Turris OS 3.10.2 vydáno

Drazí uživatelé Turrisu,

před malou chvíli jsme vydali Turris OS 3.10.2. Toto vydání obsahuje jen opravy drobných problémů, které jste nám pomohli odhalit ve verzi Turris OS 3.10.1. Celé poznámky k vydání jsou následující:

  • haas: oprava integrace do firewallu
  • ucollect: robustnější start
  • updater: oprava kolizí při upgrade ze starších verzí Turris OS
  • dvbsky: oprava kompilace ovladače
  • nut: oprava aktualizace
  • kernel, nextcloud: aktualizace

Pokud narazíte na nějaké problémy, budeme rádi dáte-li nám vědět, ideálně do anglického vlákna.

2 Likes

3.10.2 nainstalována na můj Turris 1.0

Jediné podivné chování, kterého jsem si při aktualizaci povšiml je, že Foris mne v sekci Upozornění vyzve po aktualizacích k restartu Turrise, a když na dialog “Opravdu chcete restartovat router - OK x Storno” odpovím stiskem tlačítka “Storno”, stejně se restartuje.

Jo, potvrzuji - i po kliknutí na Storno se stejně restartuje, jinak to vypadá OK

1 Like

Myslíte, že už je opraveno počítání času u odložení aktualizace (u mne na 1.0) je ve forisu zadáno o kolik hodin se má odložit, jenže pak to počítá ve dnech, což je trochu problém.
Např. dnes začátek 2018-06-18 - automaticky se nainstaluje (zadáno 120 hodin) 2018-10-16.
Asi udělali někde v NDR chybu.

Mám asi problémy s automatickou instalací 3.10.2.
Před 2 dny najednou svítily všechny LED naplno celý den, Turris 1.1 cca po 24 hodinách restartován odpojením napájení (nešlo se dostat na Foris).
Od té doby Foris jede, ale

  • Turris hlásí, že je pořád 3.10.1,
  • neobnovilo se nastavení LED,
  • nespouští se automaticky /etc/rc.local,
  • nespouští se automaticky openvpn spojení, které je označené jako enabled,
  • nefunguje reboot z Forisu, LuCi, ani z SSH (funguje reboot -f),
  • emailem chodí Upozornění o výpadcích, výpadky: Firewall: 0 hodin, uCollect: 24 hodin,
  • ale Foris hlásí naopak Odesílání dat z uCollect: Online (stav aktualizován před 53 sekundami), Odesílání záznamů (log) z brány firewall: Unknown status,
  • root@turris:~# ps | grep [{]S
    6628 root 1444 S {S85updater} /bin/sh /etc/rc.common /etc/rc.d/S85upd

Prosím poraďte.

Mám stejný problém jako aqoil. Nepomohl ani návrat pomocí snapshotu a nová aktualizace. Vypadá, jakoby se aktualizace nedokončila a někde to zůstalo viset, protože po poslední aktualizaci se mi neprovede ani automatický snapshot tj. “Automatic post-update snapshot” Vracím se na předchozí verzi a pozastavuji aktualizace… dokud nebude nějaká oprava…

Mám to podobně:
Schválit aktualizaci z 2018-06-20 17:53:43 …
Odloženou instalaci mám o 48 hodin a pod seznamem aktualizací ke schválení je text:
Pokud aktualizace nenainstalujete ručně, budou po 2018-08-07 17:53:43 nainstalovány automaticky.

:slight_smile:

Jinak po instalaci vše OK. Díky.

Po aktualizaci Turris 1.0 z 3.7.3 na 3.10.2 nefunguje odesílání dat z uCollect, píše o tom Foris /foris/config/main/about/ a chodí upoz. emaily. Stejný problém, stejná hláška jako Data collection isn't collecting data, ke kterému jsem to připsal.

Ostatní zatím zdá se funguje dobře (až na odinstalované balíčky, které jsem předloni nainstaloval ručně, ale to jsem očekával).

Tedy nevím jestli to má něco společného s verzí OS, ale od okamžiku kdy jsem nahrál 3.10.2 (na Turris 1.0) mi ve statistikách na webovkách projektu turris vycházejí úplné nesmysly ve velikosti stažených dat atd. až rychlosti. Statistiky FW vypadají rozumně. :tired_face:

Mám to úplně stejně tak, jako Vy

Updater byl celé dny zaseklý na službě ddns, kterou se dle /var/log/messages právě snažil aktualizovat. Po zastavení ddns (konkrétně z LuCi) doběhl do oznámení o nutnosti restartu.

UPDATE: Nicméně i po restartu teď Foris po 3 h stále hlásí:
Odesílání dat z uCollect: Online
Odesílání záznamů (log) z brány firewall: Unknown status
A na webu projektu za včerejšek obojí odesláno 2 h (100 %).

1 Like

Nakonec mi pomohlo, jak tu někdo uváděl vypnout/zakázat v LuCi ddns. Pak doběhla aktualizace a už to jede i s zapnutou ddns.

Zdravím,

děkujeme za nahlášení chyby. Chybu se nám podařilo zreprodukovat.

Oprava této chyby se bude nacházet ve větší (major) verzi Turris OS 3.11., protože v tuto chvíli makáme na tom, aby náš software vč. administračního rozhraní Foris běžel také v programovacím jazyce Python 3.x, protože zanedlouho končí podpora Python 2.

Tuto chybu přidám na seznam známých chyb.

1 Like