Turris gadgets - zresetovaná zásuvka AC-88 - nové učení

Zdravím,
nedávno jsem získal sadu Turris Gadgets od pana @Ondrej_Caletka (tímto ještě jednou mockrát děkuji). V základu jsem měl zásuvku AC-88 naučenou na dálkový ovladač. Moje myšlenka je taková, aby byla zásuvka ovládaná pouze donglem v Turrisu. Tak jsem ji zresetoval naučené periferie (pomocí držení tlačítka asi půl minuty). Naní zásuvka nereaguje ani na ovladač, ani na dongle (pochopitelně). Moje otázka zní:
Jak zásuvku znovu naučit reagovat na dongle?
Zkoušel jsem ji v učítím módu posílat různé příkazy například:

TX ENROLL:1 PGX:1 PGY:0 ALARM:0 BEEP:NONE

tento příkaz vrací ERROR. Zkusil jsem zásuvku odregistrovat z dongle a zase zaregistrovat. Nyní dongle přijímá její stav, avšak zásuvka nereaguje na povely od dongle. Zapátral by prosím někdo v paměti a poradil, jak zásuvku znovu přimět si s donglem povídat? Prostudoval jsem návod od Jablotronu i referenční manuál, ale nic konkrétního jsem nenašel.
Předem děkuji za rady.

Prostudujte návod k sadě:
http://www.turris.cz/gadgets

a hlavně zdrojáky v Pithonu:

Pamatuju si, že s programováním jsem taky zápasil, ale nevzpomínám si jak jsem to vybojoval … blbý dotaz - máte tu zásuvku v učícím režimu když posíláte ten příkaz ?
Tady si můžete stáhnout manuál k zásuvce : AC-88 manuál
Matně si vzpomínám, že jsem dost laboroval, než jsem našel ten správný příkaz … pokud si vzpomenu nebo najdu poznámky tak to sem dopíšu … hodně štěstí

Ano, zásuvku jsem dle návodu přepnul do učícího režimu, respektive do režimu “zapínacího”.

@Emil Dokumentaci jsem pročetl. Bohužel asi budu muset znovu, protože jsem nenašel žádnou pasáž, kde by bylo specifikováno, jak naučit samotný senzor reagovat na dongle. Je tam přímo definované učení do Turris dongle. Jak jsem psal, po vykonání tohoto příkazu, který je pojemnován jako “Registrace slotu”

SET SLOT: XX [--------]

Funguje komunikace pouze jednosměrně. Dongle zachytí stav zásuvky, který je zasílán při stisknutí mechanického tlačítka na zásuvce. Při pokusu o sepnutí zásuvky pomocí donglu, zásuvka nereaguje.

Máte pravdu. Sloty znamenají jen učení vstupů z pohledu donglu.
Výstupy má sada jen dva. To je i vlastnost ústředen Oasis (řada JA-80).
Zasuvka se musí zresetovat podle návodu, pak se musí přepnout zásuvka na učící režim a dongle pak musí vyslat učící signál.
Bohužel si nepamatuji, jak naučit na PGX nebo PGY.

Učící signál (posílat hodněkrát po 200ms):
TX ENROLL:1 PGX:0 PGY:0 ALARM:0 BEEP:NONE

Přepínat výstup, nikdy neměnit oba vystupy najednou:
TX ENROLL:0 PGX:1 PGY:0 ALARM:0 BEEP:NONE

Zkuste ještě prohlédnout staré forum:
https://www.turris.cz/forum/forum_search.pl

Mockrát děkuju. Při učícím signálu jsem myslel, že se má definovat i signál PGX. Pokud se PGX nechá v nule a zapne se jen ENROLL, zásuvka již reaguje.