Turris Omnia nedetekuje NAS Synology

Dobrý den.
Prosím o pomoc.Nový Turris Omnia nevidí NAS Synology DS209. Nesvítí kontrolky LAN ani na jednom zařízení.S jinými routery je funkční bez potíží.Zkoušel jsem jak přidělování IP adresy z DHCP routeru, tak nastavení pevné v přednastaveném rozsahu routeru. Zkoušel jsem i několik patch cordů. V podstatě se jedná o totožný problém,jak je popisován zde: Ethernet port not working for a single Synology NAS
Děkuji.MK

Mám v síti dlouhodobě DS211j bez problému. Zkoušel jste připojit kabelem jiné zařízení ? Zkoušel :slight_smile:

Jen pro jistotu prtscr

image

Popisovaný jev je hodně divný a nepříjemný … není jasné, odkud začít pátrat.
Ještě mě napadá , běžně nastavuji na počítačích ve Win tzv. Pracovní skupinu. Ale nejsem síťař :slight_smile:

image

Plus mám povoleno v rozšíření Samba 1

Ale vše by nemělo mít vliv na rozhraní lan po připojení kabelu … nevím, nevím

Ještě je otázkou – do kterého lan portu cpete kabel ?

Ano, takto to mám také připojeno a kabely jsem vyzkoušel 4. K Turrisu jsem připoj jen kabelem k NTB a pak je tam ten NAS. LAN porty jsem zkoušel všechny. Ještě ho dnes zkusím zapojit za switch,jestli se situace nezmění.

A ta “Pracovní skupina” a SMB1 ?? Jen pro info - á jsem za switchem, ale nebylo tomu tak vždy, myslím.

Pracovní skupinu ano, to smb1 nastavení tam nemám. Celé to menu vypadá jinak. Mám DSM verzi 4.2. Možná již obstarožní. Nicméně jsem připojil do switche a naštěstí se to rozjelo…

A mně z toho klepne … příčina zatím neznámá … to mám rád. Pokud není SMB1 … není vidět zařízení v síti - myslím.

Já jsem na DS211j - to taky není žádný mladík … nákup srpen 2011 … už jsem musel vyměnit jeden disk.

Verze DSM 6.0.3-8754 Update 8

Nejdrive bych “resil”, aby to sitove odpovidalo (na ping treba). Pak bych si hral se SMB.

Tady je popsan troubleshooting podobneho problemu:

Jinak tato veta me dost matla: “K Turrisu jsem připoj jen kabelem k NTB a pak je tam ten NAS.”