Turris Omnia Hlásí neni IPV4 připojení ačkoli je a funguje

Turris zapojený na Bridge s VDSL modem hlásí při testu není IPV4 připojení ani dostupná brána ačkoli IPV4 připojení funguje. Když povolím IPV6 tak to hlásí že funguje v pořádku. (
Stejně tak u DNS to hlásí nefunguje.

Sice routuje a a i při vypnutém IPV6 funguje všechno v pořádku jen mi to vadí.
I po kompletním flashnutí restartu a nové konfiguraci to hlásí není spojení pořád, dokonce při původním izardu jsem to musel přeskočit.

Přičemž ppp adapter dostane vše správně:

Stav IPv4 WAN
pppoe-wan Typ: pppoe
Adresa: 10.226.xxx.xxx
Síťová maska: 255.255.255.255
Brána: 10.10.10.1
DNS 1: 160.218.161.54
DNS 2: 194.228.41.65
Připojeno: 1d 1h 7m 0s

Kde je chyba nebo kde hledat?

Mám to stejně, už se to tu řešilo, problémem je brána od O2 která má přidělenou adresu 10.10.10.1, takže má adresu která by se měla používat jen pro vnitřní sítě.

Děkuji moc za odpoveď,
takže Turris developeři se rozhodly, že jelikož Telecom porušuje pravidla, tak uživatel si nezapálí viržínko…

Mohu vědět jak jste k tomu dospěl? :wink:

Pepe (Pokud je tedy otázka na mne)

Jelikož blokování DNS v testu DNS na základě, že bránu nepingnu mi přijde zbytečne striktní.

Ale samozřejme jsem jen laik který chce, aby mu veci co fungují a stály nemalé peníze psali funguji a veci co nefungují napsali nefunguji…
U připojení jsem schopen ještě pochopit, že když se nepingne GW tak to hlásí chybu… ač třeba pingnout veřejnou IP s předpokladem funkčnosti (8.8.8.8) taky není špatný nápad.

Osobně by mi přišlo, z vaší pozice NICU komunikovat s Telecomem než uživatelum začít hlásit že jim IVP4 nefunguje… a de facto znemořnit instalaci turrisu bežnou cestou.

P.S. Dovedu si i představit že pro DNS s to je security breach, ale ne pro DNS…