Turris nefunguje pri+kodi

Cau,
Po updatu routeru na nejnovější verzi mi přesto fungovat kodi na rpi (video doplňky). Na ostatních platformách vše funguje. Nevíte čím to může být?

Tohle nesouvisí s Turrisem. (Teda… mohlo by nemáš Omnii? Tam byl problém knotem, ale to by nemělo dělat)
Běží mi na něm nejnovější verze TVHeadend (Build: 4.1-2458~g5ea10b5c3 (2017-03-12T12:35:06+00:00)
a nemam s ní sebemenší problém. Na všech zařízeních mam Kodi 17.1

Chce to více informací. Z toho, co si nám řekl nemůžeme vědět, kde se skrývá problém a poradit ti.

Ja sám pořádně nevím včera kodi fungovalo normálně a dnes se na rpi (libreelec, openelec, osmc) nejde spustit plugin sosace ani stream cinemy tváří se to jako by rpi nemělo internet. Ale k internetu připojený je vyzkoušeno jak přes WiFi tak kabel. Pokud provedu na turrisu tovární nastavení tak opět vše funguje. Do doby než router provede update.

Sorry ja sem obyčejný BFU který se nechal namluvit u prodejce že je to super router a že už se nebudu muset nikdy vzivote o nic starat…

Že by to teda nefungovalo jen na RPi se mi nezdá, ale dobře.
předpokládám, že máš Omnii?

Na slepo ti řeknu ať vyzkoušíš:
Problem with Google , ale jestli to s tím souvisí těžko říct…

Tak nepomohlo. Měli by dát upozornění že turris není pro běžné uživatele a prodejci by se neměli pokoušet prodávat neznalim uživatelům. Díky za snahu

Jedná se o problém který s DNS může i nemusí mýt souvislost. Bez znalosti přesné kombinace verze Kodi a daných pluginů těžko může kdo poradit čím to může být.
To jestli bylo opravdu problémem s DNS je možno zjistit velice snadno. Stačí nastavit naše DNS servy Vyšla verze 3.6.2 Pokud by toto nepomohlo tak se nebude s největší pravděpodobností jednat o problém který mohl být způsobit update Omnie.

Verze kodi sem zkoušel jak 17,1 tak 16. (libreelec, openelec, osmc) plugin stream cinema. Pokud provedu na routeru restart do továrního nastavení a zákazu update vše funguje jak má. Zapnu updater a po aktualizaci opět nefunguje.
V pc a androidu kodi funguje bez problémů. Jen na rpi nejde…

@ Franta: Mám modrého Turrise a mám i RPi2. Měl jsem jednou jedinkrát problém, že jsem RPi vůbec neviděl v síti na mém PC. Musel jsem udělat studený restart routeru, pak bylo všechno OK. Ty se z PC (NB) do RPi dostaneš? Sosáč ti nejde spustit nebo se nepřipojí na internet? Pokud máš na RPi např. počasí nebo jinou než tebou jmenované aplikace, to ti chodí? V ARP tabulce je to RPi vidět?

Rpi v pc vidím dostanu se na něj občas a občas se to k němu nechce připojit. Prima play například funguje streamovat tv ze satelitu do rpj taky… Nic ostatního nepoužívám.
Sosac mě nejde vůbec spustit. V logu píše že se nemůže připojit.
Stream cinama načte první menu další ne. Opět v logu problém z připojením(nemůže se připojit k požadované adrese),
Na pc, shieldu, satelitu vše funguje.
Připojení sem zkoušel jak přes wifi tak kabel.

Tvá zařízení používají DHCP nebo pevné IP? Divné je, že RPi občas nevidíš. Spíš bych to tipoval na něco v Kodi, když se zbytkem svých zařízení nemáš problém. Když už takhle laboruješ, Zkus čistou instalaci Kodi. Naformátuj kartu (nebo si kup ještě jednu) a začni s Kodi od začátku. A nedělal jsi z Kodi 16 na Kodi 17 resp. z Openelec na Openelec, upgrade. Ve Wiki Kodi to sice připouští, ale nedoporučují.

Používám dhcp… Čistou instalaci sem udělal několikrát a vyzkoušel sem libreelec openelec osmc
U obojího 2 verze pro kodi 17 a 16.
A dvouch rpi
Na dvouch routrech turris omnia
2 poskytovatele internetu

Jinak to rpi vidím jen se na něj nemůžu pripijit.

Píšeš, že jsi to dělal na dvou RPi. Tzn., že ten problém máš na obou RPi?.

Ano…
A hlavně když dam na routeru factory reset tak vše funguje ve chvíli kdy povolím update a router jej provede tak to na rpi přestane fungovat

Kdybych ten problém měl jen na jednom RPi tak řeším někde u sebe a ne tady.

Zkus nastavit parametry pripojeni manualne primo v kodi a jako dns pouzij bud google(8.8.8.8) nebo cznic servery. Take misto openelecu pouzij libreelec. Osobne mam vse doma nastaveny rucne. Jen u zarizeni co se pohybuji i jinde mam konfiguraci z dhcp

Mockrát děkuji pomohlo to