) s nastavením další přípojných bodů ze stejného media? Dosud jsem měl přípojný bod /mnt/sda a odvozeně /mnt/sda/share pro sdílení; mnt/sda/majordomo_db pro Majordomo a /mnt/sda/rrd pro grafy.

Pokud jsem si nyní hrál s kontrolou připojení Storage, tak v okamžiku kdy jsem sáhnul na Přípojné body - Přidat, tak se Storage odpojilo.

1 Like

Zkusil jsem dřívější přípojný bod zrušit a přenastavit např. /mnt/sda/share na /srv/share a podobně RRD a Majorodomo. Zatím během 48 hodin se “Storage” neodpojilo.

Takže asi platí, že pokud aktivuji “Storage” nesmím na stejné medium definovat další přípojný bod.

1 Like