Turris - ath9k TL-WN722N nelze detekovat - vyřešeno

Dobře, vyzkouším večer.
co to má udělat?

Pokud jste předtím prováděl postup dle návodu na starém fóru, tak jsem se domníval, že víte, jak se dostat do příkazového řádku. Asi ne, ale to tu z kusých informací, které jste podával, nikdo nemohl tušit. Příkaz opkg update aktualizuje seznamy instalovatelných balíčků a vypadá to nějak takto.
root@turris:~# opkg update Downloading https://api.turris.cz/openwrt-repo/turris/packages//base/Packages.gz ... spóóóusta nesmyslů ... Updated list of available packages in /var/opkg-lists/turris_turrispackages.

jo, už chápu (asi)
Wifi detect jsem nemusel zadávat, fungovalo to v pořádku.

No pokud to má pomoct,tak to večer nainstaluji a zadám.
Je pak potřeba něco dalšího,nebo by to mělo už jet?
Přijedu domu až v 22h a předpokládám že pak mi zde nikdo už neodpoví a ráno zase v 7h letím do práce :frowning:

Když už tam budete, nainstalujte příkazem opkg install kmod-ath9k-htc potřebný balíček s modulem, který Vám chybí. Další potřebné balíčky, jako ath9k-htc-firmware, by se měly nainstalovat automaticky podle závislostí.

1 Like

Dobře provedu :slight_smile:
A díky moc.

dekuji,
podařilo se :slight_smile:

Ja se z toho… nechci bejt sprostej
v pátek vše jede ok, odjedu a dnes zase nejde Wi-Fi na USB,

jak je to možné? kontrolka ani neblikne.

nikdo na router nešahal ani se k němu nepřihlašoval
aktualizace prý nebyla. tak nevím.

navážu na to podobným dotazem,
Jaký je postup když v době pronájmu ten krám už nechci a chci ho vrátit?
duvod:
nedokáže wifi na 5Ghz a 2,5Ghz zároven
když jo s připojeným usb modulem,tak to funguje vždy jen do aktualizace,která snaže ovladače.

Musím Vás upozornit, že to není žádný krám.
Nevím, proč jste si do druhého PCIe slotu nedal wifi kartu. Případně teď po migraci na nový updater by Vám to nemělo mazat ovladače.

Ale očividně podle toho Vašeho příspěvku je zřejmé, že jste chtěl mít jenom router zadarm a teď na to nadáváte…

//EDIT: Podle Vašeho příspěvku už je mi to jasné

1 Like

Turris je router pro kutily … pokud se Vám nechce kutit, pořiďte si Omnii. Ta už má 2 WiFi karty jako standard, ale bohužel není za 1 Kč!

1 Like

zařízení které neposlouchá uživatele je krám
zařízení které maže ovladače je ultra krám

kutil jsem si prvních pár mesíců,ted jen chci aby fungoval. asi chci moc.
Ano nový rouzer jsem před 10ti minutami koupil a proto se ptám jak se vrací pronajmutý…

Napište na info@turris.cz nebo na Twitter. Více vám neporadím.

Váš názor a já Vám ho neberu. Prostě jste se do takového projektu neměl hlásit.

Ono taky záleží jakého uživatele, že? :slight_smile:
Nejsem si vědom, že by byla dneska nějaká aktualizace. Zřejmě jste si tam něco špatně nastavil.

v pátek vše fungovalo.
NIKDO na router ani nesáhl (je zamčen ve skříni) a nikdo se k němu ani nepřihlašoval.
a přesto dnes nejede Wi-FI.
Ano, špatně jsem neco nastavil… asi telepaticky :joy:

A pokud budete vracet Turris 1.1 (tj. ten s USB 3 portem), rovnou jim do CZ.NICu napište, že @Nones si ho klidně rád vezme a bude ho provozovat za Vás! :slight_smile:

je to ten uplně první,
písnu jim na mail…

bohužel poslední dobou blbne více než je zdrávo
prvně začla na vnitřní Wi-FI pravidelné odpojování všech zařízení na 2,4Ghz (proto jsem to ruzjel přes USB (na 5Ghz to jede) a ted to ani neudrží ovladače…

Ovladače jsou v pořádku. Žádná aktualizace dnes ani včera nebyla :slight_smile:
Záleží, jak jste si to nastavil. Ale rady jsou víceméně zbytečné. Popřeju Vám hodně štěstí s levným čínským routerem a hlavně ať Vás nikdo nenabourá. :wink:

žádné rady jsem od vás nezaznamenal. :wink: (krom kontaktu na podpporu samozřejmně)
mám takovou blbou představu že by veci měli sloužit majiteli a né obráceně, chápu,je to divná představa :imp:.
Pokud mi chceš pomoct,mužeš zde: Turris - ath9k TL-WN722N nelze detekovat - vyřešeno

je tam i postup nastavení.

Napsal jsem dotaz na mail.
jak budu mít info pošlu to i sem,kdyby to nekoho zajímalo.

PEPE: můžete mi poradit jak vyřešit připojení dalších 3 antén z pŕidané PCIE karty ? V omnii jsou na to upravené RSMA konektory takže je pŕipojují signál od obou karet. Něco podobného bych potřeboval pro můj Turris 1.0 ale kde to vzít ?

V Omnii nejsou upravené rpsma konektory. Používá se antenní slučovač.
Bohužel zatím nejsou žádné informace ze strany CZ.NICu, jestli se to dá koupit.

Na starém fóru byla nabídka, že by to někdo vyrobil, ale v jakém stavu to je Vám nedokazi říct.

Jedině koupit od EMKO.cz horní kryt za 150 Kč bez DPH a dopravného, který má 3 díry a nebo jít proti smlouvě (na Vaše riziko) trošičku si upravit kryt tzn. vyvrtat 2/3 díry (a případně ho dokoupit, kdyby ho vyžadovali). Je velice nepravděpodobné, že by CZ.NIC chtěl router vrátit.

Nebo pak existuje USB dongle, který má anteny - něco takového a nebo Comfast CF-WU7201ND, ale ani s jedním nemam zkušenost