Turris Omnia a Vodafone Station - pouze 100 Mb/s místo 1 Gb/s

Dobrý den, mám připojení Vodafone exUPC. Domluvil jsem si převedení na 1Gb, dodali mi router Vodafone Station (= Arris TG3442VF/DE). S aktuálním firmware jde přepnout do bridge modu.

Nicméně Turris Omnia mi za ním jede na download pouze 100mb. Jak klienti, tak měřeno přes librespeed na Turrisu. Linkspeed na WAN portu je 1Gb, ale donwload jede jen 100mb. Zkoušel jsem i factory reset na nejnovější medkit a nic.

Když se připojím přímo na Vodafone Station tak mi jede download 1Gb.

Je tu někdo komu to skutečně jede přes Turris na 1Gb?

Rozhodně jsou lidi kterým teče skrz Omnii vyšší rychlost. Mně to omezuje ISP někdo okolo 330 Mbps. (ale “u mě” je to obyčejný ethernet a optiku řeší až ISP zařízení dále)

Připojení mám stejné a:
Turris Omnia
Verze reForisu 1.4.1
Verze Turris OS 6.3.2
Větev Turris OS HBS
Verze kernelu 5.15.96
mi dává z WAN 1Gb, to samé na LAN, papř. NAS > PC. Pokud máš možnost to zkusit, zkus rychlost v síti LAN.

Ještě mám Turris 1.1, i tam mi to jede podobně jako na Omnii.

1 Like

Ano, technicky by mne mrzelo, kdybych musel řešit problém v tomto vlákně. Jinak obecně nevidím, efekt vysoké rychlosti připojení od providera :frowning: . Mám přípojku 300/100 - rychlost je reálná, ověřuji to Speedtest.net. Cena 250 korun českých.

Na stroji CPU i7-12700; RAM 16GB DDR5 4400 Ghz; SSD; Nvidia GTC 1660 Super, Windows 11 …

  • se kompletní www.seznam.cz načítá 6 vteřin … stránka má 11 MB, 264 prvků … z toho plyne rychlost okolo 2 MB/s . Nenažranost vývojářů webu je nesmírná - ekologie a zelenost a ekologie jde do kopru.

  • Nějaké sprosté stránky html mají 6 prvků, 266 kB a načtou se za 0,1 sekundy :-). www.buchtik.eu a to je rychlost, jestli dobře počítám, 2,5 MB/s

  • Pokud se nebavíme o webu, tak server, který pro download využije limit mé přípojky jsem ještě nenašel.

  • Vím, že brečím na špatném hrobě, ale jak jsem psal výše, uplatnění rychlé přípojky v ceně nad 300,- Kč/měs. mi nepřipadá jako ekonomická investice — je to jen placebo :slight_smile: .

1 Like

Můžeš zkusit zapojit mezi Vodafone modem a Turris Omnia nějaký hloupý gigabitový switch a ověřit, jestli se to pořád projevuje?

Koukal bych na kabel jestli je to Cat5e a vyšší :wink:

1 Like

Kabelem to nebude. Stejny problem je zminen tady: Upload/download limited at clients - I did not set that

A ja sam mam stejny problem po upgradu na 6.3.2 s jeste o neco nizsi rychlosti… prosil bych o troubleshoot

Takze pri downgrade na nejakou predchozi verzi se to spravi?

Tady to spíš vypadá na mrtvé vlákno, tazatel @MirekX to dal asi dohromady sám a odpovědi na jeho otázku jsou liché :rofl:

U mě to dělala taková maličkost.
Hryznutý google disk.
Na Turrisu test připojení odpovídal placenému tarifu - Na PC a NTB jsem byl rád když jsem se dostal na 30Mbit speedtest.dkm.cz
Na PC padala rychlost až k 2MBit!!!, paradoxně na na NTB to samé - taky kouslý Google disk.
Jinak jsem taky dělal downgradu Turrisu, vypnutí a odinstalace SQM, restart modemu poskytovatele, vyměnil jsem UTP kabel mezi PC a Turrisem a náhodou jsem si všiml toho trafficu u Goodle disku.

Připojení mezi Turrisem a PC byla u připojení 1000Mbit.
lan

Byl jsem celkem zoufalý :smiley:

This topic was automatically closed after 3 days. New replies are no longer allowed.