Turris MOX: Classic nebo Turris omnia

Ahoj.
Chci udělat upgrade sítě a tak si říkám, že by nebylo špatné využít indiegogo kampaně a pomoc.

Jaká kombinace bude lepší?:
Turris omnia + 2x MOX: Power Wi-Fi
Turris MOX: Classic + 2x MOX: Power Wi-Fi

Nějak se mi nedaří najít rozdíly mezi starou známou omnii a novinkou v podobě Mox classic.
Díky moc.

Těch rozdílů je určitě víc, já zmíním následující

  • Standardní RAM u MOXu je 0.5 GB, lze upradovat na 1 GB. Omnia se prodávala v konfiguraci 1 GB RAM a nyní je k dostání pouze s 2 GB RAM.
  • MOX má novější procesor (ARMv8 A53 dual core, 1,2 GHz), který je výkonější při šifrovacích operacích při srovnání s Omnia (ARMv7 Marvell Armada 385 dual core, 1,6 GHz).
  • Omnia má 3 mini PCI Express sloty, MOX lze rozšířit o jeden.
  • MOX má slot na SD kartu, Omnia ne. (Teď nevím jestli je to výhoda nebo nevýhoda)

Nevím co všechno očekáváš od svého routeru. Pokud si budeš chtít v LXC kontejnerech rozjíždět aplikace náročné na RAM, tak Omnia může být výhodnější řešení. Na druhou stranu LXC funguje i na MOXech a když budeš mít 3, tak si ty služby můžeš mezi ně rozdělit.

Takže jsem asi neporadil. :slight_smile:

Za mě jsou obě konfigurace dobré.

Díky za odpověd.

Co očekávám od routeru?
Za mě je to primárně bezpečnost. Pak ještě spolehlivost a propustnost (rozumněj, aby to nebylo jako když dálnici, ze tří pruhů, smrskneš do jednoho).

Nemám v plánu si s Omnií moc hrát. :slight_smile:

Max. tak přidám blokování některých domén a přesměrování “lokálních” domén na vlastní server.

MOX bude umět bootovat z Omnie a já si ho k ní pořídil právě z důvodu, že si vše zkonfiguruji na jednom místě a v případě potřeby mohu přidávat další AP. Komu stačí pokrytí z Omnie, může mít jen ji. Když se MOX svou konfigurací začne blížit Omnii, vzrůstá také cena (a fyzická velikost zařízení, když jsem ho viděl na vlastní oči se třemi moduly a boky, přišel mi docela velký, ale třeba krabičku ještě trochu vylepší).

Pokud si to dobře pamatuji, tak na večeru s Turrisem bylo prezentováno že síťová propustnost obou zařízení má být stejná.

Ještě pro úplnost dodávám, že MOX bude umět bootovat i z jiného MOXu a nebo z modráka.

Tím pádem mi to přijde že rozhodnutí bude hlavně o ceně.